Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 10°
6 kwietnia 2017

Szef policji nie popełnił przewinienia uczestnicząc w urodzinach polityków

Szef policji nie popełnił przewinienia uczestnicząc w urodzinach polityków
fot. JastrzebieOnline.pl

Znamy wyniki kontroli, jaka została przeprowadzona w Komendzie Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju w związku z pojawiającymi się wątpliwościami na temat tego, czy mł.insp. Krzysztof Herzyk, szef jastrzębskiej policji, nie popełnił przewinienia dyscyplinarnego uczestnicząc w przyjęciu urodzinowym braci Matusiaków.

W tej sprawie Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach zlecił przeprowadzenie czynności wyjaśniających.

- Uwzględniając ustalony stan faktyczny sprawy, z którego jednoznacznie wynika, ze wizyta mł.insp. Krzysztofa Herzyka w lokalu „MAXIMA” w Jastrzębiu-Zdroju w dniu 27 lutego 2017 roku, na przyjęciu zorganizowanym z okazji urodzin Andrzeja i Grzegorza Matusiaków miała charakter wyłącznie prywatny, niezwiązany z realizacją czynności służbowych, należy stwierdzić, że brak jest podstaw, aby zaistniałe zdarzenie oceniać w kontekście naruszenia dyscypliny służbowej - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach.

Oceniono również to, czy oficer swoim zachowaniem należycie dbał o społeczny wizerunek policji, jako formacji, w której służy i która powinna cieszyć się zaufaniem obywateli.

-  Przesłanek do dokonania krytycznej oceny postępowania mł.insp. Krzysztofa Herzyka nie dostarcza również jego zachowanie na samym przyjęciu urodzinowym. Z dokonanych ustaleń wynika, że nie spożywał tam alkoholu, nie poruszał żadnych kwestii związanych z prowadzonymi w Komendzie Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju postępowaniami karnymi, nie czynił żadnych innych działań, które podważałyby społeczne zaufanie do Policji, obniżały jej autorytet bądź stały w sprzeczności z zasadami praworządności. Dokonane ustalenia wskazują, że mł.insp. Krzysztof Herzyk na przyjęciu przebywał kilkadziesiąt minut, co wskazuje, że była to jedynie krótka wizyta kurtuazyjna. Podkreślić w tym miejscu należy również, że sugestia o możliwym wpływaniu mł.insp. Krzysztofa Herzyka na wynik postępowań karnych, w które dotyczą Andrzeja Matusiaka  jest nielogiczna wobec ustalonych  w toku czynności wyjaśniających faktów. Jak bowiem ustalono mł.insp. Krzysztof Herzyk podejmował realne działania ukierunkowane na wyłączenie podległej mu jednostki z udziału w tych postępowaniach. Oczywistym zatem jest fakt, że gdyby funkcjonariusz ten miał zamiar wpływać na wynik postępowania karnego, korzystny dla Andrzeja Matusiaka, nie podejmowałby działań, które pozbawiałyby go takiej możliwości - informuje KWP w Katowicach.

Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach uznała, że mł. insp. Krzysztof Herzyk uczestnicząc w spotkaniu zorganizowanym w dniu 27 lutego 2017 roku przez Andrzeja i Grzegorza Matusiaków nie popełnił przewinienia dyscyplinarnego. Z oficerem została przeprowadzona rozmowa instruktażowa w sprawie funkcjonowania organizacji hierarchicznej w Policji.

Polub i udostępnij
Czytaj też

100-letnie urodziny jastrzębianina 100-letnie urodziny jastrzębianina

"Solidarność": PiS gorsze od PO. Nepotyzm "Solidarność": PiS gorsze od PO. Nepotyzm

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (25)
Kron09.04.2017 22:43

A świstak siedzi i zawija sreberka...

edek 09.04.2017 7:20

Może i przewinienia nie popełnił, ale stracił honor polskiego oficera policji. Niech dalej liże tyłek politykom, skoro to ma byc sposób na krierę i wybicie się. Jego wybór, jego sprawa.

dysydent08.04.2017 23:25

Uwierzyliście barany w obietnice PIS-u i zagłosowaliście to teraz nie płaczcie że panowie się bawią i wchodzą w układy tak jak to kiedyś robiła PO , dobrze wam tak,jak i PO papranym platfusom.

zorro07.04.2017 23:26

Przecież to było oczywiste. Kto znowu szukał igły w stogu siana? Czy ktoś "zacny" chodzi do drugiego posła lub pani prezydent lub jej zastępców?

Paweł07.04.2017 13:10

Pisowcy są jak zaraza. Kto się ich dotknie jest podejrzany lub już zarażony. Choć to dziwne, to niestety prawdziwe. Bo oni rządzą się swoimi prawami, które są zaprzeczeniem tak prawa jak i sprawiedliwości rozumianej przez każde społeczeństwo. Od narodu do miasteczek i wsi.

fgjjkljgf07.04.2017 12:52

Moze sie przytulli na tym spotkaniu kto to wie ?

Michał07.04.2017 11:26

Honor, honor, honor. No chyba, że było to spotkanie o walorach czysto intelektualnych.

Pokaż wszystkie opinie (25)