Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-4°
15 maja 2017

Pijani rowerzyści zapłacili po 500 zł

Pijani rowerzyści zapłacili po 500 zł
fot. sxc.hu

Poprawa pogody powoduje, że coraz częściej na ulicach pojawiają się rowerzyści. Niestety, niektórzy nich jazdę rowerem łączą z piciem alkoholu. Jazda na dwukołowcach w takim stanie pociąga za sobą konsekwencje prawne. 

Pod koniec ubiegłego tygodnia w ręce mundurowych wpadli dwaj nietrzeźwi amatorzy jednośladów. Za jazdę pod wpływem alkoholu otrzymali mandat w wysokości 500 zł.

- Pierwszy z nich został zatrzymany do kontroli po godzinie 16, na ulicy Stawowej. 56-latek miał w organizmie ponad promil. Niespełna godzinę później stróże prawa namierzyli kolejnego nietrzeźwego cyklistę. Podczas prowadzonego na ulicy Niepodległości badania na alkomacie okazało się, że 63-latek miał w organizmie niespełna promil. Obaj mężczyźni zostali ukarani 500- złotowym mandatem. Apelujemy o rozsądek! – informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Jest ślisko! Uwaga! Jest ślisko!

Pijana nastolatka leżała na ławce Pijana nastolatka leżała na ławce

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Gość16.05.2017 8:30

Gościu z 15.05.2017 11:47, a ci którzy naprawdę mają rozum nie doprowadzają się do paru promili.

Gość15.05.2017 11:47

w takiej Szwecji możesz jechać na rowerze nawet z paroma promilami, warunek jest jednak taki, że musisz jechać prawidłowo, inaczej będą problemy, ale policja tam ma rozum i wychodzi z założenia, że lepiej, żeby po spożyciu jechać na rowerze niż znacznie niebezpieczniejszym samochodem.
W Niemczech rowerzysta może mieć do 1,6 promila itd,
a u nas policja łapie dziadka z niespełna promilem i dowala mu grzywnę, paranoja.

Gość15.05.2017 8:07

Przecież rowerzysta nie musi mieć nawet mózgu.