Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-4°
EkoOkna
11 kwietnia 2017

Wychudzony i wygłodzony został zabrany właścicielowi

Wychudzony i wygłodzony został zabrany właścicielowi
fot. SM Jastrzębie

Wygłodzony, wychudzony, wystraszony pies znajdował się na jednej z posesji w Jastrzębiu. Przybyła na miejsce Straż Miejska zabrała zwierzę do schroniska. Właściel odpowie za stan w jakim znajdowało się zwierzę. 

W dniu 6 kwietnia Strażnicy Miejscy udali się na ul. Stawową, gdzie według zgłoszenia, miał znajdować się zaniedbany pies.

- Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze dokonali oględzin terenu wskazanej posesji, w trakcie których na jej tyłach zauważyli przywiązanego do budy łańcuchem, wystraszonego psa.  Zwierzę nie miało dostępu do pożywienia, był wychudzony i bardzo zaniedbany. Z uwagi na zagrażające zdrowiu i życiu warunki, pies został zabrany właścicielowi, przewieziony do lekarza weterynarii a następnie przekazany do schroniska dla zwierząt - informuje Straż Miejska w Jastrzębiu-Zdroju.

Ze względu na charakter czynu, właściciel czworonoga może odpowiadać za popełnienie przestępstwa. W przypadku stwierdzenia naruszenia obowiązujących przepisów, wobec mężczyzny może zostać zastosowana kara grzywny, pozbawienia wolności a dodatkowo całkowity zakaz posiadania zwierząt

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Bezdomni chcieli ode mnie pieniądze" "Bezdomni chcieli ode mnie pieniądze"

Odbierz psa w sobotę ze schroniska Odbierz psa w sobotę ze schroniska

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
bolo15.04.2017 21:30

musze to wam napisac to niejest pierwszy pies na jego posesji prosze sie zainteresowac ile ich dalo schronisko i co sie z nimi stalo to jest zadanie dla st. miejskiej.

Ja 12.04.2017 9:15

Do "jeg",a jakie to ma znaczenie???

jeg11.04.2017 22:45

nie wygląda na rasowca

ZOMO11.04.2017 21:45

Odwiedziny na Stawowej są pewne. Zrobimy przegląd podwórek. Zaniedbane zwierzę to pewne problemy mieszkańców tego domu

stanek 11.04.2017 19:00

Wieśniak zawsze będzie wieśniakiem i oby takich bezmuzgów spotkała gorsza kara. Jeżeli jesteś sadystą, to nie bierz żywej istoty pod opiekę!!!!!!! Jak ja nienawidzę tępych wieśniaków, chociaż sam mieszkam na wsi.

Burek11.04.2017 16:32

To jest kropla w morzu naszych gospodarstw, gdzie nadal trzyma się psy na krótkich łańcuchach, jako darmowe alarmy (nawet w nowych domach), w urągających warunkach.To znęcanie się jest nieświadome, bo buraki nie zdają sobie sprawy z tego, że zwierzę cierpi, tęskni, cieszy się... No ale przecież zwierzę to nie człowiek, jak to odkrył jakiś głupek piszący poniżej. Żyjemy w XXIw, ponoć w Europie, a przyzwyczajenia i prawo jak za króla Ćwieczka.

realista11.04.2017 15:49

do "zwierze to nie człowiek"
sam nie jesteś człowiek skoro takie masz zdanie o zwierzętach. Nie trzeba ich kochać ale na pewni nie można się znęcać i powinno być to surowo karane. Zwłaszcza, że "człowiek" to podobno istota bardziej inteligentna = odpowiedzialna za inne.

Pokaż wszystkie opinie (13)