Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
2 maja 2017

2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej

2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej
fot. Łukasz Wilczyński / jastrzebieonline.pl

Dzień 2 maja Sejm ustanowił Dniem Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Niech w tym dniu nasze barwy narodowe załopocą nie tylko na gmachach i urzędach publicznych, ale również na domach i mieszkaniach prywatnych. 

W tym dniu, jak w żadnym innym, bo poświeconym naszej fladze narodowej, możemy zamanifestować nasz patriotyzm, poprzez wywieszenie biało-czerwonej. Polacy mają okazję pokazać w tym dniu, że wartości narodowe i szacunek dla historii są dla nich ważne. Dzień Flagi Narodowej obchodzony jest ponad wszelkimi podziałami politycznymi, a jego zadaniem jest jednoczenie wszystkich Polaków. 

Dzisiaj, we wtorek, radni z Klubu Platforma Obywatelska będą rozdawać flagi narodowe. Każdy, kto chce otrzymać biało-czerwoną zaproszony jest na skwer przed „Małą Galerią” o godz. 11. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Flaga z logo Jastrzębia nad Bałtykiem Flaga z logo Jastrzębia nad Bałtykiem

15. rocznica wejścia do Unii Europejskiej. 500 flag do wzięcia 15. rocznica wejścia do Unii Europejskiej. 500 flag do wzięcia

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
mobi01.05.2018 14:10

Mam szacunek do Biało-czerwonej wywieszam !

do mangled02.05.2017 14:20

Tak, jesteś polaczkiem. Zwykłym prostaczkiem, niedorozwojem, którego nie interesuje nic, bo niczego nie rozumie.

Polak od zawsze do zawsze02.05.2017 14:18

Wywiesiłem flagę jak co roku i mam w d... PiS i resztę hołoty, która robi wszystko żeby na nasz kraj obrzydzić. Ci którzy piszą negatywy są zwykłymi chamskimi prostakami. Baczność! przed tym co nasze Polskie.

seboc02.05.2017 13:13

Tez jestem Polakiem i nic nie bede wieszal.
W tym roku odwiedzilem polskie cmentarze w Esfahanie i Anzali, przez poczucie narodowej przynaleznosci i obywatelstwa. I czulem sie dumny, ze nad Morzem Kaspijskim wisi wciaz szyld "Polski cmentarz".
Zadnej flagi nie bede wieszal na komende. Nie robilem tego kiedys, nie bede w przyszlosci. W marszach w czarnych koszulach tez udzialu nie bede bral, a to z tego powodu, ze znajomosc historii mowi mi, ze nic one z polskim narodem i patriotyzmem wspolnego nie maja.
Symboli narodowych nie szanuje wladza, szasta nimi na lewo i prawo. Godlo w UM i w klasach wisi obok krzyza, co jest jawnym lamaniem Konstytucji (art. 25).
Wybiorcze i okazjonalne poczucie polskosci i wspoludzial w tym cyrku mnie nie interesuja.
Dresu z orlem tez nie kupie, bo Ustawa o symbolach mowi, ze nie powinno sie go umieszczac na tylku.

Prawdomowny02.05.2017 12:21

Obrażajcie się i plujcie ale ta flaga już nic nie znaczy. Ona i język, którego używamy coraz mniej - przez nowomowę - to jedyne co zostało mieszkańcom terenów między Bugiem a Odra, Bałtykiem i Tatrami.

rex02.05.2017 12:10

Jestm Polakiem i wywieszam flagę. Może seboc przyjął już obywatelstwo niemieckie i wywiesza tylko niemiecką flagę. No cóż każdy ma wybór.

seboc02.05.2017 12:08

@Eskimos

A co ma geneza do Jastrzebia?

Niektorzy mieli mocowanie na flage przy oknach mieszkan i wywieszali flage 1 Maja i zdejmowali przed 3 Maja dla dla zamanifestowania poparcia. Ci sami ludzie po 1989r., nadal manifestowali poparcie, ale juz 3 Maja.
Nowa swiecka tradycja pozwala poczuc sie lepiej zdezorientowanym i rzecz nazywa po imieniu: swieto wywieszania niewiadomopoco flagi.

Pokaż wszystkie opinie (13)