Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
EkoOkna
14 kwietnia 2017

Uczniowie i studenci pojadą autobusami za darmo w sierpniu?

Uczniowie i studenci pojadą autobusami za darmo w sierpniu?
fot. UM Jastrzębie / Robert Cebula

Wszystko wskazuje na to, że zerowa taryfa dla uczniów i studentów zacznie obowiązywać na terenie Jastrzębia w sierpniu. Najpierw trzeba opracować sposób finansowania tego rozwiązania.

- Naukowcy z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach opracują "Model finansowania usług publicznego transportu zbiorowego w przypadku wprowadzenia na terenie miasta Jastrzębie-Zdrój taryfy zerowej dla osób uczących się". Umowę podpisał już Zarząd MZK. Chodzi o przygotowanie metody, która pozwoliłby wyliczyć wysokość utraconych dochodów z tytułu wprowadzenia bezpłatnych przejazdów dla osób uczących się. Prace mają się rozpocząć 18 kwietnia i potrwać do końca maja. Wprowadzenie bezpłatnych przejazdów dla wspomnianej części pasażerów zaplanowano na sierpień tego roku - poinformował Rafał Jabłoński, rzecznik prasowy Międzygminnego Związku Komunikacyjnego.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Czy PKM zapłaci 1 mln zł kary? Czy PKM zapłaci 1 mln zł kary?

MZK: W poniedziałek 90 proc. kursów będzie wykonanych MZK: W poniedziałek 90 proc. kursów będzie wykonanych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (30)
stanek 18.04.2017 22:20

Proszę nie prowadzić dyskusji z "programem komputerowym" i nicku seboc.

slimaczek do seboc18.04.2017 20:12

Cisną mi się na usta słowa, że ludzie są niereformowalni. Może cię oświecę seboc.
Władzą ustawodawczą - czyli tą, która decyduje większością głosów o każdym przedsięwzięciu już nawet na szczeblu lokalnym jest rada ? sołectwa, gminy, miasta - od dłuższego czasu w mieście Jastrzębie-Zdrój opanowana przez przedstawicieli partii PiS i jej popleczników z różnych opcji, którzy licząc na stołki w następnej kadencji z ochotą znowu się przemalują. Natomiast władzę wykonawczą w naszym mieście sprawuje prezydent miasta, którego rolą jest zatwierdzanie uchwał, które przedstawiciel suwerena przegłosował. Wyjaśnij może nam, jakie złe intencje i w jakiej sprawie miała pani prezydent. Dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane. Co może zrobić pani prezydent jeżeli w każdej sprawie o dużym znaczeniu napotyka mur. Co może zrobić jak klub PiS i jego poplecznicy mówią głośno NIE. Przecież nie pozwolą jej stworzyć darmowej komunikacji i doprowadzić do innych inwestycji. Liczą na takie głosy jak ty seboc. Za 1,5 roku wybory samorządowe. Wtedy uda się im wszystko zrobić ale już pani prezydent przepadnie. Poważnie mówiąc, jeżeli na szczeblu lokalnym przeżywamy takie złe emocje, że nie potrafimy się zjednoczyć, tylko ciskać gromy na niewinną osobę, to co może być wyżej. Co obecnie dzieje się w naszej ojczyźnie. Trzeba chyba mieć klapki na oczach żeby nie dostrzec, że staczamy się po równi pochyłej w stronę średniowiecza. W odróżnieniu od rządów Tuska, który obiecywał zrobić z Polski zieloną wyspę obecnie jesteśmy w ostatniej fazie żeby stać się samotną wyspą Europy. To wielki wstyd. Zastanawiam się drodzy komentatorzy czy w ogóle interesujecie się życiem miasta, kraju, Europy. Niektóre brednie trudno się czyta. A przecież temat taki jest łatwy.

seboc18.04.2017 15:20

@do seboc

Zadna rada nie blokowala rowerow np. (choc Pani Prezydent ma jeszcze szanse swoje obietnice zrealizowac).
Zadna rada nie blokowala ronda AK z Ranoszka, projektu 1 Maja, parku czy remontu Mazowieckiej.
Brak realizacji blokuja jedynie pospolita glupota i indolencja wladz miejskich.

radny18.04.2017 13:27

Po co w mieście jest prezydent?

Gość18.04.2017 10:54

Jak miłościwie panujący Bzianecki ze Bzia był prezydentem to jego pysk był na kazej stronie miesiecznika samorządowego i to było dobre, prawda?

Żabi ogier 18.04.2017 10:54

Nikt nie da ci tyle ile obieca caryca!!!

do @seboc 18.04.2017 10:51

Prezydent to nie dyktator, jeśli rada miasta zablokuje coś, to zablokuje. I ma do tego prawo. Tylko ze my mamy prawo ich potem z tego rozliczyć. W przeciwienstwie do Ciebie mu tu zyjemy i bierzemy udział w głosowaniach, A więc drodzy blokowacze z PiS tylko tak dalej....

Pokaż wszystkie opinie (30)