Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
6 maja 2017

Potrzebna była drabina strażacka, tylu było chętnych

  • Potrzebna była drabina strażacka, tylu było chętnych
  • Potrzebna była drabina strażacka, tylu było chętnych
  • Potrzebna była drabina strażacka, tylu było chętnych
  • Potrzebna była drabina strażacka, tylu było chętnych
Więcej zdjęć:
fot. kb /jastrzebieonline

Dzień Strażaka obchodzono również w Jastrzębiu, mimo że przypada on na 4 maja, to główne uroczystości odbyły się w piątek. Nie zabrakło kwiatów, życzeń, przemówień, ale największą frajdę mieli ci, których kosz drabiny strażackiej poniósł 38 metrów w górę, na wysokość 10-piętorwego bloku. 

Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju mł. bryg. Wojciech Piechaczek zwracając się do strażaków mówił o tym, że służba strażacka jest odpowiedzialna, trudna wyczerpująca, wymagająca poświecenia, za co komendant podziękował wszystkim wykonującym ten zawód.

- „Być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia - nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania” - przywołał słowa przysięgi strażackiej.

Prezydent Anna Hetman podkreślała, że strażacy realizują swoje zadania z pasją, która pozwala pokonać im wiele trudności.

- Dzięki strażakom my, tutaj w swojej najmniejszej ojczyźnie czujemy się bezpiecznie. Ten zawód nie byłby bez pasji tak piękny i nikt nie miałby do was tak dużego zaufania - mówiła prezydent Anna Hetman, dziękując strażakom za ich całoroczną służbę.

Na to jak wiele zadań mają współcześni strażacy zwrócił uwagę mł. bryg. Jacek Kleszczewski, Komendant Wojewódzki PSP w Katowicach.

- Kiedy 25 lat temu powstawała Państwowa Straż Pożarna w 60 proc. zajmowaliśmy się gaszeniem pożarów, 40 proc. to były pozostałe zadania. Teraz jest inaczej, strażacy muszą posiadać coraz więcej umiejętności - mówił.

Po części oficjalnej odbyły się pokazy sprzętu strażackiego, który najbardziej ucieszył dzieci. Jednak i dorośli dali się porwać chwili. Część z nich zdecydowała się wejść do kosza drabiny strażackiej i pojechać 38 metrów w górę, tak na wysokość bloku 10-piętorwego.

- Było to dla mnie niezapomniane przeżycie. Pierwszy raz doświadczyłem takiego czegoś. Widoki z góry były przepiękne. Nic się nie bałem. Polecam każdemu taki wjazd drabiną - mówił jeden z mieszkańców Jastrzębia.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Gaz pieprzowy w sklepie z odzieżą? Gaz pieprzowy w sklepie z odzieżą?

"W mieszkaniu pęka mi sufit" "W mieszkaniu pęka mi sufit"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
Foto07.05.2017 22:02

A gdzie foty pani prezydent?

Solec 07.05.2017 18:12

Florek tępy idioto ty chyba pomyliłeś ksywe z, "fiutem".. Z idiotami się nie rozmawia.do marcin tempy idioto jak będę potrzebował ich potrzeby to ich wezmę bo place na nich podatki. I między innymi z moich podatków zrobili sobie cyrk. Mają siedzieć w jednostce a nie za państwowa kasę świętować i tracić paliwo i zużywać sprzęt na jakiś cyrk

Gość07.05.2017 17:40

Piechoczek a co z OSP Jastrzębie-Górne?

Dirty Nun06.05.2017 17:57

Strażak dobra fucha. Sporo siedzenia i nic nierobienia.

Prawdomowny06.05.2017 16:22

Ze wszystkich tych państwowych służb, do Strażaków mam największy szacunek i jestem pełen uznania za prace jaka wykonują. Trzymajcie się Panowie!

Florek06.05.2017 13:52

Solec, chyba pomyliła ci się litera S z B. Dodałbym jeszcze przymiotnik Tępy

Marcin06.05.2017 11:55

Do Solec: Ciekawe jak będziesz potrzebował pomocy straży to czy będziesz jęczał że opłacają ich podatnicy czy może poprosisz o rachunek tłuku :) a strażakom życzę wszystkiego najlepszego odwalacie kawał dobrej roboty

Pokaż wszystkie opinie (11)