Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 2°-1°
9 maja 2017

Jastrzębianie na marszu wolności w Warszawie

Jastrzębianie na marszu wolności w Warszawie

Kilkudziesięciu jastrzębian wzięło udział w sobotnim marszu wolności w Warszawie. Dołączyli do grupy około 100 tysięcy obywateli, którzy protestowali przeciwko polityce rządu i domagali się poszanowania praworządności w Polsce. 

Autobus z Jastrzębia wyruszył o godzinie 6:00 rano i bez problemu dotarł do Warszawy. Tam jastrzębianie dołączyli do dziesiątków tysięcy Polaków, którym bliskie są ideały wolności.

- Pojechałam po to, aby zamanifestować swoje przywiązanie od wartości europejskich, z którymi związany jest polski interes narodowy. Polska w Unii Europejskiej to Polska wolna, niepodległa i rozwijająca się - powiedziała jedna z biorących udział w demonstracji jastrzębianek.

Inny mieszkaniec zwracał uwagę na poszanowanie Konstytucji i niezawiłość sądów.

- Ustawa zasadnicza, czyli Konstytucja Rzeczpospolitej Polskiej powinna być szanowana i respektowana. Co się zaś tyczy sądów, to sędziowie mają mieć zagwarantowaną niezależność od polityków, tak aby nie mogli oni wpływać na werdykty przez nich wydawane - mówił.

Jastrzębianie podkreślali, że chociaż nie podoba im się to, co dzieje się aktualnie w Polsce, to uważają, że zmiana władzy może odbyć się tylko w wyniku demokratycznych wyborów.

- To ludzie muszą zdecydować. To oni podejmują decyzję. Możemy się nie zgadzać z wizją państwa proponowaną przez partię rządzącą, ale nie obrażamy nikogo, nie wyzywamy, nie poniżamy. Idziemy spokojnie w demonstracji i korzystamy ze swoich praw - mówił inny uczestnik sobotniej demonstracji, który przyjechał na nią z naszego miasta.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Policjanci nie chcą być żebrakami  Policjanci nie chcą być żebrakami

Przed jastrzębskim sądem zapłoną znicze Przed jastrzębskim sądem zapłoną znicze

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (42)
17:5210.05.2017 18:51

Waldek,brak argumentów i nienawiść, jad i obelgi oraz fałszywe pomówienia to mentalność i charakter totalnej opozycji,którą reprezentujesz.Dowodem są wpisy.Czy z totalną opozycją da się rozmawiać merytorycznie? Oni oczekują tylko aprobaty.

waldek10.05.2017 17:52

Może moi adwersarze ...coś merytorycznie ...czy brak argumentów i po pisowsku nienawiść, jad i obelgi.

do 16:5410.05.2017 17:12

"Każdy ma prawo wyrazić swoją opinię i demonstrować". --- zgadzam się z Tobą.
Ale opinia to nie jest moje widzimisię,powinna być uczciwa i zgodna z prawdą.
A to,że obecnie za rządów PiS - u w Polsce jest wolność i demokracja,to wolno demonstrować.
Gardzę takimi ludźmi,którzy oczerniają Polskę i plują na Nią.

Do pisior10.05.2017 16:54

Każdy ma prawo wyrazić swoją opinię i demonstrować. Dzisiaj pisiory leżą krzyżem na Krakowskim Przedmieściu bo jest 10. I kto im broni, niech się modlą na ulicy zamiast w kościele jak tak wolą. Pogodę mają gorszą niż my w sobotę na Marszu Wolności, ale kto powiedział, ze Bóg jest sprawiedliwy, pewnie też Pisu nie trawi i tego pobożnego cyrku na ulicach, ale niech demonstrują , takie prawo demokracji

do 14:2510.05.2017 16:54

Waldek,nie rozumiem,boleśnie narzekasz na Polskę,na PiS i na Rząd,dlaczego nie wyjedziesz na Zachód?
Czy ty tak zawsze bezczelnie kłamiesz? Obudź się i zacznij myśleć!

pisior10.05.2017 16:35

Robi się coraz groźniej! Czy kodowiec z PO Waldek jest kopnięty w głowę przez konia? On mści się na PiS-ie,bo wypisując te totalne brednie,nieprawdę sieje wrogą propagandę wokół PiS- u i nas Polaków.

waldek10.05.2017 14:25

Jastrzębianie ponownie muszą walczyć o wolność bo PiS przywraca nam PRL i bolszewizm - oto przykłady: W PRL był sejm, rząd , premier a rządził I sekretarz kc pzpr- dziś mamy sejm ,senat ,rząd , prezydenta a rządzi Kaczyńki; za PRL było hasło "czy się stoi czy sie leży 500zł sie należy"- dziś to samo 500zł się należy na co drugie dziecko (miało byc na każde) ; za PRL było hasło "nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera"- dziś jest to samo- zlikwidowane konkursy na stanowiska, zniesione wymogi wykształcenia, doświadczenia i tak jak za komuny "mierny ale wierny" - stąd misiewicze ,pisiewicze i ich pociotki opanowali wszystkie posady w Państwie ; za PRL media były rządowe - dziś też są tubą pisowskiej propagandy a niektórym dziennikarzom to tylko mundury ubrać bo skojarzenia są widoczne gołym okiem ; za PRL wszystko było państwowe - dziś rząd też nacjonalizuje majątki prywatne ; i ten symboliczny powrót do prl-owskiej ośmio klasowej szkoły podstawowej która ma wychować kogo? patriotę - nie- moim zdaniem piso bolszewika .. dodam ,że mamy także ORMO (solidarność ustami dudy zapowiedziała ,że będzie będzie bić protestujące grupy społeczne) , mamy także ZOMO (OTK Macierewicza ma także służyć na potrzeby wewnętrzne przeciw obywatelom )

Pokaż wszystkie opinie (42)