Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
4 kwietnia 2017

Młodzież wybierała szkołę ponadgimnazjalną

Młodzież wybierała szkołę ponadgimnazjalną Zobacz więcej zdjęć
fot. ZS nr 5

W piątek, 31 marca,  uczniowie gimnazjum z Jastrzębia-Zdroju decydowali o wyborze przyszłej ścieżki kształcenia. W tym roku organizatorem corocznej Giełdy Szkół Ponadgimnazjalnych był Zespół Szkół nr 5 im. Jana Pawła II, w skład którego wchodzą m. in. V Liceum Ogólnokształcące oraz Technikum nr 2. 

Organizator przywitał zwiedzających krótkim spektaklem, w którym nawet starożytni bogowie olimpijscy uznali, że muszą się przekwalifikować zawodowo, aby dostosować swoje profesje do potrzeb współczesnego świata. Aby wiedzieć, ze czego wybrać, udali się właśnie na Giełdę Szkół w ZS nr 5. Po tym wymownym przedstawieniu każda placówka mogła zaprezentować kandydatom do szkoły ponadgimnazjalnej swoją ofertę edukacyjną. W murach ZS nr 5 gościli nauczyciele i uczniowie wielu specjalizacji z różnych szkół z terenu miasta, m. in.: mechaniki, informatyki, logistyki, ekonomii, sprzedaży, reklamy, gastronomii, fryzjerstwa, hotelarstwa, obsługi turystycznej i wiele innych. Natomiast licea ogólnokształcące mogły pochwalić się wieloma interesującymi profilami, np. lingwistyczny, medialno-edytorski, artystyczny, promocji zdrowia, biznesowy, politechniczny, sportowy. Obecne były również szkoły branżowe I stopnia.

Na Giełdzie Szkół obecni byli przedstawiciele: Zespołu Szkół nr 1, Zespołu Szkół nr 2, Zespołu Szkół nr 3, Zespołu Szkół nr 5, Zespół Szkół Handlowych, Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Zespole Szkół Specjalnych nr 9, Zespołu Szkół nr 6, Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego, Zespołu Szkół Zawodowych, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

Młodzi ludzie mieli w czym przebierać. Pytani o kryteria wyboru przyszłego zawodu mówili
o potrzebach rynku pracy, przyszłych zarobkach, tradycji rodzinnej lub wyborach przyjaciół,
ale i o ważnych dla nich zainteresowaniach i pasjach, one bowiem gwarantują, że przyszła praca będzie przyjemnością.

Życzymy gimnazjalistom owocnych w sukcesy wyborów życiowych.

Marzena Gręda-Gołombek (ZS nr 5)

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Prezydent wręczyła im czek na 3,5 tys. zł Prezydent wręczyła im czek na 3,5 tys. zł

Zamkną kopalnie, bo nie ma kto w nich pracować? Zamkną kopalnie, bo nie ma kto w nich pracować?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!