Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
18 kwietnia 2017

Adwokat uważa, że "podpalacz" z Ruptawy jest niewinny

Adwokat uważa, że "podpalacz" z Ruptawy jest niewinny
fot. kb /jastrzebieonline

Mecenas Eugeniusz Krajcer złożył apelację do Sądu Apelacyjnego w Katowicach w sprawie Dariusza P., skazanego nieprawomocnym wyrokiem sądu na dożywocie za spowodowanie pożaru, w którym zginęła jego żona oraz czwórka dzieci. 

- Uważam, że materiał dowodowy, który został przedstawiony przed sądem nie wykazuje, że mój klient dopuścił się czynu mu zarzucanego. Wnioskuję o uniewinnienie go lub skierowanie sprawy do ponownego rozpatrzenia przez sąd - wyjaśniał mecenas Krajcer.

W grudniu 2016 roku sąd nie miał żadnych wątpliwości, że skazany Dariusz P. podłożył ogień w sześciu miejscach swojego domu w Jastrzębiu - Ruptawie i uszkodził rolety w ten sposób, żeby nikt nie mógł wydostać się na zewnątrz. W ten sposób mąż i ojciec rodziny doprowadził do śmierci pięciu bliskich sobie osób. Prokuratura dowodziła, że kierowała nim chęć wyłudzenia ubezpieczenia.

Do tragicznej nocy doszło w domu znajdującym się w jastrzębskim sołectwie Ruptawa, w maju 2013 roku. W pożarze zginęła żona Dariusza P. - Joanna (40 lat) oraz jego dzieci: Justyna (18 lat), Agnieszka (4 lata), Marcin (10 lat), Małgorzata (13 lat).

Skazany Dariusz P. przebywa obecnie w Zakładzie Karnym w Wojkowicach

Polub i udostępnij
Czytaj też

Sąd Najwyższy skazał podpalacza z Ruptawy na dożywocie Sąd Najwyższy skazał podpalacza z Ruptawy na dożywocie

Dariusz P.  jest niewinny? Wnosi o kasację do Sadu Najwyższego Dariusz P. jest niewinny? Wnosi o kasację do Sadu Najwyższego

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (15)
Gość19.04.2017 10:11

Każdy opłacony adwokat będzie bronił i właśnie ten adwokat głupa pali twierdząc że biedny Daruś jest niewinny. Taka rola adwokata że broni a nie oskarża.

seboc19.04.2017 9:03

ja tez pale!!! ....ale glupa w kazdym temacie

seboc19.04.2017 8:40

Dla obawiajacych sie w Jastrzebiu imigrantow z Bliskiego Wschodu mam podpowiedz:
czlowiek, ktory spalil zywcem rodzine to bialy Polak, zarliwy katolik, wasz sasiad. Tak w kwestii identyfikacji zagrozenia.

Gość19.04.2017 7:45

Koniec z nim, a nie marzy o wyjsciu na wolność

do ktos19.04.2017 7:44

A gdzie w zbycha komentarzu jest zawarta jakakolwiek groźba ,nie mówiąc już nawet o ''karalnych''??PO prostu stwierdził że różne rzeczy mogą się zdarzyć a nie np że go zabiją ,pobiją itp .

Gość18.04.2017 23:26

void - po co przecież w polszy prawo stanowią sądy

ktos18.04.2017 22:51

Do zbychu za to co napisales to moga cie podac o grozby karalne a gosciu jak ma dobrego adwokata to najwyzej nie poczytalnosc mu wcisna.. takie mamy prawo

Pokaż wszystkie opinie (15)