Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
EkoOkna
25 kwietnia 2017

Trwają przesłuchania w sprawie korupcji w górnictwie

Trwają przesłuchania w sprawie korupcji w górnictwie
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

W Sądzie Rejonowym w Jastrzębiu-Zdroju trwają przesłuchania świadków w sprawie korupcji w górnictwie. W tym wątku sprawy oskarżonych jest sześć osób. Na razie nie zanosi się na szybki wyrok. 

Sprawa dotyczy lat 90. Wówczas dokonywano zakupów sprzętu i maszyn górniczych oraz remontów i usług serwisowych, dostawy części zamiennych. Postępowanie objęło pracowników śląskich kopalń, ale także spółek KGHM Polska Miedź i Lubelski Węgiel Bogdanka. Postępowania w tej sprawie toczą się przed różnymi sądami w: Katowicach, Tychach, Jaworznie, Jastrzębiu-Zdroju, Tarnowskich Górach.  W sumie oskarżonych jest około 30 osób o przyjmowanie łapówek na łączną kwotę około 9 mln zł.

Prokuratura Okręgowa w Katowicach zaskarżyła dwa nieprawomocne wyroki uniewinniające, jakie zapadły w tej sprawie. Dotyczą one byłego prezesa i wiceprezesów kopalni Bogdanka, którym zarzucano przyjmowanie łapówek od zagranicznej spółki.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

JSW rozważa (znowu) emisję akcji JSW rozważa (znowu) emisję akcji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
Antoniusz26.04.2017 8:27

Cały czas kręcą lody, mafia węglowa działa i będzie działać. Puszczą na odstrzał paru leszczy i dalej doją. Wszyscy to wiedzą, to jest nie do ruszenia...

gosc II25.04.2017 14:00

związkowcy to oszuści za wycieczki nie płaca razem z rodzinami jakim prawem do urzędu skarbowego zgłosc jak się rozliczają ze swej działalności to by się opanowali

Andrzej 25.04.2017 13:18

Gdzie jest CBA?!

do gościa25.04.2017 12:34

Związkowcy są chytrzy. Większość z nich nie ma oficjalnie żadnych firm ale mając delegata związkowego na stanowisku, które pozwala uczestniczyć w przetargach, ma możliwość "pomagania" zaprzyjaźnionym firmom. Taki tam związek zrzeszający głównie dozór, znasz? :D

do gość25.04.2017 12:30

powinni skontrolowac ludzi, ktorzy odpowiadaja za przetargi na kopalniach- dozor wyzszy! i czy przypadkiem nie sa zwiazkowcami(delegaci). tu niby zwiazkowiec ktory powinien stac na strazy prawa a tu przyjaciel firemek wszelakich

Gość25.04.2017 12:26

Powinni też sprawdzić zlecanie robót spółkom związkowym.

tusoslaw do seboc25.04.2017 11:30

tylko ze tu nie chodzi o zwyklego ryla, a ci na gorze to wiadomo ze banda oszustow i zlodziei

Pokaż wszystkie opinie (13)