Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 12°11°
2 maja 2017

2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej

2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej
fot. Łukasz Wilczyński / jastrzebieonline.pl

Dzień 2 maja Sejm ustanowił Dniem Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Niech w tym dniu nasze barwy narodowe załopocą nie tylko na gmachach i urzędach publicznych, ale również na domach i mieszkaniach prywatnych. 

W tym dniu, jak w żadnym innym, bo poświeconym naszej fladze narodowej, możemy zamanifestować nasz patriotyzm, poprzez wywieszenie biało-czerwonej. Polacy mają okazję pokazać w tym dniu, że wartości narodowe i szacunek dla historii są dla nich ważne. Dzień Flagi Narodowej obchodzony jest ponad wszelkimi podziałami politycznymi, a jego zadaniem jest jednoczenie wszystkich Polaków. 

Dzisiaj, we wtorek, radni z Klubu Platforma Obywatelska będą rozdawać flagi narodowe. Każdy, kto chce otrzymać biało-czerwoną zaproszony jest na skwer przed „Małą Galerią” o godz. 11. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wywieś Biało-Czerwoną Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wywieś Biało-Czerwoną

Flaga z logo Jastrzębia nad Bałtykiem Flaga z logo Jastrzębia nad Bałtykiem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
mobi01.05.2018 14:10

Mam szacunek do Biało-czerwonej wywieszam !

do mangled02.05.2017 14:20

Tak, jesteś polaczkiem. Zwykłym prostaczkiem, niedorozwojem, którego nie interesuje nic, bo niczego nie rozumie.

Polak od zawsze do zawsze02.05.2017 14:18

Wywiesiłem flagę jak co roku i mam w d... PiS i resztę hołoty, która robi wszystko żeby na nasz kraj obrzydzić. Ci którzy piszą negatywy są zwykłymi chamskimi prostakami. Baczność! przed tym co nasze Polskie.

seboc02.05.2017 13:13

Tez jestem Polakiem i nic nie bede wieszal.
W tym roku odwiedzilem polskie cmentarze w Esfahanie i Anzali, przez poczucie narodowej przynaleznosci i obywatelstwa. I czulem sie dumny, ze nad Morzem Kaspijskim wisi wciaz szyld "Polski cmentarz".
Zadnej flagi nie bede wieszal na komende. Nie robilem tego kiedys, nie bede w przyszlosci. W marszach w czarnych koszulach tez udzialu nie bede bral, a to z tego powodu, ze znajomosc historii mowi mi, ze nic one z polskim narodem i patriotyzmem wspolnego nie maja.
Symboli narodowych nie szanuje wladza, szasta nimi na lewo i prawo. Godlo w UM i w klasach wisi obok krzyza, co jest jawnym lamaniem Konstytucji (art. 25).
Wybiorcze i okazjonalne poczucie polskosci i wspoludzial w tym cyrku mnie nie interesuja.
Dresu z orlem tez nie kupie, bo Ustawa o symbolach mowi, ze nie powinno sie go umieszczac na tylku.

Prawdomowny02.05.2017 12:21

Obrażajcie się i plujcie ale ta flaga już nic nie znaczy. Ona i język, którego używamy coraz mniej - przez nowomowę - to jedyne co zostało mieszkańcom terenów między Bugiem a Odra, Bałtykiem i Tatrami.

rex02.05.2017 12:10

Jestm Polakiem i wywieszam flagę. Może seboc przyjął już obywatelstwo niemieckie i wywiesza tylko niemiecką flagę. No cóż każdy ma wybór.

seboc02.05.2017 12:08

@Eskimos

A co ma geneza do Jastrzebia?

Niektorzy mieli mocowanie na flage przy oknach mieszkan i wywieszali flage 1 Maja i zdejmowali przed 3 Maja dla dla zamanifestowania poparcia. Ci sami ludzie po 1989r., nadal manifestowali poparcie, ale juz 3 Maja.
Nowa swiecka tradycja pozwala poczuc sie lepiej zdezorientowanym i rzecz nazywa po imieniu: swieto wywieszania niewiadomopoco flagi.

do @ Mangles02.05.2017 11:23

A masz siebie na myśli?

Cmentarz 02.05.2017 11:21

Raz sierpem raz młotem czerwoną chołotę

Mangled 02.05.2017 11:12

Mam kolego gdzieś bycie polakiem.Polaczek to podły,dwulicowy sku&*&^&

Pokaż wszystkie opinie (13)