Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
6 kwietnia 2017

Uczniowie SP nr 4 stworzyli kapsułę czasu

  • Uczniowie SP nr 4 stworzyli kapsułę czasu
  • Uczniowie SP nr 4 stworzyli kapsułę czasu
  • Uczniowie SP nr 4 stworzyli kapsułę czasu
  • Uczniowie SP nr 4 stworzyli kapsułę czasu
Więcej zdjęć:

Pół wieku Szkoły Podstawowej nr 4 było okazją, aby stworzyć i zakopać w pobliżu szkoły specjalną kapsułę czasu. Za 50 lat kolejni uczniowie wraz z nauczycielami dowiedzą się najważniejszych rzeczy z życia szkoły w roku jej jubileuszu. 

W dniu 31 marca świętowano 50-lecie Szkoły Podstawowej nr 4 im. Ludwika Jerzego Kerna. Uroczystości odbyły się w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, Domu Zdrojowym oraz siedzibie szkoły. Na uroczystość przybyli przedstawiciele Sejmu, władz miasta oraz dyrektorzy placówek oświatowych.

W części artystycznej można było podziwiać zarówno uczniów, jak i nauczycieli, którzy zaprezentowali ciekawy program artystyczny. Zaproszeni goście mogli obejrzeć multimedialną historię szkoły w postaci kroniki filmowej, klip filmowy o współczesnej szkole, scenki teatralne, piosenki, tańce, a także przedstawienie utworu Ludwika Jerzego Kerna „Mądra poduszka” w wykonaniu nauczyciel i uczniów naszej szkoły. Nagrodą były wielkie brawa i słowa uznania od uczestników uroczystości.

W dalszej części obchodów jubileuszu szkoły wszyscy zgromadzeni udali się do budynku Szkoły Podstawowej nr 4 na zwiedzanie okolicznościowej wystawy oraz poczęstunek.

Z tej okazji zostały wykonane liczne dekoracje i prezentacje. Dużym zainteresowaniem cieszyły się tablice absolwentów, historia szkoły, zdjęcia z poprzednich jubileuszy, tablice przedstawiające wydarzenia z życia szkoły, albumy, wspomnienia absolwentów, księga absolwentów, kroniki szkolne sprzed lat. 

Ku pamięci minionych 50-ciu lat istnienia placówki została opracowana monografia SP 4 i księga wszystkich jej absolwentów. Do jubileuszu nawiązywały także specjalnie zaprojektowane pamiątki okolicznościowe, którymi mogliśmy obdarować gości. Wspólne spotkanie zaproszonych gości, obecnego i dawnego grona pedagogicznego oraz pracowników szkoły zakończyło uroczystości jubileuszowe. W miłej, serdecznej atmosferze byli uczniowie szkoły wspominali dawne czasy z wychowawcami, opowiadali anegdoty, robili pamiątkowe fotografie w budynku. Podziwiali odnowioną szkołę.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Złoty Medal dla innowatorów z SP4 w Jastrzębiu-Zdroju Złoty Medal dla innowatorów z SP4 w Jastrzębiu-Zdroju

Kolejna dwujęzyczna podstawówka z angielskim Kolejna dwujęzyczna podstawówka z angielskim

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
mieszkaniec08.04.2017 6:27

Byłam i widziałam. Dobrze przygotowana uroczystość, publiczność z zachwytem oklaskiwała kolejne punkty programu. Ukoronowaniem jest piękna, odremontowana szkoła, która będzie służyć przez następne 50 lat. Powodzenia dla całej społeczności szkolnej!

Piotr07.04.2017 23:15

Wszystko pięknie tylko dlaczego kościelni maczali w tym palce? Nadal jesteśmy świeckim państwem mimo idiotycznych pomysłów ludzi z PiS słuchających podszeptów diabelskich biskupów.
Nie chcę aby moje dzieci były zmuszane do religii. A to cały czas istnieje. Księża robią niewinne minki i nas okłamują. Takie imprezy odrzucają mnie od kościoła. Bo tam nie ma Boga.

Alicja07.04.2017 8:15

Miałam dzieci w tej szkole i pozytywne wrażenia.

obserwator06.04.2017 19:27

Piękna uroczystość. Gratulacje dla całej społeczności tej wspaniałej szkoły.