Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
10 kwietnia 2017

Ogłoszono przetarg na modernizację OWN

Ogłoszono przetarg na modernizację OWN Pierwotna wizualizacja OWN, 2015 r.
fot. UM Jastrzębie

Miasto ogłosiło przetarg na wyłonienie wykonawcy modernizacji Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego. W budżecie jest zarezerwowana na to kwota 6 mln zł. Prace budowlane zostaną podjęte zaraz po wyłonieniu firmy.  

Rewitalizacja Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego ma zostać rozłożona na kilka etapów. Pierwszy z nich obejmuje budowę wodnego placu edukacyjno-zabawowego. Planuje się również powstanie parku widokowego, który ma znajdować się w miejscu obecnego amfiteatru. Tam, gdzie teraz są ruiny basenu ma znajdować się teren rekreacyjny zielony. Ważnym obiektem na OWN będzie tężnia, usytuowana na placu w kształcie ośmiokąta o konstrukcji drewnianej.

Pierwotnie projekt rewitalizacji OWN, który nie uzyskał dofinansowania unijnego z powodu zbyt dużej ilości projektów ubiegających się o pieniądze, zawierał budowę ekomuzeum i wiele akcentów związanych z górnictwem. Były one warunkiem złożenia wniosku o dofinansowanie. Przy realizacji tego zadania w oparciu o środku budżetowe nie ma konieczności ponoszenia nakładów na elementy związane z przemysłem węglowym. 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Trwa przebudowa za 1,2 mln zł Trwa przebudowa za 1,2 mln zł

Wiadukt na Piłsudskiego częściowo wyłączony z ruchu Wiadukt na Piłsudskiego częściowo wyłączony z ruchu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (15)
do seboc12.04.2017 10:56

Polskie znaki diakrytyczne (ą, ę, ć, ś, ó, ń dż, dź) tworzy się korzystając z klawiatury komputera poprzez przyciśnięcie prawego przycisku alt (to ten na prawo od takiego dużego, podłużnego przycisku, zwanego inaczej spacją) i odpowiedniej literki. Innymi słowy: by napisać ą należy wcisnąć a+ prawy alt.
Piszę to, gdyż pańskie opinie są dla mnie ważne niewątpliwie i bardzo je sobie cenię a ceniłbym sobie jeszcze bardziej, gdyby nie ten przeraźliwy brak znajomości pisowni języka polskiego. Poniekąd jest to zrozumiałe. Gdy wszędzie tyle idiotów i oszustów bez względu na kolor ryja, jak pan to rzeczowo określił; trudno jest pisać zgodnie z regułami pisowni.
Wesołych Świąt i wszelkiej pomyślności w tropieniu oszustów i idiotów bez względu na kolor ryja.

seboc11.04.2017 9:17

@mecenas

Jade tak samo po wszystkich. Idiota i oszust to idiota i oszust, bez wzgledu na kolor ryja.
Cale oddzaly, doradcy, masa osob zaangazowanych. Organizuja i uniewazniaja przetarg jeden po drugim.
Pies probujac ciagle sztuczki wreszcie sie nauczy, a urzednik jastrzebski nie potrafi.

do zorientowany11.04.2017 8:13

Daj se spokój i nie sie fermentu gościu. Niedawno chodziła taka plota że prezydent powołała nowe stanowiska w urzędzie, masa nowych urzędników niby. A wiesz ile na przestrzeni 2 lat doszło? 5 osób. To jest ta rzekoma "masa nowych urzędników" które tak ogłasza PiS. Ja ciekaw jestem ile dla nich stworzono wakatów w spółkach skarbu państwa... A OWN niech się robi najwyższy czas już. 12 lat się obiecywało ale w końcu coś się robi a wam dalej źle.

mecenas11.04.2017 6:39

Seboc to zajadły pisowiec. Pewnie na etacie pisze, bo wszystko krytykuje. Ale są też ludzie, ktorzy wierzą ze w naszym miescie jest mozliwy rozwój mimo hamulcowych, ktorym już się kończy destrukcyjne panowanie.

zorientowany10.04.2017 17:39

Hrabina powolala nowe stanowiska w urzędzie dla kolesiowstwa wiec kasy brakuje na inwestycje teraz jeden przez drugiego tylko obiecuje

seboc10.04.2017 14:22

@jastrzebianin

Pieniadze juz "byly" od dawna. Kwota obietnicy rosnie, zadnego realnego ruchu w sprawie nie ma. Jakby chcieli, OWN by wyremontowali juz dawno. Ale nie chca.
I tak ze wszystkim za co miasto sie bierze. Kupa obietnic, pozorne ruchy. Lata leca a jest jak jest.

http://jastrzebieonline.pl/news,2595,sa-pieniadze-na-rewitalizacje-own-kiedy-remont.html 

jastrzebanin10.04.2017 13:59

Tylko że tutaj jest 6 mln i te pieniądze już są więc nie marudź marudo seboc bo wszędzie wszystko komentujesz udając znawcę a pewnie siedzisz samotnie w jakiejś piwnicy i popijasz colą pizzę...

Pokaż wszystkie opinie (15)