Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
12 kwietnia 2017

Wzmożona aktywność złodziei sklepowych

Wzmożona aktywność złodziei sklepowych
fot. pixabay

Zaczęła się przedświąteczna gorączka sklepowa. Złodzieje kieszonkowi wykorzystują tłok panujący w sklepach oraz roztargnienie i pośpiech, które towarzyszą przygotowaniom do świąt. Policja apeluje o zachowanie ostrożności. 

W centrach handlowych i na targowiskach łatwo można paść ofiarą kieszonkowców. Starajmy się unikać szczególnie zatłoczonych miejsc, jednocześnie zwracając uwagę, czy nie znaleźliśmy się w tzw. „sztucznym tłoku”, w którym nietrudno o utratę portfela.

- Pamiętajmy, by podczas płacenia za zakupy, nie pokazywać większej ilości gotówki. Dbajmy o to, by torebka znajdowała się zawsze z przodu, w zasięgu naszego wzroku, natomiast portfel był schowany w głębiej położonej przedniej kieszeni. Cennych przedmiotów i dokumentów nie zostawiajmy w okryciach wierzchnich, które wiosną chętniej zdejmujemy i niejednokrotnie umieszczamy np. w sklepowym wózku, od którego oddalamy się podczas zakupów. Złodzieje chętnie wykorzystują takie sytuacje - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Wzmożoną uwagę i podobne zasady ostrożności zachowajmy również w środkach komunikacji publicznej a także na parkingach w okolicach centrów handlowych. Bezwzględnie pamiętajmy o domykaniu szyb w autach i niepozostawianiu wewnątrz rzeczy, które mogą skusić potencjalnego złodzieja. W przypadku, gdy padliśmy ofiarą kradzieży, niezwłocznie zgłośmy się do najbliższej jednostki Policji.

Policja przypomina, że przed świętami wiele firm oferuje „szybkie pożyczki gotówkowe” na świąteczne zakupy. Decydując się na taką pożyczkę, należy koniecznie sprawdzić czy pożyczkodawca jest uczciwy, dokładnie przeanalizować umowę, oprocentowanie, terminy spłat, by uniknąć późniejszych kłopotów.

Mundurowi mówią, że ostrożność i stosowanie zasady ograniczonego zaufania pomoże nam bezpiecznie przetrwać gorączkę przedświątecznych zakupów.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu  Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu

Ukradł robota, a trafił na policjanta po cywilu Ukradł robota, a trafił na policjanta po cywilu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
edwin12.04.2017 12:37

Do gość Facet ty jednak bez jaj jesteś.jak ci sie cos zepsuje to przypomnij sobie co ci napisałem i nie pluj tu jadem.nara.

Gość12.04.2017 12:00

Edwin wyrazy współczucia, to musiałeś być ty. Po co ci tyle torebek foliowych?

seboc12.04.2017 12:00

Policja przypomina, że przed świętami wiele firm oferuje ?szybkie pożyczki gotówkowe?

Bo w Bolandzie ci oszusci maja eldorado. Taki zbojecki kraj.
Banki lepsze niewiele. Pozyczka "4,4%" (bo to tylko taka nazwa produktu) z oprocentowaniem 10%.

Gość12.04.2017 11:59

Edwin, znam kilka rodzin wielodzietnych i niestety, ale żadna z nich nie wychowała swoich dzieci.

Gość12.04.2017 11:58

Widziałem w sklepie taką wycieczkę wielodzietną, hałaśliwi, jedno z dzieci kopało ojca po tyłku, a pozostałe rzuciło się na bułki bo są za darmo. Za darmo są oczywiście tylko według takich rodzin, które nigdy nie skalały się pracą.

edwin12.04.2017 11:20

Do gość.co 500plus ma do ich zachowania i skąd ta pewnosc ze korzystają z tego.niech pan zajmie sie sobą to niezbyt elegancko obgadywać kogoś.dzieci wiadomo bawią sie itd.nie każdy musi być sztywniakiem przynajmniej wiadomo ze są zdrowe a jesli zazdrości pan komuś 500 plus to mam pytanko czy ma pan i czy miał pan kiedykolwiek jaja?

Gość12.04.2017 7:55

Wczoraj rodzina rodzina korzystająca z 500+ przygarniała do siebie nawet całe rolki foliowych torebek jednorazowych. Dzieciaki zachowywały się gorzej od małp w zoo.