Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-4°
EkoOkna
10 maja 2017

JSW da pracę absolwentom, również tym z lat wcześniejszych

JSW da pracę absolwentom, również tym z lat wcześniejszych
fot. wikipedia / Klaumich49

Uczniowie, którzy od września rozpoczną naukę w technikum (Zespół Szkół nr 6) oraz w szkole zawodowej (ZSZ) mogą po jej zakończeniu liczyć na pracę w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. We wtorek miasto podpisało porozumienie z JSW w tej sprawie. 

- Zależy nam na wykwalifikowanej kadrze, która będzie potrafiła zastąpić odchodzących pracowników na emerytury, rocznie takich osób jest ok. 800. W tej chwili nie możemy mówić o jakiejś dziurze pokoleniowej. JSW płynnie zastępuje odchodzących pracowników nowymi, którzy uczą się od starszych potrzebnych umiejętności. Zawarcie porozumienia pomiędzy JSW, a jastrzębskim magistratem na szkolenie młodzieży, jest właśnie realizacją tej polityki - uzasadniał Daniel Ozon, pełniący obowiązki prezesa JSW.

Struktura zatrudnienia w JSW według wieku

Czy absolwenci szkół górniczych, którzy nie zostali przyjęci do JSW mogą również liczyć na możliwość pracy?

- Nie zapominamy o absolwentach z lat wcześniejszych. Także i po nich sięgniemy. W przyszłym roku przejrzymy podania, które zostały złożone o przyjęcie do pracy w naszej firmie. Potrzebujemy fachowców i na pewno nie zapomnimy o tych chłopkach - mówił Artur Wojtków, zastępca prezesa JSW do spraw pracy i polityki społecznej.

Przedstawiciele JSW zapewniają, że najlepsi absolwenci szkół górniczych mogą liczyć na pracę.  Mają to być uczniowie wytypowani przez dyrektora szkoły.

- Jak mówi doświadczenie, praktycznie wszyscy oni byli zatrudniani w naszej firmie.  Umowy o pracę będą podpisywane w miarę potrzeb spółki, ale nie da się jej rozwijać bez dobrze przygotowanej kadry. Docelowo zakładamy, że w kopalniach JSW będzie pracowało 20-21 tys. osób - wyjaśniał Artur Wojtków.

Struktura zatrudnienia w JSW według wykształcenia

Prezydent Anna Hetman, która podpisała porozumienie w imieniu władz miasta, wyraziła nadzieję na dobrą współpracę z JSW.

- Chociaż staramy się znaleźć alternatywę dla górnictwa, bo nie wszyscy przecież znajdą zatrudnienie w tej gałęzi gospodarki, to jednak górnictwo będzie przez najbliższe dziesięciolecia obecne w naszym mieście, co czyni go znaczącym pracodawcą. Miasto przywiązuje dużą wagę do współpracy z JSW - mówiła prezydent. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: wykupuje obligacje za 71,5 mln zł i 12,2 mln USD JSW: wykupuje obligacje za 71,5 mln zł i 12,2 mln USD

JSW: Kredyt na 460 mln zł i 81 mln USD JSW: Kredyt na 460 mln zł i 81 mln USD

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
Gość11.05.2017 17:32

Młodzi pracowniczy mogą od starszych nauczyć się tylko łamania przepisów bhp i pomiatania soba

SJZ11.05.2017 11:31

Zdolna młodzież niech uczy się w technikach lub liceach i stara się o pracę w Urzędzie Miasta. Tam pracuje dużo ludzi ze średnim wykształceniem, a zarabiają więcej niż górnik na kopalni. Będą mieli miło, czysto i piękne biura, anie pracę w warunkach szkodliwych. Tu chodzi tylko pracę dla nauczycieli, a nie dobro ludzi młodych.

Gość10.05.2017 21:26

"Podstawowe 5%" to dotyczy tego cwaniaka pseudo elektryka z Zofiówki? Po kursie na ANNIE w 2 tygodnie?

do dysydent10.05.2017 19:29

Marudo-te twoje durne wpisy są na poziomie kopalnianego rząpia.Marnej baletnicy przeszkadza nawet rąbek u spódnicy!Wypad z baru!!!

mieszkaniec.K10.05.2017 18:02

seboc seboc seboc seboc najlepszy jest :-D

dysydent10.05.2017 17:37

Takimi porozumieniami to sobie zarząd może w każdej chwili dupska powycierać,nie ma z czego się cieszyć ani tym bardziej ufać jakimś porozumieniom z zarządami ,związkami i innymi ''elytami''. Robią ludzi w ch.... na każdym kroku.

menel10.05.2017 17:17

Seboc w końcu Cię zatrudnią w JSW bo przecież jesteś naj....
no chyba że się okaże inaczej :( ale wierzę w ciebie :)

Pokaż wszystkie opinie (10)