Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
16 maja 2017

Bez prawa jazdy wpadli w ręce policji

Bez prawa jazdy wpadli w ręce policji
fot. KMP Jastrzębie

Policjanci drogówki zatrzymali do kontroli kolejnych kierowców, którzy poruszali się mimo braku prawa jazdy. O dalszym losie mieszkańców Jastrzębia-Zdroju zdecyduje sąd. Grozi im wysoka grzywna.

52-latek został zatrzymany do kontroli w niedzielę, tuż przed godziną 08.00 na ulicy Szybowej. W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że mężczyzna nie ma prawa jazdy.

- Jak wykazały policyjne bazy danych, kierowca renault megane nigdy nie miał uprawnień do kierowania. Ponadto w trakcie kontroli jastrzębianin nie okazał obowiązkowego ubezpieczenia pojazdu. Godzinę później na ulicy Długiej stróże prawa z jastrzębskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę renault twingo. Okazało się, że 59-latek również nie posiadał uprawnień do kierowania, obowiązkowego ubezpieczenia pojazdu oraz samochód nie posiadał aktualnych badań technicznych. W związku z wykroczeniami, policjanci skierowali wnioski o ukaranie do sądu. Samochody, którymi jechali nieodpowiedzialni jastrzębianie zostały odholowane na strzeżony parking. O dalszym losie mieszkańców Jastrzębia-Zdroju zdecyduje sąd. Grozi im wysoka grzywna - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uciekał przed wywiadowcami z powodu narkotyków Uciekał przed wywiadowcami z powodu narkotyków

Alarm w banku postawił na nogi  mundurowych Alarm w banku postawił na nogi mundurowych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
Kasjusz16.05.2017 22:24

Za brak OC płaci się tylko 3,5 tysiąca, a teraz nawet więcej. Policjanci nie dyskutują, nie czepiają się tylko od razu wypełniają powiadomienie do właściwego organu, który wysyła wezwanie do zapłacenia kary. Uważajcie na to. To nic radosnego.

Arnold16.05.2017 18:46

Dokładnie..takich asów jeździ więcej,na dodatek uchlani ale kwestia czasu i kolejny raz paniusia będzie wyciągała z paki...ale już nie będzie tak łatwo!

Do bubu 16.05.2017 9:00

Czasy 500 zł juz nie istnieją .teraz to nie wykroczenie tylko przestępstwo ...

Andrzej16.05.2017 8:54

Takich asów jeździ dużo więcej,a ty bubu nie pisz głupot,pisałem już nie raz,łapią na alkomat od razu wyciągasz prawko

Bubu16.05.2017 8:02

Za jazdę bez prawka mogą im nagwizdać mandatem 500 zł nasza policja nawet straszy dzieci Mikołajem!

Sędzia pokoju16.05.2017 7:21

Za jazdę bez prawka 5 lat , za brak OC kolejne 5 lat

sasiad16.05.2017 7:15

Dobrzy sa naprawdę w takim wieku hehe