Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
8 maja 2017

Uczniowie jastrzębskich szkół znajdą pracę w JSW ?

Uczniowie jastrzębskich szkół znajdą pracę w JSW ?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jastrzębska Spółka Węglowa podpisze we wtorek porozumienie w sprawie współpracy z dwoma jastrzębskimi szkołami w sprawie kształcenia zawodowego i zatrudniania absolwentów. 

- Uczniowie Technikum nr 4 (ZS nr 6 ) oraz Branżowej Szkoły I stopnia nr 3 (ZSZ) będą mogli liczyć na pracę w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Porozumienie między miastem i spółką dotyczące współpracy w zakresie organizowania praktycznej nauki zawodu w formie zajęć praktycznych oraz zatrudnienia absolwentów szkół zostanie zawarte we wtorek, 9 maja w Urzędzie Miasta - poinformował Urząd Miasta. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Wirtualna rzeczywistość  JSW: Wirtualna rzeczywistość

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
ds09.05.2017 10:31

gosc przyjmowania ludzi na stanowiska dozoru nie ma kto robic a te lenie tylko wyciskaja ze zwyklych pracownikow ósme poty a sami siedza na telefonach... ograniczyc dozór o 40%

Czytacz MarekCzytacz Marek09.05.2017 8:21

Niech sobie absolwenci nie robią nadziei. Będą przyjmować ale mało osób. Trzeba patrzeć przyszłościowo. Było już od kilku dobrych lat wiadomo że górnictwo nie jest przyszłością a mimo to ludzie szli do klas górniczych bo to "łatwa i pewna kasa". Mój znajomy też poszedł do klasy górniczej bo "praca pewna, kasa dobra i szybka emerytura". Oczywiście nie pracuje w zawodzie.

rodzic09.05.2017 0:46

Po 40 latach kogoś kopnął koń w "łeb" i nagle Wszystkich władnych olśniło, że biznes winien ZAWSZE wychodzić na przeciw możliwościom szkolnictwa zaspakajając jednocześnie swoje potrzeby kadrowe. Tyle to wiedzieli nawet za Gomułki - szkoły przyzakładowe. Sukces jastrzębskich rajców jak "lany poniedziałek" na Wielkanoc. Co by nie być posądzonym o biadolenie. "Lepiej późno niż nigdy".

Absolwent08.05.2017 23:28

Dokładnie uczniowie kończący szkołę w 2013r. też mieli "umowę widmo" z JSW. Przyszło co do czego umowy nie było haha. To jest MAGIA.

Xyz08.05.2017 15:59

Proszę nie dać się nabrać na umowy. Absolwenci coś o tym wiedzą

Mocna figura08.05.2017 12:39

Trzeba być ograniczonym, aby wiązać swoją przyszłość z górnictwem w Jastrzębiu.

Technik górnictwa podziemnego 08.05.2017 12:01

a co z kilkuset absolwentami którzy mieli mieć prace a wyruchało ich jsw w trakcie nauki? sporo osób wyjechało za granice do pracy albo pracują w karwinie na kopie lub na produkcjach

Pokaż wszystkie opinie (9)