Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
11 kwietnia 2017

Pędził Gagarina 117 km/h. Stracił prawo jazdy

Pędził Gagarina 117 km/h. Stracił prawo jazdy
fot. KMP Jastrzębie

Znowu pirat drogowy pędził po jastrzębskich ulicach. Tym razem okazał się nim 36-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju, który przekroczył dozwoloną prędkość o aż 67 km/h. Stracił prawo jazdy.

Jeden z obowiązujących przepisów mówi o tym, że kierowca, który przekroczy dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym, traci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Taka też była przyczyna sobotniej interwencji jastrzębskiej drogówki.

- Podczas wykonywanego na ulicy Gagarina pomiaru prędkości, mundurowi "namierzyli" kierowcę opla, który miał na liczniku 117 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość o 67 km/h. Mężczyzna został ukarany 400-złotowym mandatem karnym oraz 10 punktami karnymi. Wkrótce 36-latek pożegna się z prawem jazdy na 3 miesiące - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Policja przypomina, że w październiku ubiegłego roku Trybunał Konstytucyjny wydał orzeczenie, na mocy którego zatrzymywanie prawa jazdy za przekroczenie prędkości zostało uznane za zgodne z konstytucją.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu  Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu

Kobiecie nic się nie stało. Policja odwołuje poszukiwania Kobiecie nic się nie stało. Policja odwołuje poszukiwania

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
zaproszenie11.04.2017 8:45

Potrzebni są do przekopania mierzei Wiślanej. On się nadaje. Warunki umysłowe ma bardzo dobre. Z obawy przed jeżdżeniem bez prawa jazdy, należy go zaprosić do wspomnianej pracy. Przy tym zarobi na mandat. Po 3 latach może wracać. Warunki bytowe świetne. Barka 100 osobowy. Praca od świtu do 18:00. Wyżywienie smaczne choć niezbyt wyszukane. Trzeba się śpieszyć bo chętnych codziennie przybywa. Zalety: Poznanie warunków przyrodniczych panujących ma mierzei, świeży wiatr od morza niesie jod, a to cenna dla organizmu rzecz, świetne warunki do nabierania tężyzny. Zapewnienie szczupłej, wysportowanej sylwetki.

Cysia 11.04.2017 8:21

Iskra 1??

Sędzia pokoju11.04.2017 7:33

4 tys mandatu i zabrać prawo jazdy na 10 lat proste?