Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
11 kwietnia 2017

"Prostytucja związkowa i oszustwo" na kopalniach?

"Prostytucja związkowa i oszustwo" na kopalniach?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Związek zawodowy „Jedność” zarzuca pozostałym organizacjom związkowym zbijanie kapitału na niewiedzy pracowników. Oskarża ich o oszukiwanie pracowników i działania niezgodne z etyką. 

Cała sprawa wybuchła w związku z pracownikami firmy Szkolenie i Górnictwo, chodzi o ich włączenie do struktur Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

- Jednak jak zawsze bywa w tych sytuacjach, pojawiają się oszuści i hieny, które próbują zbijać kapitał na niewiedzy pracowników i tak dzieje się tym razem tymi oszustami okazali się przedstawiciele betonu związkowego, którzy kierują do górników oferty zatrudnienia w JSW SA, oferty te są oszustwem, niemającym żadnego podparcia poza ich kłamstwami. Przypominamy, że właśnie ten beton związkowy, który się tak „troszczy” o pracowników zasłynął już niejednokrotnie w JSW z prostytucji związkowej, wielokrotnie sprzedając w porozumieniach załogę JSW SA za zachowanie własnych przywilejów związkowych, ludzie ci nie mają za grosz moralności, o czym już pracownicy kopalń się przekonali i wyrazili swój sprzeciw wobec nich wypisując się od nich. Obecnie kosztem pracowników SiG-u próbują pozyskiwać Was, jako nowych członków, którzy maja płacić składki za, nic - wyjaśnia Związek Zawodowy Jedność JSW.

Jak do tego wszystkiego ustosunkuje się Związek Zawodowy Górników Jastrzębskiej Spółki Węglowej, pod którego adresem również kierowane są  zarzuty o oszukiwaniu pracowników.

- Wszystkie te oskarżenia są bzdurne i wyssane z palca. Pracownicy widzą, w jaki sposób działają organizacje związkowe i samodzielnie decydują, do której z nich wstąpić. Nie ma miejsca jakieś przekupywanie czy mamienie górników obietnicami. Związek Zawodowy Górników w JSW działa, wraz z innymi reprezentatywnymi organizacjami związkowymi („Solidarność” i Kadra)i widać tego efekty, chociażby w postaci wypłacanych dla pracowników wypłat czy innych świadczeń. To, co mówi „Jedność”, to nic nowego ludzie się już do tego jazgotu przyzwyczaili i nie przywiązują do niego większej roli. Ta organizacja zawsze występowała przeciwko innym związkom zawodowym, sama nie wnosząc wiele nowego dla pracowników. Ludzie potrafią to ocenić i się odpowiednio do tego odnieść. Takie gadanie na kopalniach już się przejadło - mówi Paweł Kołodziej, przewodniczący Związku Zawodowego Górników w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

JSW rozważa (znowu) emisję akcji JSW rozważa (znowu) emisję akcji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (31)
Srk12.04.2017 9:21

Zgol wąsa będziesz uśmiechnieta i było iść na groba

nieroby12.04.2017 8:56

związkowcy niech ustawę o związkach zawodowych wreszcie zmienia to nie jeden nie dostanie badan lekarskich żeby wrocic na dół do pracy tyle związków powstało tylko 3 są reprezentatywne a reszta co robi tylko wycieczki pod siebie w miejsca gdzie im pasuje ceny jak w biurach turystycznych tylko socjal kroja o dofinansowanie nie płaca z rodzinami spółka im płaci to jest chore gdzie ten pis i sprawiedliwość

smutna pani z wąsem12.04.2017 8:12

Cała ta robota na tych kopalniach to szwindel, nieróbctwo , lewe L4, urlopy wcześniejsze i emerytury po 10tyś to beszczelność korupcja i okradanie Polskich podatników!
Polskie górnictwo w ręce niemieckich inwestorów.Chwała wielkiej Polsce.

Gość12.04.2017 7:57

Przecież cała działalność związkowa to oszustwo. Nie chodzi o prawa pracowników, tylko o własne interesy i zaspokojenie nienażartej pazerności.

12.04.2017 7:55

Śmiech na sali, na pohybel związkom zawodowym

Gość11.04.2017 23:20

Ta nowa jedność to tak jak reszta jak się ustawi to w planach tylko wycieczki. No ale na razie musi dymić aby się ostawić jak reszta. Znam Kubę wiec krótko i na temat jakie związki taki Kuba. Szkoda reszty chłopaków przez jednego oszołoma.

Pokaż wszystkie opinie (31)