Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
4 kwietnia 2017

Jest praca w górnictwie. Są bezpłatne szkolenia zawodowe

Jest praca w górnictwie. Są bezpłatne szkolenia zawodowe
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Chętnych do pracy w kopalniach nie brakuje. Okazuje się, że ciągle można znaleźć pracę w górnictwie, ponieważ jest zapotrzebowanie na dobrze przygotowanych fachowców. Kto nie chce być górnikiem, może zdobyć nowy zawód i to całkowicie za darmo. 

Informacje na temat zatrudnienia w górnictwie czy bezpłatnego zdobycia nowego zawodu udziela Rada Miejska SLD w swojej siedzibie przy ul. Wrzosowej 12a. Pracownicy biura doradzą jak można bezpłatnie podnieść swoje kwalifikacje poprzez kursy i szkolenia w takich zawodach jak: górnik eksploatacji podziemnej, mechanik pojazdów samochodowych, ślusarz-mechanik, technik-informatyk i wiele innych. Organizowane będą również bezpłatne porady prawne dla mieszkańców Jastrzębia. Wystarczy przyjść do siedziby SLD (ul. Wrzosowa 12a) w godzinach 10:00-12:00 lub zawodnić pod numer telefonu: 508 083 924 lub 512 963 901, aby dowiedzieć się więcej szczegółów

- Dla nas najważniejszy jest człowiek pracy. Chcemy pomagać ludziom znaleźć zatrudnienie w górnictwie, bo nasze miasto stoi i będzie stać na węglu przez najbliższe dziesięciolecia. Poza tym oferujemy bezpłatne kursy i szkolenia. Dzięki nim można zdobyć nowy zawód, podwyższyć swoje kompetencje zawodowe i znaleźć pracę nie tylko w górnictwie, ale również poza nim. Wszystko to możemy zrobić dzięki programowi unijnemu, który pozwala na bezpłatne szkolenia. Zapraszamy mieszkańców do naszego biura, a na pewno uzyskają pomoc - mówił Piotr Urbańczyk, przewodniczący Rady Miejskiej SLD w Jastrzębiu-Zdroju.

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Śląsk symbolem smogu - zamknąć kopalnie" "Śląsk symbolem smogu - zamknąć kopalnie"

Górnicy będą musieli się przekwalifikować? Górnicy będą musieli się przekwalifikować?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (24)
seboc05.04.2017 9:24

@Wenus

Nie ma co popadac w smutek. Emigracja jest niecio ciezka jedynie na poczatku, bo trzeba sie jezyka uczyc, zycie sobie zorganizowac.
Potem czlowiek dostrzega same zalety. Zyjesz sobie jak chcesz, na wakacje jedziesz dokad chcesz. Zmienia sie kompletnie perspektywa widzenia swiata.
Rozwazania moralne tez mozna sobie odpuscic. Chcialas pracowac w Polsce, Polska nie chciala twojej pracy.

Niemcy potrzebuja wyksztalconych ludzi do pracy. Pracowac moga ludzie nie tylko z UE. Jesli pracodawca zaoferuje normalna pensje osobie z wyzszym wyksztalceniem (tj. troche ponad 47 tys. ?), moze zatrudnic kogokolwiek, nawet Eskimosa. W Branzach MINT ( Mathematik, Informatik, Naturwissenschaft und Technik) nawet takie ograniczenie nie obowiazuje.
To jest nieprawda, ze wyladujesz na przyslowiowym zmywaku.

Wenus04.04.2017 21:49

@Dr.
No tak, zdaję sobie sprawę z tego, że to mnie przerobili. Dwie prace - inż. i mgr typowo badawcze, nie tylko z przeróbki ale petrografii węgla i na co to wszystko? Na nic właśnie ... Święto górnika można jedynie uczcić podpisem w PUP, bo tam mówią że pracy dla mnie nie ma i nie będzie. Na politologię w życiu bym nie poszła ponieważ jestem typowym ścisłowcem. Nie wkuwam na pamięć tylko badam i wyciągam wnioski. Projektuję i szukam zależności. Sucha wiedza jest względna. Człowiek stworzony jest do myślenia i tworzenia a nie do wykładania suchej wiedzy na uczelni. Pozdrawiam :-) P.S. Może kiedyś przyjdzie czas, że znajdę pracę która sprawi mi przyjemność.

górnik.04.04.2017 21:42

Boże coś ty uczynił tworząc takich debili. Eutanazja wskazana i dobra fachowa porada by nakłonić do niej tych mózgów ów. Zagrzmij i zrób coś bo ludzkość stoi na krawędzi zagłady.

sss04.04.2017 20:13

Tora Naga. Oj człowieku ależ ty głupi, że tacy jeszcze tu chodza po ziemi.

obserwator04.04.2017 19:54

Nie wierzę w takie oferty, Nasz syn ma wyzsze wykształcenie, zrobił jeszcze technika górnika i w firmie zarabiał 1300 netto za ciezka pracę w przygotówkach. Nie damy sie nabrać.!!! Zresztą SLD to ludzie, do których nie mamy zxaufania

Do Mądrali 04.04.2017 18:22

@Wenus nie przejmuj sie głupimi opinaimi. Poftyguj się do SLD może coś Ci pomogą, może poradzą. Ciekawe kim jest seboc? Pewnie siedzi gdzieś za granica i szoruje Niemcom podłogi. Pozdro

Dr.04.04.2017 18:20

Wenus mogłaś iść na politologię , zrobić doktorat i zostać na uczelni tak się robi, a Tobie zachciało się przerabiać węgiel a finał jest takie , że to Ciebie przerobili.

Pokaż wszystkie opinie (24)