Życzenia Wielkanocne

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°
15 maja 2017

Podczas Dnia Rodziny jastrzębianie bawili się w Jarze

  • Podczas Dnia Rodziny jastrzębianie bawili się w Jarze
  • Podczas Dnia Rodziny jastrzębianie bawili się w Jarze
  • Podczas Dnia Rodziny jastrzębianie bawili się w Jarze
  • Podczas Dnia Rodziny jastrzębianie bawili się w Jarze
Więcej zdjęć:
Zobacz więcej zdjęć
fot. Robert Szymański

Jastrzębski Dzień Rodziny można zaliczyć do udanych. Po pierwsze, dlatego, że pogoda sprzyjała dobrej zabawie, a po drugie - mieszkańcy licznie skorzystali z propozycji, jakie zostały dla nich przygotowane. W sobotę naprawdę wiele się działo. 

Zaczęło się od sadzenia przez rodziców dębów i lip w parku ojców, który znajduje się przy ulicy Lompy i Grażyńskiego (osiedle Przyjaźń). Później przyszedł czas na Rodzinny Rajd Rowerowy „Mama, Tata i Ja”, w którym wzięło udział 120 wielbicieli dwóch kółek. Organizatorzy zadbali o wytyczenie trasy rubieżami miasta. Rejonami dalekimi od zgiełku i hałasu centrum. Te bliskie okolice urzekły niejednego rowerzystę, który już pewnie sam lub z rodziną powróci na ten urokliwy szlak.

Wielbiciele nordic walking wyruszyli pod fachową opieką Marii Sroczyńskiej, w kierunku Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego, aby tam doskonalić technikę nordyckiego chodu.

Na rowerzystów i kijkowców po powrocie z trasy czekała pyszna grochówka serwowana przez prezydent miasta Annę Hetman oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Zofię Florek.

Ale to jeszcze nie wszystko! Zabawa rozkręciła się na dobre, kiedy na scenie w Jarze Południowym pojawiła się Majka Jeżowska, znana z repertuaru muzycznego dla dzieci. Był to koncert, w którym czynny udział wzięli najmłodsi jastrzębianie wraz z rodzicami. Wszyscy świetnie się bawili.

W innych rejonach Jaru harcerze przygotowali gry i zabawy zręcznościowe. Można było usiąść za kierownicą czterokołowca i spróbować sił w slalomie. Stoiska Miejskiej Biblioteki Publicznej były oblegane przez milusińskich chętnych do zabaw plastycznych.

W sobotę Jar Południowy tętnił życiem. Mieszkańcy chętnie wzięli udział w zaproponowanych imprezach. Rodziny z dziećmi bawiły się wspólnie. Okazuje się, że konkurencje, zabawy i zawody, przy których dzieci bawią się od lat są dla nich atrakcyjne i karuzela mechaniczna nie musi być głównym bohaterem imprezy. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Powalczą o Jar Południowy Powalczą o Jar Południowy

Jar Południowy - jednym wielkim wychodkiem dla psów Jar Południowy - jednym wielkim wychodkiem dla psów

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
kura16.03.2018 11:12

I po imprezach jar idzie w prawowite ręce .

Gość16.05.2017 9:25

Fajna impreza!