Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
2 maja 2017

Można wynająć lokal za złotówkę

  • Można wynająć lokal za złotówkę
  • Można wynająć lokal za złotówkę
Więcej zdjęć:
fot. MZN Jastrzębie

Miasto oferuje lokale do wynajęcia za 1 złotówkę za metr kwadratowy. Trzeba jednak spełnić warunek, aby prowadzić w nich działalność kulturalną na rzecz mieszkańców, którą można łączyć z działalnością komercyjną. Do 23 maja można ubiegać się o wynajęcie takiego lokalu. 

- Chcemy promować ludzi z pasją, których w Jastrzębiu-Zdroju jest bardzo wielu, a jednocześnie tworzyć w mieście dobrą atmosferę wokół kultury - podkreśla prezydent miasta Anna Hetman.

Miasto do konkursu przeznaczyło 25 lokali użytkowych, w tym 1 lokal przy ul. Zielonej 16A, 2 lokale przy ul. Sybiraków 2, 18 lokali w podziemnych pasażach handlowych „A” oraz 4 lokale w podziemnych pasażach handlowych „B”. Są to lokale o powierzchniach od 8,08 m² do 48,96 m².

Stawka czynszu najmu dla najemców wyłonionych w konkursie wynosi 1,00 zł netto za m² powierzchni użytkowej lokalu miesięcznie. Niezależnie od czynszu przyszli najemcy zobowiązani będą do uiszczania opłat niezależnie od wynajmującego, tj. opłat za media.

Pisemne oferty należy składać osobiście lub za pośrednictwem poczty w siedzibie Miejskiego Zarządu Nieruchomości przy ul. 1 Maja 55 w terminie do 23 maja do godziny 11.00

Polub i udostępnij
Czytaj też

Miasto wybuduje nowe mieszkania Miasto wybuduje nowe mieszkania

Oddali miastu prawie 166 tys. zł Oddali miastu prawie 166 tys. zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
DaYana09.05.2017 20:30

Autor artykułu zapomniał dodać, że w konkursie mogą startować TYLKO osoby prowadzące działalność gospodarczą, firmy i fundacje.
Abstrahując od tego, jaką to działalność artystyczną czy kulturalną można prowadzić w lokalu, który znajduje się pod ziemią i nie ma w nim dostępu do światła dziennego oraz bieżącej wody? Ani tam robić jakiekolwiek wystawy (fatalne światło), ani prowadzić jakiekolwiek zajęcia, bo brak odpowiedniego (wymaganego przepisami) zaplecza. Jaką działalność artystyczną i kulturalną miasto ma na myśli w takim miejscu? Nawet tak kreatywna osoba, jak ja, nie ma zielonego pojęcia.

Gopreść04.05.2017 23:06

Tak, tak, a przed wyborami na ulotkach PO było opisywane ile to miasto zarobi na wynajęciu tych pustych lokali. Minęło wiele czasu i nadal wszystko puste, ale bajdurzyć można, to nie grzech

Doro03.05.2017 9:17

Najpierw zniszczyło miasto handel w pasażach a teraz pomocy wynajmujcie bo ruiny stoją i straszą i nie ma komu za media płacić . Parodia taka sama jak to Jastrzębie

ekshibicjonista02.05.2017 16:10

Ja wynajmę i będę tam pokazywał przechodzącym paniom swoje klejnoty.

seboc02.05.2017 15:17

Wszyscy jastrzebscy artysci i tworcy, lokalne gwiazdy oraz srodowiska artystyczne nie moga sie doczekac przepastnych powierzchni wystawowych i miejsca spotkan w Domu Solidarnosci czy innym domu czegos i czegos.

Lazar02.05.2017 13:42

Przejście podziemne koło Mc Donalda.
Kolejny bubel.

ala 02.05.2017 11:41

Na Sybiraków to chyba tam, gdzie jest ten okrągły dworzec autobusowy

Pokaż wszystkie opinie (11)