Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
11 maja 2017

Policjant pierwszego kontaktu, czyli na telefon

Policjant pierwszego kontaktu, czyli na telefon
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

Kontakt z mundurowymi nigdy chyba nie był tak łatwy. Wystarczy jedno naciśniecie przycisku i już wiemy, kto jest naszym dzielnicowym, a nawet możemy się z nim połączyć. 

Bezpośredni kontakt z mundurowymi zapewnia specjalna aplikacja na smartfony pod nazwą „Moja Komenda”.  Po jej zainstalowaniu wystarczy jeden przycisk, aby dowiedzieć się, gdzie znajduje się najbliższa komenda policji, kto jest naszym dzielnicowym. Można też uzyskać połączenie z nim. Jest to o tyle ważne, że dzielnicowy to taki policjant pierwszego kontaktu, który pomoże mieszkańcom w wielu sprawach, udzieli informacji, wskaże, w jakich instytucjach można uzyskać pomoc. 

Polub i udostępnij
Czytaj też
Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
dysydent11.05.2017 22:30

''W jakich instytucjach można uzyskać pomoc'' to każdy może sobie wygooglować w internecie ,nie trzeba się kontaktować z kimś kto powinien wspólnie z kolegami ze śląskiej ,operacyjnie lub jawnie , realnie interweniować a nie udzielać wskazówek.

Gość11.05.2017 8:36

Po połączeniu usłyszymy, ale my nic nie możemy.