Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
20 kwietnia 2017

Program 500 plus nie wpłynął na zmniejszenie zadłużenia

Program 500 plus nie wpłynął na zmniejszenie zadłużenia
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Rządowy program 500 plus dla rodzin posiadających, co najmniej dwójkę dzieci funkcjonuje już ponad rok. Czy w związku z tym, że rodziny otrzymały wsparcie finansowe zmniejszyło się zadłużenie czynszowe lokatorów zamieszkujących zasoby komunalne? 

Po roku funkcjonowania rządowego programu 500 plus radna Alina Chojecka zapytała, czy w związku z tym zmniejszyło się zadłużenie rodzin zamieszkujących lokale komunalne i socjalne w naszym mieście. Czy Miejski Zarząd Nieruchomości, który administruje tymi budynkami zauważył to, że lokatorzy posiadający takie zadłużenie regulują swoje należności.

Z Informacji, jakie są w posiadaniu jastrzębskiego magistratu wynika, że finansowy program wsparcia rodzin 500 plus w żaden sposób nie wpłynął na zmniejszenie się należności lokatorów z tytułu zadłużenia czynszowego.

Zadłużenia lokatorów, którzy nie płacili za wynajem mieszkań socjalnych i komunalnych w 2016 roku wyniosły w sumie 12 mln zł. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Nie płacą za czynsz i żyją na koszt miasta. Są winni miliony złotych Nie płacą za czynsz i żyją na koszt miasta. Są winni miliony złotych

Miasto wybuduje nowe mieszkania Miasto wybuduje nowe mieszkania

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (43)
Gość24.04.2017 8:48

Patologia wyciąga łapy po nasze pieniąze, a do roboty!

zobek z stodoły23.04.2017 11:08

Wiecie może o kturej jutro otwierają mops?

wampir22.04.2017 10:22

Taki jeden biegi kiedys organizował dupny poseł od siedmiu boleści.

leon22.04.2017 8:26

Jak się bardziej zbliżą wybory to wtedy radni będą organizować dyktanda i inne niepotrzebne akcyjki na których będą wciskac kit jacy to wspaniali i potrzebni są.

rajmund21.04.2017 17:09

Do wyborca a co konkretnie zrobila dla jastrzębia gdzie ta aktywnosc? i konkretnie ile jest kadencji i ile kosztowało to podatników to chyba nie tajemnica

dzesika21.04.2017 14:42

Właśnie ile Alina jest kadencji radną i czy komuś z tego powodu jest lepiej i ile kosztowała nas podatników.

Wyborca21.04.2017 14:41

Do rajmunda, Pani Chojecka jest aktywną radną i bardzo dobrze że pyta jak są wykorzystywane pieniądze podatników czyli nas wszystkich.Z powyższego tekstu wynika że nie każdy potrzebujący właściwie wykorzystuje udzieloną pomoc, wciąż dłużnicy nie kwapią się do odpracowania zadłużonego mieszkania, a miasto stwarza takie możliwości.

Pokaż wszystkie opinie (43)