Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-3°
25 kwietnia 2017

"Nie trujcie się tymi napojami" - 56 minut dla zdrowia

"Nie trujcie się tymi napojami" - 56 minut dla zdrowia
fot. kb /jastrzebieonline

Można żyć długo i cieszyć się dobrym zdrowiem? Można, trzeba tylko wiedzieć jak to zrobić. Przy odpowiednim zaangażowaniu i stylu życia jest to jak najbardziej możliwe. Przekonywał do tego Marek Wawrzeńczyk, prezes Polskiej Akademii Zdrowia, który wygłosił wykład w ramach spotkań 56 minut dla zdrowia. 

Poniedziałkowe spotkanie z Markiem Wawrzeńczykiem w Miejskiej Bibliotece Publicznej (ul. Wielkopolska) cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców. To stali bywalcy tego typu wykładów w ramach znanej i lubianej przez jastrzębian inicjatywy - 56 minut dla zdrowia.

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, że wiele zależy do nich samych i to oni w dużej mierze decydują o kondycji swojego organizmu. Można zapobiec przedwczesnemu starzeniu się i zapewnić sobie dobrą sprawność. Trzeba tylko spełnić kilka warunków.

Marek Wawrzeńczyk przekonywał, że ogromną wagę ma to, co człowiek spożywa. Można leczyć się jedzeniem, ale można też, odżywiając się nieprawidłowo, przyśpieszyć pewne choroby.

Co więc robić, aby być sprawnym i zdrowym? Po pierwsze nie denerwować się. Przyjmować życie na spokojnie. Pogodnie podchodzić do trudów dnia codziennego. Aktywnie żyć. Siedzenie przed telewizorem czy komputerem zastępować ruchem, spacerem, jakąkolwiek aktywnością. Z powodzeniem mogą to być ćwiczenia przeprowadzane w domu. Nie każdy przecież ma czas, aby regularnie chodzić na siłownię lub fitness.   Odpowiednia dieta wydaje się być oczywista. Podczas spotkania szczególnie zwracano uwagę na niszczycielski dla organizmu cukier, który obecnie znajduje się w niemal każdym produkcie. Dość powiedzieć, że szklanka popularnego słodkiego napoju zawiera trzy łyżeczki cukru. Jest on również obecny w bułkach, chlebie, wyrobach cukierniczych. W tych ostatnich pojawia się również niezdrowy tłuszcz.

- Proszę was nie trujcie dzieci słodkimi napojami. One mają niszczycielską moc dla organizmu. Naszym dzieciom i nam nie chce się tyle pić, do czego przekonują nas reklamy. Niech na porządku dziennym będzie woda, a nie napoje, które tak naprawdę szkodą - przekonywał Marek Wawrzeńczyk.

Kolejnym przeciwnikiem, którego należy pokonać na drodze do zdrowego i długiego życia jest gluten. Występuje w ziarnach zbóż, a więc automatycznie w wyrobach z mąki, szczególnie bułkach, mniej w chlebie. Osobom, które chcą szczególnie zadbać o zdrowie zaleca się zmniejszenie czy nawet wyeliminowanie z diety tego rodzaju produktów. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Dzisiaj koncert kapeli góralskiej Dzisiaj koncert kapeli góralskiej

Patriotycznie przed tężnią, pod patronatem pary prezydenckiej Patriotycznie przed tężnią, pod patronatem pary prezydenckiej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
gość23.05.2017 16:06

To co mam jeść? Wodę pije bo lubie ale gluten był, jest i będzie. Nie stać mnie na ,,zdrową,, żywność. Poza tym czy ta żywność jest taka zdrowa to nie wiem. Wszędzie jest chemia. nic potem dziwnego, że 13 latka ma duże piersi a 15 letni chłopiec jest wyższy od mamy.

iwona27.04.2017 1:20

Jak można chodzić i słuchać wykładów o żywieniu faceta po politechnice bez kwalifikacji żywieniowca! Wstyd! To ja od dzisiaj będę prowadzić wykładu o minach przeciwpiechotnych, o którym wiem tyle, że istnieją.

Piotr 26.04.2017 11:24

Wyeliminowanie glurenu całkiem nie jest zbawieniem a nawet szkodliwe .

Gość25.04.2017 23:10

Takie spotkania odbywają sie co miesiąć w bibliotece przy ul. Wielkopolskiej. Polecam!

Gość25.04.2017 20:42

Ofiary niewiedzy były sa i beda. Trzeba samemu dochodzić prawdy a nie słuchać imnych

ej25.04.2017 19:46

"Kolejnym przeciwnikiem, którego należy pokonać na drodze do zdrowego i długiego życia jest gluten. " Kolejny ekspert, który nie ma pojęcia o czym mówi

Gość25.04.2017 18:34

Kupcie sobie książkę za 60 zł "Wylecz się sam Megadawka witamin" autor Andrew Soul dostępna w empiku.Przyjemnej lektury.

Pokaż wszystkie opinie (12)