Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
EkoOkna
9 maja 2017

Siatkarze z Australii już trenują w Jastrzębiu

Siatkarze z Australii już trenują w Jastrzębiu
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Już są w naszym mieście i rozpoczęli treningi. Chodzi o australijską reprezentację siatkówki. „Kangury” dobrze czują się w Jastrzębiu, trenują i poznają miasto. A mieszkańcy z niecierpliwością czekają na mecze z udziałem gości. 

Dobra atmosfera

Trenerem kadry „Kangurów” jest od tego sezonu szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla Mark Lebedew, który będzie łączył obie te funkcje.

Przed godziną 10 rano ekipa siatkarzy z Antypodów zameldowała się w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej. Po zajęciach zarówno trener, jaki i jego nowi podopieczni tryskali dobrym humorem.

– Atmosfera jest dobra. Zawodnicy cieszą się swoim towarzystwem, bo wrócili z różnych miejsc na świecie. Znów mają szansę porozmawiać w ojczystym języku, pośmiać się z żartów, które wszyscy rozumieją. Wielu z nich jest dla siebie przyjaciółmi, dlatego pewnie dodatkowo cieszy ich fakt, że po dłużej przerwie mogą zobaczyć swoich kumpli – mówi Mark Lebedew.

W sztabie szkoleniowym Australii znaleźli się wszyscy członkowie sztabu z Jastrzębskiego Węgla, a więc Leszek Dejewski jako asystent, Luke Reynolds (trener przygotowania fizycznego) – jako I asystent, Bogdan Szczebak – scoutman oraz Paweł Baryła – fizjoterapeuta.

Bez „armaty”

W tej chwili w Jastrzębiu-Zdroju trenuje 12 zawodników reprezentacji Australii. Do końca tygodnia będzie ich 16, a docelowo 18. – Jedni zawodnicy mieli miesięczną przerwę od grania, inni kilkudniową, a jeszcze inni dopiero dojadą na zgrupowanie. Musimy więc znaleźć balans w obciążeniach dla wszystkich – mówi trener Lebedew. Dotyczy to chociażby świeżo upieczonych mistrzów Niemiec z Berlin Recycling Volleys – libero Luka Perry’ego oraz atakującego Paula Carrolla.

W tym sezonie reprezentacyjnym Mark Lebedew nie będzie mógł liczyć na największą „armatę” w ofensywie – Thomasa Edgara. Potężnie zbudowany atakujący postanowił zrobić sobie roczny odpoczynek od kadry. – Musimy to uszanować i zaakceptować. Mamy dobrych zawodników jak Paul Carroll, którzy są w stanie go zastąpić – przekonuje opiekun „Volleyroos”.

Z parkietów Plusligi w kadrze dowodzonej przez Marka Lebedewa jest przyjmujący Nathan Roberts z MKS-u Będzin, a wkrótce dołączy inny – tyle że były – gracz zagłębiowskiego klubu rozgrywający Harrison Peacock.

Komplementy od australijskiej federacji

Cele reprezentacji Australii na ten rok to uzyskanie kwalifikacji na przyszłoroczne mistrzostwa świata oraz osiągnięcie sukcesu w mistrzostwach Azji.

Przedstawiciele australijskiej federacji są bardzo zadowoleni z wyboru Jastrzębia na bazę swoich przygotowań. – Jesteśmy bardzo zadowoleni, ponieważ Polska to bardzo ważny kraj na siatkarskiej mapie świata. Wiedzieliśmy, że jest tutaj znakomite zaplecze.  Ze względu na świetne obiekty oraz na fakt, iż Mark i jego sztab  pracują tutaj na co dzień, była to opcja najlepsza z możliwych. Ponadto będziemy rozgrywać mecze towarzyskie z dobrymi przeciwnikami. Nic tylko się cieszyć –  potwierdza John Boultbee, dyrektor sportowy australijskiej federacji siatkarskiej, który na początku tego roku pojawił się na rekonesansie w Jastrzębiu-Zdroju.

– Byłem w Polsce już w lutym. Spotkałem się wówczas z Markiem  oraz ludźmi z Klubu i już wtedy stało się dla mnie jasne, że to bardzo dobry wybór – dodaje Boultbee.

Gratką dla fanów będą dwa mecze towarzyskie, które reprezentacja Australii rozegra w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej: z Iranem (21 maja) oraz Kanadą (29 maja).

 

Polub i udostępnij
Czytaj też
Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Jaro10.05.2017 1:18

Klub ma wydatki nie będzie za darmo. Za malo dostali od australijczykow to mieszkańcy dopłaca . Wakacje blisko a wyjazdy kosztują.

smutna pani z wąsem09.05.2017 18:07

Mecze za darmo.........

hmmmmm09.05.2017 12:58

kiedy i gdzie można kupić bilety?