Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
4 maja 2017

Ks. Czernecki: "Miną bezbożne partie"

Ks. Czernecki: "Miną bezbożne partie"Zobacz więcej zdjęć
fot.kb / jastrzebieonline.pl

W całej Polsce, także w Jastrzębiu, obchodzono 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Była to okazja do refleksji historycznej, ale pojawiły się również komentarze odnoszące się do aktualnej sytuacji politycznej w kraju. 

Pierwsza część uroczystości odbyła się przed pomnikiem w Jastrzębiu – Bziu, upamiętniającym wkroczenie do Jastrzębia Wojska Polskiego w 1922 roku. Zebrali się tam parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych, młodzież z pocztami sztandarowymi jastrzębskich szkół, kombatanci. Młodzież szkolna przedstawiła program artystyczny o tematyce historycznej.

- Dzisiaj świętujemy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Niech to święto nie dzieli Polaków. Niech ono nas scala, mimo że mamy różne poglądy polityczne i różne spojrzenie na wiele spraw. Nie róbmy sobie wzajemnie wyrzutów, podchodźmy do siebie ze zrozumieniem i wybaczeniem - mówił m.in. zastępca prezydenta Janusz Buda.

W kościele Najświętszej Marii Panny - Matki Kościoła „na górce” odprawiono uroczystą Mszę za Ojczyznę. Nabożeństwo celebrował ks. prałat Bernard Czernecki, legendarny kapelan „Solidarności”, autorytet nie tylko w środowisku lokalnym. Duchowny podkreślał doniosłą rolę Matki Boskiej – Królowej Polski w dziejach naszego narodu, zwycięstwach, które Polacy odnieśli m.in. pod Grunwaldem (1410 r.), Wiedniem (1683 r.), Warszawą (1920).

- Minęły rozbiory, minęły zabory, okupacje. Tak samo miną bezbożne partie, obyczaje i rewolucje gender. To wszystko minie, bo tu kochana jest Matka Boża. Niech sobie w Brukseli mówią, że my w Polsce jesteśmy głupi, bo trzymamy się swoich zasad i wartości, bo jesteśmy wierni naszej Matce. Mamy dużo grzechów, ale nikt nam nie może zarzucić, że nie kochamy Matki Bożej - Hetmanki naszych zwycięstw - mówił m.in. ksiądz prałat Bernard Czernecki. 

Polub i udostępnij
Czytaj też
Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (53)
Żelezniok06.05.2017 13:21

Tak gwoli ścisłości...dyskutujecie z Barabara, a nie z Barbara :-)

Żabi Ogier 06.05.2017 11:42

Dał popis gwiazdor w sukience ŚIEWCA NIENAWISCI !!

Adrian 06.05.2017 10:11

Dzielenie społeczeństwa podczas mszy, to się teraz dzieje w kościele na górce, to już nie ten sam kościół co kiedyś.

mieszkaniec06.05.2017 8:15

Hetmanko naszych zwycięstw liczymy na Ciebie i wierzymy w Twoją moc sprawczą. Aby żyło nam się lepiej w tym pięknym mieście.

zwykły, szary06.05.2017 8:14

Jeśli pojawia się kościół to ja uciekam. Wiem z doświadczenia, że ładne słówka są tylko na pokaz. Wolę sam przestrzegać dekalogu. Bez nadzoru oszustów, chcących kontrolować nasze życie i czerpać z tego korzyści. To co jest złe w naszym kraju popiera właśnie kościół. Już wyzbyli się czystych idei, jeśli je kiedykolwiek mieli.

tobi 05.05.2017 23:25

Co tam Biblia, ksiądz robi se politke tuż koło ołtarza , za to spotka go kara po śmierci....

do Barbara05.05.2017 16:19

Trochę dopytam, bo zielony nie jestem. Z jakich ksiąg składa się Nowy Testament? Kim dla Ciebie Jest Jezus?
Pani Barbaro, chyba bez zrozumienia pani czytała Biblię. Ujawnia pani brak wiedzy zarówno religijnej jak i historyczno naukowej. Proszę nie mącić.

Pokaż wszystkie opinie (53)