Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
13 kwietnia 2017

Czy JSW będzie płacić węgiel dla pracowników w 2017 roku?

Czy JSW będzie płacić węgiel dla pracowników w 2017 roku?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Pracownicy Jastrzębskiej Spółki Węglowej mają jak na razie zawieszoną wypłatę z tytułu deputatu węglowego. Jest tak na mocy porozumienia, jakie związki zawodowe zawarły z zarządem JSW we wrześniu 2015 roku. Coraz częściej słychać głosy o tym, aby odstąpić od tych zapisów. 

Związek Zawodowy „Jedność” Jastrzębskiej Spółki Węglowej domaga się, aby pracownikom JSW przywrócić prawo do deputatu węglowego. W tej sprawie złożono pismo do zarządu Spółki.

- Ze względu na znaczną poprawę sytuacji finansowej Spółki wnosimy o wypłatę węgla deputatowego za rok 2017 pracownikom JSW S.A. Mając na uwadze zarówno ostatnie wyniki finansowe Spółki, dobrą koniunkturę na rynku węgla, jak i ciężką sytuację materialną wielu pracowników spowodowaną znacznym ograniczeniem zarobków w ostatnich latach, nie widzimy dalszej potrzeby zawieszenie wypłaty węgla deputatowego dla pracowników JSW. S.A - wyjaśnia Związek Zawodowy „Jedność”.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Wirtualna rzeczywistość  JSW: Wirtualna rzeczywistość

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (40)
do P Sz22.11.2017 18:53

ale z ciebie dzieciak, nie zrozumiałes przekazu?

cs17.11.2017 9:29

on som wieszo w łikendy

sk-a17.11.2017 7:39

ale 3 metrowe czy 6metrowe?

cs17.11.2017 7:23

pisowska mac!

Emeryt 201607.11.2017 16:46

Ja się pytam co jest z deputatem węglowym dla emerytów którzy przeszli na emeryturę w 2015-2017? Myślę że jak spółka przywróci deputaty pracownikom to również ww. emerytom. Rząd oczywiście znowu podzielił emerytów na lepszych i gorszych. A gdzie sprawiedliwość. Nabyte prawo do deputatu mają jednakowo wszyscy emeryci pracujący w kopalniach. Ja się deputatu nie zrzekłem.

j-2318.06.2017 0:03

Na co JSW SA wydaje zyski, jeśli myślicie że na ważne inwestycje to jesteście w głębokim błędzie. Jak podała JSW w swojej gazecie otóż zakupiła 2 elektryczne miejskie samochody dla swoich pracowników, przy czym słowo "swoich" na pewno nie jest przypadkowe, ale o tym w dalszej części wpisu.
Koszt zakupu 1 egzemplarza tego samochodu w podstawowej wersji to 150 000 zł czyli wydano minimum 300 000 zł na dwa samochody, bo jeśli dokupiono wyposażenie dodatkowe to cenna oczywiście wyższa, (każdy może sobie sprawdzić cennik Nissan leaf acenta) JSW tłumaczy ten zakup oszczędnościami, to porównamy oszczędności, więc wybieramy inne pospolite auto miejskie, i tak przykład padł na Opel Adam z silnikiem 1,2 który wersji tzw. "golas" wraz z instalacją LPG kosztuje 53 000 zł czyli za 2 płacimy 106 000 zł. pozostaje nam jeszcze 194 000 zł. Jeśli spalanie Opla będzie takie jak przewiduje producent (4,5 - 5,5l) to przy obecnej cenie LPG (1,80zł), zakup tych elektrycznych Nissanów w porównaniu do Opla będzie się opłacał dopiero po przejechaniu 250 000 km, i teraz niespodzianka gwarancja żywotności na akumulator wynosi 100 000 km czyli w tym czasie prawdopodobnie 2 razy wymienimy akumulatory które kosztują 1,3 ceny nowego samochodu. Faktycznie oszczędności na miarę JSW, ale jak to powiedział jeden z najważniejszych związkowców z betonu "i tak za to Górnicy zapłacą".
Teraz wracamy do początku wpisu, a więc o co chodzi w tym słowem "swoich", otóż samochody te zostały zakupione oficjalnie do przejazdów miedzy kopalniami i urzędami, ale żadną tajemnicą nie jest, że samochody służbowe JSW SA są wykorzystywane do prywatnych wojaży, więc proponujemy Wam małą zabawę, jeśli zauważycie jakąś wesołą rodzinkę na niedzielnej przejażdżce białym Nissanem o nr rej. SJZ 1GP3 to zróbcie zdjęcie i wyślijcie,,,,;)

do kac20.04.2017 20:05

Jeszcze będziesz miał chłopie kaca po takich wpisach.

Pokaż wszystkie opinie (40)