Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
EkoOkna
4 kwietnia 2017

Straż pożarna wyjeżdżała do pożarów 20 razy w jednym dniu

Straż pożarna wyjeżdżała do pożarów 20 razy w jednym dniu
fot. PSP

To nie była spokojna niedziela. Państwowa Straż Pożarna wyjeżdżała do gaszenia pożarów aż 20 razy w ciągu jednego dnia. Strażacy uważają, że były one efektem świadomego podpalenia. 

- W niedzielę nasze zastępy aż 20 razy wyjeżdżały do pożarów traw, w tym dwukrotnie do Parku Zdrojowego, gdzie paliły się również suche liście. Nie możemy lekceważyć takich interwencji, ponieważ płonąca trawa może zagrozić siedzibom ludzkim, życiu i zgromadzonemu dobytkowi. Jednocześnie apelujemy do mieszkańców, aby nie wzniecali pożarów traw, gdyż jest to niebezpieczne - powiedział brygadier Mirosław Juraszczyk, Zastępca Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju.

Państwowa Straż Pożarna przypomina, że mandat karny za wzniecanie pożaru może opiewać nawet na kwotę 5 tys. złotych. W przypadku, kiedy w wyniku pożaru zostanie zagrożone życie lub zdrowie ludzkie, wówczas mają zastosowanie przepisy Kodeksu karnego i dochodzenie przejmuje policja. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kobieta wzywała pomocy Kobieta wzywała pomocy

Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu  Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
mysliciel04.04.2017 23:06

Nasza POlicja tylko potrafi wystawic mndat za niezapietenpasy lebry za moje ciezko zarobione pieniadze rozbijaja sie luxosowymi samochodami !

obserwatorka04.04.2017 12:39

u słynnego mieszkańca Zdroju- właściciela terenów parkowych, różne służby się pojawiają, m.in. staż pożarna po kilka razy dziennie i co? i nic... nic nie d się zrobić...wszyscy się boją