Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
18 kwietnia 2017

Adwokat uważa, że "podpalacz" z Ruptawy jest niewinny

Adwokat uważa, że "podpalacz" z Ruptawy jest niewinny
fot. kb /jastrzebieonline

Mecenas Eugeniusz Krajcer złożył apelację do Sądu Apelacyjnego w Katowicach w sprawie Dariusza P., skazanego nieprawomocnym wyrokiem sądu na dożywocie za spowodowanie pożaru, w którym zginęła jego żona oraz czwórka dzieci. 

- Uważam, że materiał dowodowy, który został przedstawiony przed sądem nie wykazuje, że mój klient dopuścił się czynu mu zarzucanego. Wnioskuję o uniewinnienie go lub skierowanie sprawy do ponownego rozpatrzenia przez sąd - wyjaśniał mecenas Krajcer.

W grudniu 2016 roku sąd nie miał żadnych wątpliwości, że skazany Dariusz P. podłożył ogień w sześciu miejscach swojego domu w Jastrzębiu - Ruptawie i uszkodził rolety w ten sposób, żeby nikt nie mógł wydostać się na zewnątrz. W ten sposób mąż i ojciec rodziny doprowadził do śmierci pięciu bliskich sobie osób. Prokuratura dowodziła, że kierowała nim chęć wyłudzenia ubezpieczenia.

Do tragicznej nocy doszło w domu znajdującym się w jastrzębskim sołectwie Ruptawa, w maju 2013 roku. W pożarze zginęła żona Dariusza P. - Joanna (40 lat) oraz jego dzieci: Justyna (18 lat), Agnieszka (4 lata), Marcin (10 lat), Małgorzata (13 lat).

Skazany Dariusz P. przebywa obecnie w Zakładzie Karnym w Wojkowicach

Polub i udostępnij
Czytaj też

Dariusz P.  jest niewinny? Wnosi o kasację do Sadu Najwyższego Dariusz P. jest niewinny? Wnosi o kasację do Sadu Najwyższego

Dariusz P. skazany na dożywocie. Apelacja oddalona Dariusz P. skazany na dożywocie. Apelacja oddalona

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (15)
Gość19.04.2017 10:11

Każdy opłacony adwokat będzie bronił i właśnie ten adwokat głupa pali twierdząc że biedny Daruś jest niewinny. Taka rola adwokata że broni a nie oskarża.

seboc19.04.2017 9:03

ja tez pale!!! ....ale glupa w kazdym temacie

seboc19.04.2017 8:40

Dla obawiajacych sie w Jastrzebiu imigrantow z Bliskiego Wschodu mam podpowiedz:
czlowiek, ktory spalil zywcem rodzine to bialy Polak, zarliwy katolik, wasz sasiad. Tak w kwestii identyfikacji zagrozenia.

Gość19.04.2017 7:45

Koniec z nim, a nie marzy o wyjsciu na wolność

do ktos19.04.2017 7:44

A gdzie w zbycha komentarzu jest zawarta jakakolwiek groźba ,nie mówiąc już nawet o ''karalnych''??PO prostu stwierdził że różne rzeczy mogą się zdarzyć a nie np że go zabiją ,pobiją itp .

Gość18.04.2017 23:26

void - po co przecież w polszy prawo stanowią sądy

ktos18.04.2017 22:51

Do zbychu za to co napisales to moga cie podac o grozby karalne a gosciu jak ma dobrego adwokata to najwyzej nie poczytalnosc mu wcisna.. takie mamy prawo

Pokaż wszystkie opinie (15)