Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°11°
12 maja 2017

JSW pod lupą ministerstwa. Sprawdzają kadrę na kluczowych stanowiskach

JSW pod lupą ministerstwa. Sprawdzają kadrę na kluczowych stanowiskach
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Sprawa zatrudniania w Jastrzębskiej Spółce Węglowej osób, przeciwko którym prowadzone są postępowania karne zbulwersowała pracowników tej firmy. Działacze Związku Zawodowego Jedność zwrócili się do ministerstwa energii o zbadanie tej sprawy. 

Wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski odnosząc się do tej sytuacji poinformował, że sprawa ta jest przedmiotem zainteresowania ministra energii.

- W spółce prowadzone są czynności sprawdzające dotyczące zatrudnienia w JSW S.A. na stanowiskach kierowniczych osób prawomocnie karanych za przestępstwa przeciwko mieniu oraz wyjaśnienia, czy w Biurze Zarządu spółki posiadano wiedzę w tym zakresie. Podjęto również prace nad wdrożeniem rozwiązań systemowych związanych z pozyskiwaniem i aktualizacją informacji o pracownikach spółki, zajmujących kluczowe stanowiska pracownicze, zapewniających brak przeciwwskazań prawnych do pełnienia określonych funkcji lub informacji o innych ograniczeniach prawnych względem pracownika bądź kandydata - stwierdził piśmie do działaczy związkowych wiceminister Tobiszowski.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW kupiła firmę. Zapłaciła za nią ponad 200 mln zł JSW kupiła firmę. Zapłaciła za nią ponad 200 mln zł

JSW: Pierwszy kwartał z zyskiem ponad 400 mln zł JSW: Pierwszy kwartał z zyskiem ponad 400 mln zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (23)
bell16.05.2017 9:16

wasabi to typowy lewak któremu się dobrano do d... i teraz ujada w drugą stronę...

franc15.05.2017 6:54

Wasabi ty wszędzie knujesz spiski szpetny masz charakter

Wasabi15.05.2017 6:28

Myślę, że ministerstwo powinno się także przyjrzeć stanowiskom obsadzanym przez PiS tzw. misiewiczami. Często są to osoby niekompetentne z przynależności partyjnej i rodzinnej bez pojęcia oraz stosownego wykształcenia i doświadczenia. Komuna wraca dużymi krokami. Zasłyszałem, że karty za kasę rozdaje niejaki Pan smutny Poseł Maruda.

Waldi14.05.2017 20:38

Tak się Tobiszowski przygląda, że we wtorek Waldi doradca od zgłaszania wypadków w pracy ma Pana ministra oprowadzać po swoim i jożina królestwie tzn biurze zarządu. I pewnie se Tobi z Waldim i Józiem kawkę łykną i ustalą jak zrobić ,żeby przeciw panom kolegom posła Grzegorza postępowania się już nie toczyły.

Związkowiec14.05.2017 20:20

Jak to jest możliwe , że syn Łukaszek dyrektor a tatuś profesor doradcą.

Adi14.05.2017 19:26

Aż przykro czytać niektóre artykuły. My Polacy jesteśmy jak żmije pełne jadu.

Jożin z Bażin14.05.2017 14:00

Widzicie jak doradzam za marne 40 000 miesięcznie i spółka od razu ma zyski

Pokaż wszystkie opinie (23)