Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
9 maja 2017

Jastrzębianie na marszu wolności w Warszawie

Jastrzębianie na marszu wolności w Warszawie

Kilkudziesięciu jastrzębian wzięło udział w sobotnim marszu wolności w Warszawie. Dołączyli do grupy około 100 tysięcy obywateli, którzy protestowali przeciwko polityce rządu i domagali się poszanowania praworządności w Polsce. 

Autobus z Jastrzębia wyruszył o godzinie 6:00 rano i bez problemu dotarł do Warszawy. Tam jastrzębianie dołączyli do dziesiątków tysięcy Polaków, którym bliskie są ideały wolności.

- Pojechałam po to, aby zamanifestować swoje przywiązanie od wartości europejskich, z którymi związany jest polski interes narodowy. Polska w Unii Europejskiej to Polska wolna, niepodległa i rozwijająca się - powiedziała jedna z biorących udział w demonstracji jastrzębianek.

Inny mieszkaniec zwracał uwagę na poszanowanie Konstytucji i niezawiłość sądów.

- Ustawa zasadnicza, czyli Konstytucja Rzeczpospolitej Polskiej powinna być szanowana i respektowana. Co się zaś tyczy sądów, to sędziowie mają mieć zagwarantowaną niezależność od polityków, tak aby nie mogli oni wpływać na werdykty przez nich wydawane - mówił.

Jastrzębianie podkreślali, że chociaż nie podoba im się to, co dzieje się aktualnie w Polsce, to uważają, że zmiana władzy może odbyć się tylko w wyniku demokratycznych wyborów.

- To ludzie muszą zdecydować. To oni podejmują decyzję. Możemy się nie zgadzać z wizją państwa proponowaną przez partię rządzącą, ale nie obrażamy nikogo, nie wyzywamy, nie poniżamy. Idziemy spokojnie w demonstracji i korzystamy ze swoich praw - mówił inny uczestnik sobotniej demonstracji, który przyjechał na nią z naszego miasta.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zaciekły mecz Pomarańczowych z ONICO Warszawa Zaciekły mecz Pomarańczowych z ONICO Warszawa

Policjanci nie chcą być żebrakami  Policjanci nie chcą być żebrakami

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (42)
17:5210.05.2017 18:51

Waldek,brak argumentów i nienawiść, jad i obelgi oraz fałszywe pomówienia to mentalność i charakter totalnej opozycji,którą reprezentujesz.Dowodem są wpisy.Czy z totalną opozycją da się rozmawiać merytorycznie? Oni oczekują tylko aprobaty.

waldek10.05.2017 17:52

Może moi adwersarze ...coś merytorycznie ...czy brak argumentów i po pisowsku nienawiść, jad i obelgi.

do 16:5410.05.2017 17:12

"Każdy ma prawo wyrazić swoją opinię i demonstrować". --- zgadzam się z Tobą.
Ale opinia to nie jest moje widzimisię,powinna być uczciwa i zgodna z prawdą.
A to,że obecnie za rządów PiS - u w Polsce jest wolność i demokracja,to wolno demonstrować.
Gardzę takimi ludźmi,którzy oczerniają Polskę i plują na Nią.

Do pisior10.05.2017 16:54

Każdy ma prawo wyrazić swoją opinię i demonstrować. Dzisiaj pisiory leżą krzyżem na Krakowskim Przedmieściu bo jest 10. I kto im broni, niech się modlą na ulicy zamiast w kościele jak tak wolą. Pogodę mają gorszą niż my w sobotę na Marszu Wolności, ale kto powiedział, ze Bóg jest sprawiedliwy, pewnie też Pisu nie trawi i tego pobożnego cyrku na ulicach, ale niech demonstrują , takie prawo demokracji

do 14:2510.05.2017 16:54

Waldek,nie rozumiem,boleśnie narzekasz na Polskę,na PiS i na Rząd,dlaczego nie wyjedziesz na Zachód?
Czy ty tak zawsze bezczelnie kłamiesz? Obudź się i zacznij myśleć!

pisior10.05.2017 16:35

Robi się coraz groźniej! Czy kodowiec z PO Waldek jest kopnięty w głowę przez konia? On mści się na PiS-ie,bo wypisując te totalne brednie,nieprawdę sieje wrogą propagandę wokół PiS- u i nas Polaków.

waldek10.05.2017 14:25

Jastrzębianie ponownie muszą walczyć o wolność bo PiS przywraca nam PRL i bolszewizm - oto przykłady: W PRL był sejm, rząd , premier a rządził I sekretarz kc pzpr- dziś mamy sejm ,senat ,rząd , prezydenta a rządzi Kaczyńki; za PRL było hasło "czy się stoi czy sie leży 500zł sie należy"- dziś to samo 500zł się należy na co drugie dziecko (miało byc na każde) ; za PRL było hasło "nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera"- dziś jest to samo- zlikwidowane konkursy na stanowiska, zniesione wymogi wykształcenia, doświadczenia i tak jak za komuny "mierny ale wierny" - stąd misiewicze ,pisiewicze i ich pociotki opanowali wszystkie posady w Państwie ; za PRL media były rządowe - dziś też są tubą pisowskiej propagandy a niektórym dziennikarzom to tylko mundury ubrać bo skojarzenia są widoczne gołym okiem ; za PRL wszystko było państwowe - dziś rząd też nacjonalizuje majątki prywatne ; i ten symboliczny powrót do prl-owskiej ośmio klasowej szkoły podstawowej która ma wychować kogo? patriotę - nie- moim zdaniem piso bolszewika .. dodam ,że mamy także ORMO (solidarność ustami dudy zapowiedziała ,że będzie będzie bić protestujące grupy społeczne) , mamy także ZOMO (OTK Macierewicza ma także służyć na potrzeby wewnętrzne przeciw obywatelom )

Pokaż wszystkie opinie (42)