Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
5 kwietnia 2017

Policjanci rozmawiali o przemocy w rodzinach

Policjanci rozmawiali o przemocy w rodzinach
fot. JastrzebieOnline.pl

Jak pomóc osobom w stosunku, do których stosowana jest przemoc w rodzinie? Jak prawidłowo wykorzystać możliwości, które daje niebieska karta? Odpowiedź na te pytania poznali jastrzębscy policjanci podczas wtorkowego spotkania z kierownikiem Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Katowicach. 

W trakcie spotkania, w którym oprócz dzielnicowych i policjantów referatu patrolowo-interwencyjnego, wzięły udział przedstawicielki jastrzębskiego ośrodka pomocy społecznej oraz punktu interwencji kryzysowej, rozmawiano o procedurze niebieskiej karty, podkreślając jak ważna jest rzetelna współpraca pomiędzy instytucjami odpowiedzialnymi za jej inicjowanie.

-  Niezwykle ważne w zjawisku przemocy są dzieci, dlatego zwrócono także szczególną uwagę na kwestie, o których powinno się pamiętać, aby nie wyrządzić im dodatkowej krzywdy. Najważniejszym założeniem spotkania było umocnienie współpracy służb społecznych, a także znalezienie jak najlepszych rozwiązań w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Dzielnicowi oraz policjanci patrolówki najczęściej mają do czynienia z osobami dotkniętymi przemocą, dlatego niezwykle ważne jest to, aby doskonalili oni swoje umiejętności w zakresie jej zwalczania i właściwego reagowania w przypadku takich interwencji - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pobił człowieka - szuka go Policja Pobił człowieka - szuka go Policja

Leżał na poboczu -  był poszukiwany Leżał na poboczu - był poszukiwany

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
Matylda05.04.2017 19:07

Funkcjonariusze najczęściej znęcają się nad rodziną, ale zdarzają się także przypadki uporczywego nękania i molestowania, a agresji wśród policjantów jest coraz więce