Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
2 maja 2017

Można wynająć lokal za złotówkę

  • Można wynająć lokal za złotówkę
  • Można wynająć lokal za złotówkę
Więcej zdjęć:
fot. MZN Jastrzębie

Miasto oferuje lokale do wynajęcia za 1 złotówkę za metr kwadratowy. Trzeba jednak spełnić warunek, aby prowadzić w nich działalność kulturalną na rzecz mieszkańców, którą można łączyć z działalnością komercyjną. Do 23 maja można ubiegać się o wynajęcie takiego lokalu. 

- Chcemy promować ludzi z pasją, których w Jastrzębiu-Zdroju jest bardzo wielu, a jednocześnie tworzyć w mieście dobrą atmosferę wokół kultury - podkreśla prezydent miasta Anna Hetman.

Miasto do konkursu przeznaczyło 25 lokali użytkowych, w tym 1 lokal przy ul. Zielonej 16A, 2 lokale przy ul. Sybiraków 2, 18 lokali w podziemnych pasażach handlowych „A” oraz 4 lokale w podziemnych pasażach handlowych „B”. Są to lokale o powierzchniach od 8,08 m² do 48,96 m².

Stawka czynszu najmu dla najemców wyłonionych w konkursie wynosi 1,00 zł netto za m² powierzchni użytkowej lokalu miesięcznie. Niezależnie od czynszu przyszli najemcy zobowiązani będą do uiszczania opłat niezależnie od wynajmującego, tj. opłat za media.

Pisemne oferty należy składać osobiście lub za pośrednictwem poczty w siedzibie Miejskiego Zarządu Nieruchomości przy ul. 1 Maja 55 w terminie do 23 maja do godziny 11.00

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zmarli lub ukrywają się. Są winni w sumie ok. 262 tys. zł. Zmarli lub ukrywają się. Są winni w sumie ok. 262 tys. zł.

Miasto wybuduje nowe mieszkania Miasto wybuduje nowe mieszkania

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
DaYana09.05.2017 20:30

Autor artykułu zapomniał dodać, że w konkursie mogą startować TYLKO osoby prowadzące działalność gospodarczą, firmy i fundacje.
Abstrahując od tego, jaką to działalność artystyczną czy kulturalną można prowadzić w lokalu, który znajduje się pod ziemią i nie ma w nim dostępu do światła dziennego oraz bieżącej wody? Ani tam robić jakiekolwiek wystawy (fatalne światło), ani prowadzić jakiekolwiek zajęcia, bo brak odpowiedniego (wymaganego przepisami) zaplecza. Jaką działalność artystyczną i kulturalną miasto ma na myśli w takim miejscu? Nawet tak kreatywna osoba, jak ja, nie ma zielonego pojęcia.

Gopreść04.05.2017 23:06

Tak, tak, a przed wyborami na ulotkach PO było opisywane ile to miasto zarobi na wynajęciu tych pustych lokali. Minęło wiele czasu i nadal wszystko puste, ale bajdurzyć można, to nie grzech

Doro03.05.2017 9:17

Najpierw zniszczyło miasto handel w pasażach a teraz pomocy wynajmujcie bo ruiny stoją i straszą i nie ma komu za media płacić . Parodia taka sama jak to Jastrzębie

ekshibicjonista02.05.2017 16:10

Ja wynajmę i będę tam pokazywał przechodzącym paniom swoje klejnoty.

seboc02.05.2017 15:17

Wszyscy jastrzebscy artysci i tworcy, lokalne gwiazdy oraz srodowiska artystyczne nie moga sie doczekac przepastnych powierzchni wystawowych i miejsca spotkan w Domu Solidarnosci czy innym domu czegos i czegos.

Lazar02.05.2017 13:42

Przejście podziemne koło Mc Donalda.
Kolejny bubel.

ala 02.05.2017 11:41

Na Sybiraków to chyba tam, gdzie jest ten okrągły dworzec autobusowy

Pokaż wszystkie opinie (11)