Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°12°
10 maja 2017

JSW da pracę absolwentom, również tym z lat wcześniejszych

JSW da pracę absolwentom, również tym z lat wcześniejszych
fot. wikipedia / Klaumich49

Uczniowie, którzy od września rozpoczną naukę w technikum (Zespół Szkół nr 6) oraz w szkole zawodowej (ZSZ) mogą po jej zakończeniu liczyć na pracę w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. We wtorek miasto podpisało porozumienie z JSW w tej sprawie. 

- Zależy nam na wykwalifikowanej kadrze, która będzie potrafiła zastąpić odchodzących pracowników na emerytury, rocznie takich osób jest ok. 800. W tej chwili nie możemy mówić o jakiejś dziurze pokoleniowej. JSW płynnie zastępuje odchodzących pracowników nowymi, którzy uczą się od starszych potrzebnych umiejętności. Zawarcie porozumienia pomiędzy JSW, a jastrzębskim magistratem na szkolenie młodzieży, jest właśnie realizacją tej polityki - uzasadniał Daniel Ozon, pełniący obowiązki prezesa JSW.

Struktura zatrudnienia w JSW według wieku

Czy absolwenci szkół górniczych, którzy nie zostali przyjęci do JSW mogą również liczyć na możliwość pracy?

- Nie zapominamy o absolwentach z lat wcześniejszych. Także i po nich sięgniemy. W przyszłym roku przejrzymy podania, które zostały złożone o przyjęcie do pracy w naszej firmie. Potrzebujemy fachowców i na pewno nie zapomnimy o tych chłopkach - mówił Artur Wojtków, zastępca prezesa JSW do spraw pracy i polityki społecznej.

Przedstawiciele JSW zapewniają, że najlepsi absolwenci szkół górniczych mogą liczyć na pracę.  Mają to być uczniowie wytypowani przez dyrektora szkoły.

- Jak mówi doświadczenie, praktycznie wszyscy oni byli zatrudniani w naszej firmie.  Umowy o pracę będą podpisywane w miarę potrzeb spółki, ale nie da się jej rozwijać bez dobrze przygotowanej kadry. Docelowo zakładamy, że w kopalniach JSW będzie pracowało 20-21 tys. osób - wyjaśniał Artur Wojtków.

Struktura zatrudnienia w JSW według wykształcenia

Prezydent Anna Hetman, która podpisała porozumienie w imieniu władz miasta, wyraziła nadzieję na dobrą współpracę z JSW.

- Chociaż staramy się znaleźć alternatywę dla górnictwa, bo nie wszyscy przecież znajdą zatrudnienie w tej gałęzi gospodarki, to jednak górnictwo będzie przez najbliższe dziesięciolecia obecne w naszym mieście, co czyni go znaczącym pracodawcą. Miasto przywiązuje dużą wagę do współpracy z JSW - mówiła prezydent. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Straż Miejska szuka chętnych do pracy Straż Miejska szuka chętnych do pracy

JSW kupiła firmę. Zapłaciła za nią ponad 200 mln zł JSW kupiła firmę. Zapłaciła za nią ponad 200 mln zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
Gość11.05.2017 17:32

Młodzi pracowniczy mogą od starszych nauczyć się tylko łamania przepisów bhp i pomiatania soba

SJZ11.05.2017 11:31

Zdolna młodzież niech uczy się w technikach lub liceach i stara się o pracę w Urzędzie Miasta. Tam pracuje dużo ludzi ze średnim wykształceniem, a zarabiają więcej niż górnik na kopalni. Będą mieli miło, czysto i piękne biura, anie pracę w warunkach szkodliwych. Tu chodzi tylko pracę dla nauczycieli, a nie dobro ludzi młodych.

Gość10.05.2017 21:26

"Podstawowe 5%" to dotyczy tego cwaniaka pseudo elektryka z Zofiówki? Po kursie na ANNIE w 2 tygodnie?

do dysydent10.05.2017 19:29

Marudo-te twoje durne wpisy są na poziomie kopalnianego rząpia.Marnej baletnicy przeszkadza nawet rąbek u spódnicy!Wypad z baru!!!

mieszkaniec.K10.05.2017 18:02

seboc seboc seboc seboc najlepszy jest :-D

dysydent10.05.2017 17:37

Takimi porozumieniami to sobie zarząd może w każdej chwili dupska powycierać,nie ma z czego się cieszyć ani tym bardziej ufać jakimś porozumieniom z zarządami ,związkami i innymi ''elytami''. Robią ludzi w ch.... na każdym kroku.

menel10.05.2017 17:17

Seboc w końcu Cię zatrudnią w JSW bo przecież jesteś naj....
no chyba że się okaże inaczej :( ale wierzę w ciebie :)

Pokaż wszystkie opinie (10)