Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 9°
5 kwietnia 2017

Dostał ataku przed zakładem pogrzebowym. Uratował go pracownik

Dostał ataku przed zakładem pogrzebowym. Uratował go pracownik
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

33-letni pracownik zakładu pogrzebowego uratował życie przechodniowi, który przewrócił się na schodach i dostał ataku padaczki. Mężczyzna został przekazany zespołowi ratownictwa medycznego. 

- Było to we wtorek  przed południem, kiedy siedząc w zakładzie zobaczyłem przez okno, jak przechodzień upada na ziemię. Nie zastanawiając się ani chwili wybiegłem na zewnątrz. Zobaczyłem, że około 50-letni mężczyzna dostał ataku padaczki. Natychmiast udzieliłem mu pomocy. Ułożyłem go na bok i przytrzymałem, aby nie zrobił sobie krzywdy. przykryłem specjalnym kocem. Pomógł mi klient pobliskiego sklepu z farbami. Zespół ratownictwa medycznego zjawił się do 10 minut i przejął poszkodowanego - relacjonuje 33-letni Kamil.

Pan Kamil nie chciał specjalnie chwalić się swoją postawą. Mówił, że w tej sytuacji każdy zachowałby się tak samo i nie jest to żaden szczególny powód do dumy.

- To normalna rzecz, bo przecież trzeba sobie wzajemnie pomagać - mówi mężczyzna. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jak pomóc dziecku, gdy pogotowie nie przyjeżdża? Jak pomóc dziecku, gdy pogotowie nie przyjeżdża?

Jastrzębskie pogotowie ma pełne ręce roboty Jastrzębskie pogotowie ma pełne ręce roboty

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (19)
oko06.04.2017 18:30

Znając nasz szpital to standardowo zmarł !

Sjz06.04.2017 16:37

Brawo za postawe praciwnika firmy pogrzebowej.napewno skorzystam i wielu moich znajomych z uslug waszej firmy wkoncu sie dodatkalismy uczciwej i solidnej firmy -w dodatku bezposredniego producenta trumien debowych

mokry ryszard06.04.2017 9:35

6 munut tlumaczenia dyspozytorowi gdzie sie stalo a 4 minuty jechalo pogotowie moze tak bylo?

sfrustrowany06.04.2017 9:14

@tatatata już nie przesadzaj, bo chyba kolarzem nie jesteś. Autobus jedzie ponad 10 minut. Poza tym uważam, że 10 minut od momentu telefonu to nie jest zły wynik.

tatatata05.04.2017 23:01

Rowerem jade z przyjazni na ruptawe 6 minut zaznaczam ze rowerem nie samochodem marki rower ! Pogotowie jechalo z pawlowic ?

Gość05.04.2017 20:45

Kamil bohater

Gość05.04.2017 20:38

Podziwiać Kamila

Pokaż wszystkie opinie (19)