Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-4°
6 maja 2017

Potrzebna była drabina strażacka, tylu było chętnych

  • Potrzebna była drabina strażacka, tylu było chętnych
  • Potrzebna była drabina strażacka, tylu było chętnych
  • Potrzebna była drabina strażacka, tylu było chętnych
  • Potrzebna była drabina strażacka, tylu było chętnych
Więcej zdjęć:
fot. kb /jastrzebieonline

Dzień Strażaka obchodzono również w Jastrzębiu, mimo że przypada on na 4 maja, to główne uroczystości odbyły się w piątek. Nie zabrakło kwiatów, życzeń, przemówień, ale największą frajdę mieli ci, których kosz drabiny strażackiej poniósł 38 metrów w górę, na wysokość 10-piętorwego bloku. 

Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju mł. bryg. Wojciech Piechaczek zwracając się do strażaków mówił o tym, że służba strażacka jest odpowiedzialna, trudna wyczerpująca, wymagająca poświecenia, za co komendant podziękował wszystkim wykonującym ten zawód.

- „Być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia - nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania” - przywołał słowa przysięgi strażackiej.

Prezydent Anna Hetman podkreślała, że strażacy realizują swoje zadania z pasją, która pozwala pokonać im wiele trudności.

- Dzięki strażakom my, tutaj w swojej najmniejszej ojczyźnie czujemy się bezpiecznie. Ten zawód nie byłby bez pasji tak piękny i nikt nie miałby do was tak dużego zaufania - mówiła prezydent Anna Hetman, dziękując strażakom za ich całoroczną służbę.

Na to jak wiele zadań mają współcześni strażacy zwrócił uwagę mł. bryg. Jacek Kleszczewski, Komendant Wojewódzki PSP w Katowicach.

- Kiedy 25 lat temu powstawała Państwowa Straż Pożarna w 60 proc. zajmowaliśmy się gaszeniem pożarów, 40 proc. to były pozostałe zadania. Teraz jest inaczej, strażacy muszą posiadać coraz więcej umiejętności - mówił.

Po części oficjalnej odbyły się pokazy sprzętu strażackiego, który najbardziej ucieszył dzieci. Jednak i dorośli dali się porwać chwili. Część z nich zdecydowała się wejść do kosza drabiny strażackiej i pojechać 38 metrów w górę, tak na wysokość bloku 10-piętorwego.

- Było to dla mnie niezapomniane przeżycie. Pierwszy raz doświadczyłem takiego czegoś. Widoki z góry były przepiękne. Nic się nie bałem. Polecam każdemu taki wjazd drabiną - mówił jeden z mieszkańców Jastrzębia.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Strażacy uratowali kota Strażacy uratowali kota

Odchody zalały szyb windowy Odchody zalały szyb windowy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
Foto07.05.2017 22:02

A gdzie foty pani prezydent?

Solec 07.05.2017 18:12

Florek tępy idioto ty chyba pomyliłeś ksywe z, "fiutem".. Z idiotami się nie rozmawia.do marcin tempy idioto jak będę potrzebował ich potrzeby to ich wezmę bo place na nich podatki. I między innymi z moich podatków zrobili sobie cyrk. Mają siedzieć w jednostce a nie za państwowa kasę świętować i tracić paliwo i zużywać sprzęt na jakiś cyrk

Gość07.05.2017 17:40

Piechoczek a co z OSP Jastrzębie-Górne?

Dirty Nun06.05.2017 17:57

Strażak dobra fucha. Sporo siedzenia i nic nierobienia.

Prawdomowny06.05.2017 16:22

Ze wszystkich tych państwowych służb, do Strażaków mam największy szacunek i jestem pełen uznania za prace jaka wykonują. Trzymajcie się Panowie!

Florek06.05.2017 13:52

Solec, chyba pomyliła ci się litera S z B. Dodałbym jeszcze przymiotnik Tępy

Marcin06.05.2017 11:55

Do Solec: Ciekawe jak będziesz potrzebował pomocy straży to czy będziesz jęczał że opłacają ich podatnicy czy może poprosisz o rachunek tłuku :) a strażakom życzę wszystkiego najlepszego odwalacie kawał dobrej roboty

Pokaż wszystkie opinie (11)