Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
4 kwietnia 2017

Rozbierane imprezy alkoholowe bezdomnych pod blokiem

  • Rozbierane imprezy alkoholowe bezdomnych pod blokiem
  • Rozbierane imprezy alkoholowe bezdomnych pod blokiem
Więcej zdjęć:

W śmietniku potocznie zwanym „wagonem” przed blokiem przy ul. Kaszubskiej odbywają się rozbierane imprezy alkoholowe bezdomnych. Mieszkańcy mają już dość tych libacji. Pojawiła się nadzieja, że można temu przeciwdziałać. 

W „wagonie” znajdują się dwa pomieszczenia, jedno jest przeznaczone na kubły z odpadami zmieszanymi a drugie - na odpady wielkogabarytowe. I właśnie to miejsce upodobali sobie bezdomni.

- Zbierają się wieczorem w tym śmietniku. Jest im tam dobrze, mają zadaszenie, teren jest wygrodzony. Bezdomni raczą się różnego rodzaju specyfikami typu denaturaty czy inne mikstury. Dochodzi nawet do scen rozbieranych, które muszą oglądać przechodzące dzieci. Nie muszę mówić o tym, że w takich okolicznościach często pada wulgarne słownictwo - relacjonuje jeden z mieszkańców pobliskiego bloku.

Czy nic nie da się z tym zrobić? Czy mieszkańcy muszą być narażeni na tego typu sceny? Wprawdzie zgłaszają swój problem do mundurowych, którzy podejmują interwencje, ale bezdomni znowu wracają. Nikt przecież nie postawi na stałe policjanta lub strażnika miejskiego do pilnowania śmietnika na ulicy Kaszubskiej.

- Wielokrotnie interweniowałem w tej sprawie w Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej. Zwracali się do mnie o to mieszkańcy, ale sam również jestem świadkiem tych ekscesów. Otrzymałem zapewnienie, że Spółdzielnia wkrótce zamontuje zamki do śmietnika. Chodzi o to, aby bezdomni nie mogli tam koczować. Kwestią do dyskusji jest jeszcze tylko to, czy zamki będą na tradycyjne klucze lub karty magnetyczne. Myślę, że wprowadzenie tego rozwiązania zlikwiduje problem - mówi Bolesław Lepczyński, mieszkaniec bloku przy ulicy Kaszubskiej i przewodniczący Rady Nadzorczej Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Tymczasem zawsze rano do „wagonu” wkraczają panie sprzątaczki i porządkują teren po nocnych imprezach bezdomnych. Dzicy lokatorzy śmietnika mają więc w bonusie bezpłatne sprzątanie. Kiedy wrócą na kwaterę wieczorem zastaną w niej ład i porządek. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jar wygląda jak śmietnik Jar wygląda jak śmietnik

"Bezdomni chcieli ode mnie pieniądze" "Bezdomni chcieli ode mnie pieniądze"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (29)
4 butelki lizolu 06.04.2017 13:35

Rozlane na terenie śmietnika i ich nie ma....

Tomi05.04.2017 12:49

Postawić tam strażnika miejskiego ma płacone z podatków ale tylko poto żeby nikt imprezie nie przeszkodziło.

józek05.04.2017 11:33

Normalnie agencja towarzyska .

Gość05.04.2017 8:25

Wszystkie babcie w oknie, a wy chcecie zlikwidować działalność rozrywkową.

Gość05.04.2017 8:19

Zgadzam się z Janem ale biorąc sprawy w swoje ręce podejmujemy bezprawne działania. Na zachód od Polski obywatele nie biorą spraw w swoje ręce od tego jest Policja i ona skutecznie prawo egzekwuje. Tam nikt się nie pieści z sąsiadami te sprawy rozwiązują organy do tego powołane.

Angelus05.04.2017 6:47

Pierońskie bestyje

Jan 04.04.2017 21:51

Nie rozumiem. Jak ktokolwiek, bezdomny czy inny może przeszkadzać innym. Kilku mieszkańców powinno zrobić porządne baty. Wziąć baty do ręki i pogonić to towarzystwo. Nawet kilka razy. Aż się zaczną bać bywać nawet w okolicy. Nikt, nikt nie ma prawa zakłócać spokoju innym. Jeśli to robi, po zwróceniu mu uwagi, to wyraża zgodę na zawieszenie praw go broniących.

Pokaż wszystkie opinie (29)