Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
EkoOkna
21 kwietnia 2017

Uczniowie mogą zaprogramować robota

Uczniowie mogą zaprogramować robota
fot. pixabay

Czy można zaprogramować samodzielnie robota? Na wesoło uczyć się języka angielskiego lub za pomocą specjalnych klocków poznawać elektronikę i elektrotechnikę? Brzmi nieco fantastycznie, ale to wszystko możliwe jest we współczesnej szkole, o ile tylko będzie czerpać z najnowszych zdobyczy nauki. 

O tych nowoczesnych aspektach edukacyjnych rozmawiali uczestnicy Subregionalnej Konferencji Kadr Oświaty, która odbyła się w czwartek Jastrzębiu. Co ważne nie były to tylko dyskusje, ale można było, uczestnicząc w warsztatach, sprawdzić w praktyce zastosowanie ciekawych propozycji edukacyjnych. Zajęcia dotyczyły mi.n. komunikacji dzieci z osobami niesłyszącymi czy wykorzystania nowoczesnej technologii do nauki programowania robotów i elektrotechniki. 

Zaproponowano również udział w warsztatach nauki języka angielskiego na wesoło i zajęciach z wykorzystaniem gliny, jako sposób na rozwijanie zdolności motorycznych uczniów. A więc przypomniano ideę, że nauka może czy nawet powinna odbywać się przez zabawę.

Konferencja dotykała wielu obszarów działalności szkół, od formalno-prawnego po praktyczny. Jej tematyka była bardzo różnorodna, czasami mogła wydać się nawet skomplikowana. Chodziło po prostu o to, aby szkoła nie była instytucją tkwiącą korzeniami w rzeczywistości, która już dawno się zmieniła i w żaden sposób nie przystaje do rozwoju technologicznego.

Organizatorzy konferencji to EBI ASSOCIATION we współpracy z Instytucją Szkoleniową BLUEFORM. Patronat nad przedsięwzięciem objęli: członek zarządu województwa śląskiego Kazimierz Karolczak, dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Rybniku oraz Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Marzą o tym, aby zostać policjantem (video) Marzą o tym, aby zostać policjantem (video)

Jastrzębska nauczycielka najlepsza Jastrzębska nauczycielka najlepsza

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Lazar 23.04.2017 11:46

seboc na prezydenta!

Gość21.04.2017 13:03

I w końcu cos mądrego seboc napisał:)

seboc21.04.2017 11:03

"Czy można zaprogramować samodzielnie robota?"

Oczywiscie. To jest bardzo proste.
Kiedys w szkolach uczono jezyka LOGO, bardzo szkoda, ze od tego odstapiono. Sterowanie robotem wyglada podobnie.
A bazy danych to nic innego jak podstawy teorii zbiorow, ktorej uczono kiedys w szkole podstawowej.
Szkola uczy wielu rzeczy, ale nie tlumaczy mlodym uczniom po co to jest.