Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
8 maja 2017

Niepełnosprawni opanowali Park Zdrojowy

Niepełnosprawni opanowali Park Zdrojowy Zobacz więcej zdjęć
fot. kb /jastrzebieonline

W niedzielę niepełnosprawni opanowali Park Zdrojowy i zorganizowali festyn z okazji swojego święta. Było więc wesoło, publiczność oglądnęła występy, a dzieci mogły wziąć udział w ciekawych konkursach i zabawach. 

Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej co roku świętowany jest w naszym mieście i, jak zawsze, z tej okazji odbywa się wielki festyn w Parku Zdrojowym. Biorą w nim udział niepełnosprawni, ale nie tylko. Można powiedzieć, że bawi się całe miasto i wszyscy chętnie biorą udział w tym ciekawym przedsięwzięciu.

Na parkowej scenie zaprezentowały się zespoły z jastrzębskich placówek oświatowych, do których uczęszczają osoby niepełnosprawne. Orkiestra z  „Zofiówki” zadbała o oprawę muzyczną. Na placu koło fontanny ulokowały się stoiska, na których można było zakupić wyroby rękodzieła, ozdoby, czy smakołyki domowej roboty. Dzieci mogły wymalować twarz, wziąć udział w nauce bębnienia, a także spróbować swoich umiejętności w konkurencjach sportowych.

Obecna podczas festynu prezydent Anna Hetman mówiła, że miasto przywiązuje dużą wagę do środowiska osób niepełnosprawnych. Zapowiedziała powstanie Środowiskowego Domu Samopomocy dla osób niepełnosprawnych i chorych psychicznie. Natomiast młodzież niepełnosprawna będzie mogła korzystać w 2018 roku z nowoczesnej szkoły specjalnej, która będzie funkcjonowała w zmodernizowanym budynku byłej SP 11, przy ulicy Szkolnej 5.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Co dalej z budynkiem Łazienek III w Parku Zdrojowym? Co dalej z budynkiem Łazienek III w Parku Zdrojowym?

Magistrat dostosowany dla niepełnosprawnych Magistrat dostosowany dla niepełnosprawnych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
Tt08.05.2017 15:55

Za to lubię i szanuję Panią Anię Hetman!