Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
12 maja 2017

Nie ma deputatów, chcą węgiel w naturze

Nie ma deputatów, chcą węgiel w naturze
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

Deputat węglowy dla pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej został wstrzymany w związku z trudną sytuacją Spółki. Pojawił się pomysł, ab pracodawca wypłacił go w naturze. 

- W związku z tym, że zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A., pomimo bardzo znaczącej poprawy sytuacji finansowej JSW SA ,w dalszym ciągu odmawia przywrócenia, choćby częściowo, zawieszonych świadczeń pracowniczych, zasłaniając się umową restrukturyzacyjną z obligatariuszami (bankami), wystosowaliśmy pismo domagając się wypłaty węgla w naturze. W tej sytuacji nie ma mowy o wypłacaniu fizycznie gotówki pracownikom - uzasadnia Związek Zawodowy Jedność .

Związkowcy argumentują, że pracownicy zgodzili się na wyrzeczenia kosztem załogi z powodu tragicznej sytuacji, w jakiej znajdowała się spółka. Teraz, kiedy jej sytuacja znacząco poprawiła się, chcą przywrócenia zawieszonych uposażeń, między innymi deputatu węglowego.

- Wyprzedzając kontrargumenty strony pracodawcy, dotyczące umowy restrukturyzacyjnej z obligatariuszami, wnosimy o wydanie węgla deputatowego w naturze. W takiej samej ilości, jak w latach poprzedzających porozumienie zawieszające - napisali m.in. w piśmie do Zarządu JSW.  

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pomarańczowi wygrywają w Gdańsku Pomarańczowi wygrywają w Gdańsku

Wiceminister energii pożegna się z resortem? Wiceminister energii pożegna się z resortem?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (24)
do j 22.06.2017 12:03

A za górników ci nie wstyd ( tych co pod kopalnią oczywiście ) ????? Przynoszą po 5 - 6 tysięcy , barbórki i 14 tyle samo - to za nich ci nie wstyd ??? Nie stać ich na węgiel ??? A co ten w naturze chcą szybko konikowi odsprzedać albo jakiemuś emerytowi i zedrzeć go po 700 stówek za tonę ??? tu ci nie wstyd !

j13.05.2017 14:01

Wstyd mi za tych emerytów, którzy mają wysokie emerytury 3,500; 4500 i więcej. wstyd !!!!! Za wasza pazerność.

kapiszon13.05.2017 11:20

za 20 zł.wydzierżawię piwnicę do trzymania węgla

Cmentarz 13.05.2017 6:34

Beda miec na kredyty frankowcy hehe

menel12.05.2017 21:19

w naturze to było 10t ?

ip 12.05.2017 13:04

już za póżno poszło....

franc12.05.2017 13:04

O co ten spór deputat to uprawnienie pracownicze niezależnie od miejsca zamieszkania można byc nawet bezdomnym ale jak się jest zatrudnonym to deputat przysługuje.jeszcze nic nie uzgodniono a juz piszecie kto lepszy i komu się co należy nie dzielcie sie każdy jest taki sam.

Pokaż wszystkie opinie (24)