Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°-1°
21 kwietnia 2017

Uczniowie mogą zaprogramować robota

Uczniowie mogą zaprogramować robota
fot. pixabay

Czy można zaprogramować samodzielnie robota? Na wesoło uczyć się języka angielskiego lub za pomocą specjalnych klocków poznawać elektronikę i elektrotechnikę? Brzmi nieco fantastycznie, ale to wszystko możliwe jest we współczesnej szkole, o ile tylko będzie czerpać z najnowszych zdobyczy nauki. 

O tych nowoczesnych aspektach edukacyjnych rozmawiali uczestnicy Subregionalnej Konferencji Kadr Oświaty, która odbyła się w czwartek Jastrzębiu. Co ważne nie były to tylko dyskusje, ale można było, uczestnicząc w warsztatach, sprawdzić w praktyce zastosowanie ciekawych propozycji edukacyjnych. Zajęcia dotyczyły mi.n. komunikacji dzieci z osobami niesłyszącymi czy wykorzystania nowoczesnej technologii do nauki programowania robotów i elektrotechniki. 

Zaproponowano również udział w warsztatach nauki języka angielskiego na wesoło i zajęciach z wykorzystaniem gliny, jako sposób na rozwijanie zdolności motorycznych uczniów. A więc przypomniano ideę, że nauka może czy nawet powinna odbywać się przez zabawę.

Konferencja dotykała wielu obszarów działalności szkół, od formalno-prawnego po praktyczny. Jej tematyka była bardzo różnorodna, czasami mogła wydać się nawet skomplikowana. Chodziło po prostu o to, aby szkoła nie była instytucją tkwiącą korzeniami w rzeczywistości, która już dawno się zmieniła i w żaden sposób nie przystaje do rozwoju technologicznego.

Organizatorzy konferencji to EBI ASSOCIATION we współpracy z Instytucją Szkoleniową BLUEFORM. Patronat nad przedsięwzięciem objęli: członek zarządu województwa śląskiego Kazimierz Karolczak, dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Rybniku oraz Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębska nauczycielka najlepsza Jastrzębska nauczycielka najlepsza

Instrumenty dęte zabrzmią w szkole muzycznej Instrumenty dęte zabrzmią w szkole muzycznej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Lazar 23.04.2017 11:46

seboc na prezydenta!

Gość21.04.2017 13:03

I w końcu cos mądrego seboc napisał:)

seboc21.04.2017 11:03

"Czy można zaprogramować samodzielnie robota?"

Oczywiscie. To jest bardzo proste.
Kiedys w szkolach uczono jezyka LOGO, bardzo szkoda, ze od tego odstapiono. Sterowanie robotem wyglada podobnie.
A bazy danych to nic innego jak podstawy teorii zbiorow, ktorej uczono kiedys w szkole podstawowej.
Szkola uczy wielu rzeczy, ale nie tlumaczy mlodym uczniom po co to jest.