Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
14 kwietnia 2017

Szpital będzie leczył lepiej dzięki nowemu sprzętowi

Szpital będzie leczył lepiej dzięki nowemu sprzętowi
fot. UM Jastrzębie / Maciej Gucik

Jastrzębski szpital wzbogacił się o nowy sprzęt medyczny, który został zakupiony ze środków budżetowych miasta Jastrzębie-Zdrój. Dzięki temu personel medyczny będzie mógł jeszcze lepiej świadczyć pomoc lekarską. W czwartek prezydent Anna Hetman oficjalnie przekazała lecznicom sprzęt. 

Oddział Gastrologiczno-Wewnętrzny WSS Nr 2 otrzymał kolonoskop oraz defibrylator. Kolonoskop to nowoczesne, zaawansowane technologicznie urządzenie medyczne, służące między innymi do przeprowadzenia oceny endoskopowej i wykonywania badań diagnostycznych dolnego odcinka przewodu pokarmowego. Urządzenie jest kompatybilne z posiadanymi przez szpital procesorami obrazu. Defibrylator może uratować życie w przypadku nagłego zatrzymania krążenia lub zaburzeń akcji serca. Jest bardzo prosty w obsłudze, jednocześnie nowoczesny i niezawodny.

Na Oddział Ginekologiczno-Położniczy trafiły trzy lampy zabiegowo-operacyjne wykorzystywane podczas wykonywania wszelkich zabiegów medycznych przeprowadzanych w oddziale oraz podczas porodów. Są ergonomiczne, łatwe w użytkowaniu i funkcjonalne.

Ponadto miasto Jastrzębie-Zdrój wyposażyło WSS nr 2 w dwa stacjonarne stanowiska do przewijania dzieci. Przewijaki stanowią wyposażenie Oddziału Pediatrycznego.

Na rzecz Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego dla Dzieci zostały zakupione podoskop oraz aparat do elektroterapii. Podoskop z dodatkową kamerką Full HD i funkcją archiwizacji wyników badań wraz z pakietem do analizy postawy ciała i jego lokomocji to bardzo użyteczne urządzenie służące do wykrywania wszelkich wad postawy ciała w obrębie obręczy barkowej, kręgosłupa, kończyn dolnych, stóp oraz chodu. Aparat do elektroterapii służy do przeprowadzania wszelkich zabiegów fizykoterapeutycznych u dzieci. W elektroterapii wykorzystuje się działanie biologiczne prądu elektrycznego, który w zależności od rodzaju może powodować pobudzenie nerwów i mięśni, uśmierzenie bólu, złagodzenie stanu zapalnego, czy zwiększenie ukrwienia tkanek.

Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny dla Dzieci został też wyposażony w przewijak ścienny składany oraz w przewijak wolnostojący dla niemowląt.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Nowe porządki w szpitalu. Zmiana na stanowisku  Nowe porządki w szpitalu. Zmiana na stanowisku

Dyrektor WSS nr 2 odwołana. Robert Rychel p.o. dyrektora Dyrektor WSS nr 2 odwołana. Robert Rychel p.o. dyrektora

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
stary lis22.04.2017 12:46

Obecnie nasz szpital jest uważany za najlepszy w regionie i jeden z najlepszych w południowej Polsce.

do Piotr16.04.2017 18:32

Co się dzieje z twoim umysłem? masz zakorzenioną nienawiść czy powstała ze zwykłej NIE ludzkiej zawiści?

fgjjkljgf15.04.2017 15:15

Teraz pawlowice i zory niech z kasy wyskocza ! Pogotowie nasze tam jezdzi, ludzi tu lecza, a kasy nie daja !!

wiem14.04.2017 14:18

Najlepszy oddział w szpitalu.

Piotr 14.04.2017 13:28

Dobry lans pani prezent szkoa że na rowerze nie przyjechała

Gość14.04.2017 11:56

Jak mówi chirurg z WSS, w skarpetkach pana nie puszczę.

Gość14.04.2017 10:55

jak miasto wspomaga,to niech też wymaga jakości usług.Te dary z naszych podatkow,a na izbie przyjęc można umrzec i nikogo to nie wzruszy. Odnosi się wrażenie,że to włoski strajk-Pracuj Powoli.

Pokaż wszystkie opinie (9)