Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
11 kwietnia 2017

Pędził Gagarina 117 km/h. Stracił prawo jazdy

Pędził Gagarina 117 km/h. Stracił prawo jazdy
fot. KMP Jastrzębie

Znowu pirat drogowy pędził po jastrzębskich ulicach. Tym razem okazał się nim 36-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju, który przekroczył dozwoloną prędkość o aż 67 km/h. Stracił prawo jazdy.

Jeden z obowiązujących przepisów mówi o tym, że kierowca, który przekroczy dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym, traci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Taka też była przyczyna sobotniej interwencji jastrzębskiej drogówki.

- Podczas wykonywanego na ulicy Gagarina pomiaru prędkości, mundurowi "namierzyli" kierowcę opla, który miał na liczniku 117 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość o 67 km/h. Mężczyzna został ukarany 400-złotowym mandatem karnym oraz 10 punktami karnymi. Wkrótce 36-latek pożegna się z prawem jazdy na 3 miesiące - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Policja przypomina, że w październiku ubiegłego roku Trybunał Konstytucyjny wydał orzeczenie, na mocy którego zatrzymywanie prawa jazdy za przekroczenie prędkości zostało uznane za zgodne z konstytucją.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Oszuści krążą po osiedlach Uwaga! Oszuści krążą po osiedlach

Matka z trzem promilami "opiekowała" się dzieckiem Matka z trzem promilami "opiekowała" się dzieckiem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
zaproszenie11.04.2017 8:45

Potrzebni są do przekopania mierzei Wiślanej. On się nadaje. Warunki umysłowe ma bardzo dobre. Z obawy przed jeżdżeniem bez prawa jazdy, należy go zaprosić do wspomnianej pracy. Przy tym zarobi na mandat. Po 3 latach może wracać. Warunki bytowe świetne. Barka 100 osobowy. Praca od świtu do 18:00. Wyżywienie smaczne choć niezbyt wyszukane. Trzeba się śpieszyć bo chętnych codziennie przybywa. Zalety: Poznanie warunków przyrodniczych panujących ma mierzei, świeży wiatr od morza niesie jod, a to cenna dla organizmu rzecz, świetne warunki do nabierania tężyzny. Zapewnienie szczupłej, wysportowanej sylwetki.

Cysia 11.04.2017 8:21

Iskra 1??

Sędzia pokoju11.04.2017 7:33

4 tys mandatu i zabrać prawo jazdy na 10 lat proste?