Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 12°
11 kwietnia 2017

Wychudzony i wygłodzony został zabrany właścicielowi

Wychudzony i wygłodzony został zabrany właścicielowi
fot. SM Jastrzębie

Wygłodzony, wychudzony, wystraszony pies znajdował się na jednej z posesji w Jastrzębiu. Przybyła na miejsce Straż Miejska zabrała zwierzę do schroniska. Właściel odpowie za stan w jakim znajdowało się zwierzę. 

W dniu 6 kwietnia Strażnicy Miejscy udali się na ul. Stawową, gdzie według zgłoszenia, miał znajdować się zaniedbany pies.

- Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze dokonali oględzin terenu wskazanej posesji, w trakcie których na jej tyłach zauważyli przywiązanego do budy łańcuchem, wystraszonego psa.  Zwierzę nie miało dostępu do pożywienia, był wychudzony i bardzo zaniedbany. Z uwagi na zagrażające zdrowiu i życiu warunki, pies został zabrany właścicielowi, przewieziony do lekarza weterynarii a następnie przekazany do schroniska dla zwierząt - informuje Straż Miejska w Jastrzębiu-Zdroju.

Ze względu na charakter czynu, właściciel czworonoga może odpowiadać za popełnienie przestępstwa. W przypadku stwierdzenia naruszenia obowiązujących przepisów, wobec mężczyzny może zostać zastosowana kara grzywny, pozbawienia wolności a dodatkowo całkowity zakaz posiadania zwierząt

Polub i udostępnij
Czytaj też

Misja specjalna dla jastrzębskich zwierząt Misja specjalna dla jastrzębskich zwierząt

Dzisiaj znakowanie rowerów! Dzisiaj znakowanie rowerów!

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
bolo15.04.2017 21:30

musze to wam napisac to niejest pierwszy pies na jego posesji prosze sie zainteresowac ile ich dalo schronisko i co sie z nimi stalo to jest zadanie dla st. miejskiej.

Ja 12.04.2017 9:15

Do "jeg",a jakie to ma znaczenie???

jeg11.04.2017 22:45

nie wygląda na rasowca

ZOMO11.04.2017 21:45

Odwiedziny na Stawowej są pewne. Zrobimy przegląd podwórek. Zaniedbane zwierzę to pewne problemy mieszkańców tego domu

stanek 11.04.2017 19:00

Wieśniak zawsze będzie wieśniakiem i oby takich bezmuzgów spotkała gorsza kara. Jeżeli jesteś sadystą, to nie bierz żywej istoty pod opiekę!!!!!!! Jak ja nienawidzę tępych wieśniaków, chociaż sam mieszkam na wsi.

Burek11.04.2017 16:32

To jest kropla w morzu naszych gospodarstw, gdzie nadal trzyma się psy na krótkich łańcuchach, jako darmowe alarmy (nawet w nowych domach), w urągających warunkach.To znęcanie się jest nieświadome, bo buraki nie zdają sobie sprawy z tego, że zwierzę cierpi, tęskni, cieszy się... No ale przecież zwierzę to nie człowiek, jak to odkrył jakiś głupek piszący poniżej. Żyjemy w XXIw, ponoć w Europie, a przyzwyczajenia i prawo jak za króla Ćwieczka.

realista11.04.2017 15:49

do "zwierze to nie człowiek"
sam nie jesteś człowiek skoro takie masz zdanie o zwierzętach. Nie trzeba ich kochać ale na pewni nie można się znęcać i powinno być to surowo karane. Zwłaszcza, że "człowiek" to podobno istota bardziej inteligentna = odpowiedzialna za inne.

Pokaż wszystkie opinie (13)