Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
27 kwietnia 2017

Czy JSW wytrwa do końca? Co dalej z restrukturyzacją?

Czy JSW wytrwa do końca? Co dalej z restrukturyzacją?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Nieco wyższe ceny węgla koksującego na rynkach światowych pobudziły związki zawodowe Jastrzębskiej Spółki Węglowej do postulatów, aby poluzować ograniczenia finansowe, na które zgodzono się w porozumieniu z września 2015 roku. Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych ma obawy czy JSW uda się doprowadzić restrukturyzację do końca. 

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych zastanawia czy Jastrzębska Spółka Węglowa zrealizuje wszystkie warunki restrukturyzacyjne, które zostały ustalone ze związkami zawodowymi a zarządem w 2015 roku. Zakładały one nałożenie na pracowników poważnych ograniczeń finansowych, m.in. wstrzymano wypłatę 14. pensji, deputatu za węgiel dla pracowników, a nagroda barbórkowa jest płacona w dwóch ratach.

W czasie realizacji programu oszczędnościowego 2016 rok JSW zakończyła na niewielkim plusie, poprawiła się jej płynność. Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych zauważyło, że paradoksalnie sytuacja ta może utrudnić Spółce przeprowadzenie planów restrukturyzacyjnych do końca. Presja ze strony działaczy związkowych do poluzowanie ograniczeń finansowych na pracownikach może okazać się trudna do pokonania.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Agencja Kosmiczna przedstawia dobre praktyki Jastrzębia  Agencja Kosmiczna przedstawia dobre praktyki Jastrzębia

"Znaczenie węgla będzie spadać" "Znaczenie węgla będzie spadać"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (17)
do do do lubocz28.04.2017 17:17

szkoda dyskusji stara UBECIA się odzywa teraz w kodzie występują ile na kijewskiego heheh tylko ubeci i esbekom się nic nie podoba jazda z nimi już po wasze emerytury ubeckie i esbeckie idą to będzie płacz polska się wreszcie z kolan podnosi a za po złodziejstwo macie przykład JSW co robili

Lazar28.04.2017 17:13

Restrukturyzacja związków w trakcie .Beton emerytów siedzi dalej.

do do lubocz28.04.2017 15:05

A gdzieś ty się uchował w redakcji wyborczej trzymali cię w piwnicy i karmili swoją propagandą? Nie masz podstawowych wiadomości ,a stroisz się w piórka eksperta.Wiesz że za Tuska 27 razy ponoszono podatki obniżono zasiłek pogrzebowy, podniesiono wiek emerytalny abyś tyrał do śmierci coś jeszcze chcesz wiedzieć o "złotej erze" Tuska.Wiesz tylko ile ci do głowy włoży tvn 24 stacja w której nawet pogodynka kłamie.

do do lubocz28.04.2017 12:41

Gdzieś ty zauważył tą dźwigającą się gospodarkę? Chyba tylko w wiadomościach TVP. Porównaj nasz dochód narodowy PKB z innymi państwami europejskimi. Zobacz jak rosną ceny. Popytaj o zarobki pracujących w różnych dziedzinach, a zobaczysz jak jest "dobrze".
Dlaczego wymyślasz komuś nie znając go. Skąd wiesz, że popiera KOD? A może on zwyczajnie popiera siebie, bo jest mu wiele zabierane, wmawiając, że dawane. Nie na darmo spada poparcie dla PiS.
Kim jesteś, że gotuje się w tobie taka nienawiść, wyznawcą ISIS? Opanuj się !

do lubocz28.04.2017 9:32

ty kodowcu na łeb spadłeś masz się leczyc gospodarka się dźwiga a za popaprancow co było złodziejstwo

Krystian Lubocz28.04.2017 9:08

Związkowcy robią wszystko, żeby JSW rozpadła się zupełnie. Bo to jest życzenie Jarosława Kaczyńskiego. Ten on, właśnie, obiecał głosem swego prezydenta Andrzeja Dudy, który wtedy starał się o tą fuchę, że Górnicy mogą być spokojni, bo PiS i A.D. nie dopuszczą do likwidacji kopalń. I to realizują co obiecali. Od początku działalności wiadomo, że jak J. Kaczyński mówi "tak", to działa na "nie". Sam, osobiście ogłosił ton w sejmie mówiąc: "To co jest białe, to jest czarne, a to co jest czarne jest białe" - cytat z pamięci. Wiedzieliście co wybieraliście, i macie to co chcieliście. Buuu cha cha !

Zeb27.04.2017 17:58

Gość to volksksdojcz

Pokaż wszystkie opinie (17)