Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
21 kwietnia 2017

Coraz bliżej strajku w kopalniach JSW. Powołano Komitet Strajkowy

Coraz bliżej strajku w kopalniach JSW. Powołano Komitet Strajkowy
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Coraz bliżej akcji strajkowej w kopalniach należących do Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Chodzi o pracowników firmy Szkolenie i Górnictwo, którzy nie mogą się doczekać, aby zostać pełnoprawnymi pracownikami JSW. 

- Informujemy, że w dniu 19.04.2017 w związku z brakiem spełnienia wysuniętych żądań w piśmie z dnia 05.09.2016 do Zarządu JSW Szkolenie i Górnictwo oraz w oparciu o wyniki przeprowadzonego referendum strajkowego został powołany Komitet Strajkowy i zostało ogłoszone pogotowie strajkowe - wyjaśnia Związek Zawodowy Jedność.

Działacze „Jedności” już na początku roku sformułowali swoje postulaty pod adresem firmy Szkolenie i Górnictwo.

- Naszym postulatem jest zatrudnienie pracowników SiG w JSW,  a także zwrot przez pracodawcę kwoty 1 mln zł do Funduszu Świadczeń Socjalnych, ponieważ środki te zostały rozdysponowane niegodnie z ustawą - zabrakło konsultacji ze związkami zawodowymi. Domagamy się także podwyżki płac za pracę w soboty i niedziele, dotąd wynagrodzenie to jest obliczane jak za tak zwane „czarne dni”.  Wyniki referendum dają nam prawo do przeprowadzenia strajku, jednak jesteśmy gotowi na rozmowy z pracodawcą. Jak dotąd nie otrzymaliśmy żadnego sygnału, że na takie się zanosi, ale jesteśmy na nie otwarci - mówił Tomasz Wysocki, ze Związku Zawodowego „Jedność” firmy Szkolenie i Górnictwo. 

Prezes SiG Gabriel Cyrulik uchylił się od skomentowania tych postulatów. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW sprzeda koks za 2,1 mld zł JSW sprzeda koks za 2,1 mld zł

Zobacz jak autobusy pojadą w sobotę i w niedzielę Zobacz jak autobusy pojadą w sobotę i w niedzielę

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (48)
oli25.04.2017 22:34

Kochani pracownicy KWK niedługo wasza gwarancja zatrudnienia i warunków pracy dobiegnie końca, więc zacznijcie martwić się o swoją przyszłość i przyszłość waszych rodzin, a nie o przyszłość SiGu. Chcą strajkować niech strajkóją takie ich prawo. Wy także strajkowaliście i nikt wam nie bronił, a co wam z tego przyszło??? NIC! ale to był Wasz wybór i teraz macie to o co walczyliście WASZ WYBÓR

Do jsw24.04.2017 21:36

Masz chłopie rację.
Jest takie słynne powiedzonko:
W Holandii jak rolnik kupi krowę to sąsiad bierze kredyt i kupuje se 3 krowy.
A w Polsce jak rolnik ma krowę to sąsiad bierze kredy i daje na msze że by mu ta krowa zdechła.

jsw 24.04.2017 21:18

lebry to wy żol dupa ścisko bo kupa ludzi z kopalni poszło w odstawka bo sigowcom chce się robić i robią na 100% a sztajger zawsze mo porządny raport wcześniej to nie mioł wyjścia teraz się to zmieniło przyszła młodo pracowito krew czy to ściany czy przodki bez sigów teraz nie ma szans nie pofedrujecie

alojz24.04.2017 18:56

Jo ni byda za zoden sig sztrajkowac bo te ze sigu to same lebry i kapusie som.

HAJER24.04.2017 13:41

A niech se strajkują w jsw jest nadmiar górników więc po zakończeniu się umowy bajabaj, SIG BYŁ NIE POTRZEBNY JEST NIEPOTRZEBNY I NIGDY NIE BĘDZIE POTRZEBNY.

gosc24.04.2017 10:14

zona górnika do roboty z tobą a nie biadolić

jsw 24.04.2017 10:03

kurw.... takie coś ino w polsce bo w cywilizowanym kraju na zachodzie każdy się cieszy gdy sąsiad kolega znajomy dużo zarabia bo przynosi to efekty dla gospodarki każdy jest zadowolony a w polsce patologia i żal dupy nawet współpracownicy z jednej grupy kapitałowej jaką jest Jsw widac po komentarzach jak życzą swoim gorszym ( sigom ) kolegom tak samo jest w całekj polsce żal dupę ściska że ktoś lepiej zarabia

Pokaż wszystkie opinie (48)