Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
21 kwietnia 2017

JSW organizuje praktyki zawodowe. Jest możliwość pracy

JSW organizuje praktyki zawodowe. Jest możliwość pracy
fot. wikipedia / przykuta

Jastrzębska Spółka Węglowa umożliwia praktyki studenckie i uczniowskie. Dla części młodych ludzi Spółka oferuje pracę w swoich kopalniach. JSW zapewnia, że będzie potrzebować dobrze wykwalifikowanej kadry. 

Studenci Politechniki Śląskiej oraz Akademii Górniczo-Hutniczej będą mogli odbywać praktyki w zakładach JSW.  19 kwietnia w Jastrzębiu-Zdroju podpisano w tej sprawie stosowne porozumienia.  W ramach współpracy z uczelniami Jastrzębska Spółka Węglowa zapewni studentom możliwość odbycia praktyk robotniczych i studenckich. Ponadto spółka umożliwi studentom pozyskiwanie tematów do prac dyplomowych oraz umożliwi uczelniom organizowanie wycieczek dydaktycznych dla studentów do swoich zakładów.  Podpisane umowy mają na celu przede wszystkim zacieśnienie współpracy pomiędzy uczelniami a JSW. Dla studentów jest to szansa na dobre przygotowanie zawodowe oraz zdobycie doświadczeń w trudnej sztuce górniczej.

W tym samy dniu w Starostwie Powiatowym w Gliwicach Jastrzębska Spółka Węglowa podpisała porozumienie o współpracy z Powiatem Gliwickim w zakresie organizowania praktycznej nauki zawodu oraz gwarancji zatrudnienia w zakładach JSW dla absolwentów Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie.  Porozumienie dotyczy uczniów rozpoczynających naukę w roku szkolnym 2016/2017.  W umowie ustalono, że o liczbie osób planowanych do zatrudnienia decydować będzie spółka.

Podpisane dzisiaj porozumienia to jasny sygnał dla młodzieży uczącej się w szkołach zawodowych i studiującej na kierunkach związanych z górnictwem, że mogą wiązać swoją przyszłość zawodową z naszą spółką jako firmą perspektywiczną.  Będziemy działać na Śląsku przez kolejne dziesięciolecia i będziemy potrzebować wykwalifikowanej kadry. Maszyny, nawet te najnowocześniejsze, można kupić, ale bez pracowników żadna firma sobie nie poradzi. Dzisiejsze porozumienia to również dowód na to, że Jastrzębska Spółka Węglowa jest otwarta na współpracę ze światem nauki, samorządami, uczelniami i szkołami - powiedział Daniel Ozon, p.o. prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Ze strony Jastrzębskiej Spółki Węglowej wczorajsze porozumienia sygnowali Daniel Ozon, p.o. prezesa zarządu JSW oraz Artur Wojtków, zastępca prezesa zarządu JSW ds. Pracy i Polityki Społecznej.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Stawiają na pracę w górnictwie. Najlepsi dostaną etaty Stawiają na pracę w górnictwie. Najlepsi dostaną etaty

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
fizol z złodziejskiej firmy za 190021.04.2017 20:51

gosc wyczerpal temat. nie ma tu nic do gadania

Rylu21.04.2017 12:08

Tu bym się zgodził z plugawym.

seboc21.04.2017 9:43

A studenci polonistyki moga liczyc na praktyke w biurze?

Absolwent21.04.2017 8:12

Ja się pytam,co z absolwentami JASTRZĘBSKICH szkół którzy mieli mieć zagwarantowaną pracę w JSW,a do dnia dzisiejszego jej NIE OTRZYMALI !!!

plugawy anonim21.04.2017 7:19

Nic nie pisze o pracy dla absolwentów uczelni dlaczego? bo takowych nie chcą, potrzeba ludzi do roboty, a nie do obgryzania długopisów studia górnicze jeżeli nie masz wujka w zarządzie to stracone lata.Zastanówcie się przyszli studenci jeszcze macie czas. Na kopalniach jest tak: masz plecy to wystarczy technikum by być nadsztygarem , masz AGH nie masz pleców robisz za poganiacza.Na kopalniach co trzeci to inżynier po trzyletnich kursach na politechnice zwanych szumnie studiami , tak więc nie podniecajcie się studenci tylko szybko zmieniajcie kierunek.