Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 24°21°
24 kwietnia 2017

"Solidarność": Przywrócić zawieszone świadczenia pracownicze

"Solidarność": Przywrócić zawieszone świadczenia pracownicze
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Coraz częściej słychać głosy ze strony związków zawodowych Jastrzębskiej Spółki Węglowej o tym, aby renegocjować porozumienie kończące strajk w 2015 roku, które zakładało wyrzeczenia finansowe ze strony pracowników. 

Związek Zawodowy „Solidarność” uważa, że są spełnione warunki, które pozwalają na zmianę porozumienia kończącego strajki w 2015 roku, tak, aby pracownicy mogli odzyskać zawieszone wówczas uprawnienia m.in. do wypłaty deputatu węglowego czy 14. pensji.

- Będziemy podejmować wszelkie możliwe działania, aby minimalizować skutki zawieszenia naszych świadczeń pracowniczych, tak jak to miało miejsce w przypadku rekompensaty za obniżoną nagrodę barbórkową - wyjaśniają związkowcy.

Działacze „Solidarności” odnoszą się również do swoich konkurentów z innych związków zawodowych, nieoficjalnie wiadomo, że chodzi o „Jedność”.

- Nie mają racji ci, którzy krzyczą, że te wszystkie świadczenia zostały nam odebrane na zawsze. Zresztą, ich kłamstwa zdemaskuje czas. Wiemy, że rozsiewanie bzdur to dla tych ludzi sens istnienia. Bez tego by ich po prostu nie było. Dlatego, kiedy tylko mogą, szerzą nieprawdę niczym "Gazeta Wybiórcza". Jasno trzeba powiedzieć, że nie robią przy tym nic, co by mogło poprawić sytuację pracowników - wiedzę mają na tyle małą, że żaden z nich partner do rozmów i nikt ich nie traktuje poważnie. Dlatego nie namawiamy ich nawet do tego, by nas teraz wsparli, bo mogliby tylko zaszkodzić - uzasadniają działacze z „Solidarności”. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Związkowcy dają trzydniowe ultimatum zarządowi JSW Związkowcy dają trzydniowe ultimatum zarządowi JSW

Strajk włoski w szkołach. Nauczyciele wyjaśniają Strajk włoski w szkołach. Nauczyciele wyjaśniają

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (28)
Szafaroza pniowek18.05.2017 13:57

Wszystkie związki to zlodziejie

Żelezniok26.04.2017 6:55

Gościu z 17:14...powaliła Mnie Twoja nieskladna pisownia :-D

gosc 25.04.2017 17:14

świadczenia zawiesiła ale nie sobie ale was wyrolowała ehhehe oni dale brali kasę którzy to przez tyle lat zjazdy maja odbijane ze na dole pracują w ciula was robią i tyle związkowcy ale jak to wytłumaczyć rylowi i tym podobne na tarasie dostał zdechłą kiełbasę i dwa piwa i urlopy górnicze im się snia oni już dawno sa emerytami tylko kto ich od stołka oderwie a kto podskoczy to ma przejebane układu tylko jak się wypiszecie z tego syfu to będzie dopiero jazda ze im ludzi brakło

to ja Jas-Mos25.04.2017 8:59

Jednosc to sciama, przykrywka , zeby odciagnac ludzi od normalnych spraw tylko jakas patologia a co do dodatkow to wegiel wiadomo bedzie we wrzesniu placony , pozdro dla kumatych

Lazar 25.04.2017 8:51

Czerpią z socjala? Gdyby nie czerpały związki to większe było by dofinansowanie do wczasów i kolonii dla pracownika?

Do Lazar24.04.2017 21:12

Dobrze że podałeś imprezy Jedności tylko zapomniałeś dopisać że do tych imprez nie ma dofinansowania z socjala tylko z kasy związku

SRK24.04.2017 19:48

Zwiazkowcy to oszusci tylko swe interesy bronią

Pokaż wszystkie opinie (28)