Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°13°
EkoOkna
5 maja 2017

Zamiast policji mieszkania socjalne, a może coś innego

Zamiast policji mieszkania socjalne, a może coś innego
fot. KMP Jastrzębie

Nowa siedziba Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju będzie zbudowana na ul. Północnej, w miejscu, gdzie jeszcze do niedawana funkcjonowało targowisko. Co będzie znajdowało się na ul. Śląskiej? Może mieszkania socjalne lub komunalne. 

Obecnie Miasto Jastrzębie-Zdrój prowadzi z Komendą Miejską Policji rozmowy w sprawie porozumienia, które ma zakładać współudział samorządu w finansowaniu nowej siedziby KMP. Wiadomo, że na potrzeby policji zostanie przekazany grunt przy ulicy Północnej. Po wprowadzeniu się mundurowych do nowego budynku miasto ma otrzymać dotychczasową siedzibę Komendy, przy ul. Śląskiej.

Jak poinformował jastrzębski magistrat, do końca 2017 roku KMP ma mieć gotowy projekt wykonawczy budynku, który będzie podstawą do wystąpienia o pozwolenie na budowę. W 2020 roku planuje się przeprowadzkę mundurowych na Północną.

Co znajdzie się w przekazanym miastu bloku przy ulicy Śląskiej, z której dotychczas korzysta policja? Padają głosy, aby zlokalizować tam mieszkania socjalne, komunalne lub umieścić tam, jakąś instytucję miejską.

- Na razie za wcześnie o tym mówić. Budynek wymaga gruntownego remontu. Dopiero po jego przeprowadzeniu można zastanawiać się, co będzie znajdować się przy ulicy Śląskiej - mówi zastępca prezydenta miasta Roman Foksowicz.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Policja poszukuje 45-letniego mężczyzny Policja poszukuje 45-letniego mężczyzny

Uwaga! Wnuczek (znowu) zaatakował Uwaga! Wnuczek (znowu) zaatakował

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (31)
Gość12.05.2017 13:25

Policja niech siedzi na Śląskiej, a tam zostawić teren zielony z ew. jakąś ściężką dydaktyczną, tam występują żaby, ropuchy, jaszczurki, różne ptaki n.p. bażanty, kukułki i trzcinniczki, ale też na zalewisku pływają i gniazdują dzikie kaczki. Spotykałem tam nawet sarny. potrzeba jest takich dzikich terenów dookoła miasta, na Podhalańskiej wszystko wycięto i zasypano i co, piękniej jest? Więcej dymow z Ruptawy się na osiedla przedostaje....

smutna pani z wąsem09.05.2017 13:52

Stawiamy na tolka banana.....

do olek08.05.2017 9:16

A kim ty jesteś olek żeby oceniać stan budynku? Kierownikiem budowy, inspektorem budowlanym? Buhaha

olek08.05.2017 8:56

Gruntownego remontu ? Co pan plecie za głupoty panie vice coś tam . Jestem częstym gościem w tych murach i uważam że budynek jest do zagospodarowania na już ! Nie twórzcie problemów tylko zabierać się do roboty gamonie !

Gość06.05.2017 22:42

pomysł tak samo trafiony jak ogrzewalnia ?

olo06.05.2017 3:53

A może schronisko dla psów?

Obywatel G.C06.05.2017 1:49

Mi tez wlepili mandat (500zl.)pod harianem za nic, mandatu nie przyjolem a prowokowali dwóch młodych teraz żałuję że nie spisalem nr.blachy

Pokaż wszystkie opinie (31)