Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
EkoOkna
16 maja 2017

Rusza proces o korupcję. Były wiceprezes JSW przed sądem

Rusza proces o korupcję. Były wiceprezes JSW przed sądem
fot. pixabay

Ruszył proces o korupcję, którą zarzuca się osobom zajmującym kierownicze stanowiska w śląskich kopalniach, również Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Na ławie oskarżonych zasiadł także były wiceprezes JSW - Józef P. Nie przyznaje się do winy. 

Proces toczy się przed Sądem Rejonowym w Siemianowicach Śląskich. W 2016 roku Prokuratura Okręgowa w Katowicach skierowała przeciwko osobom zajmującym kierownicze stanowiska w kopalniach na Górnym Śląsku akt oskarżenia. W przypadku Józefa P. zarzuty dotyczą lat 2001-2008. Mimo tego oskarżony został wiceprezesem do spraw technicznych Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Po nagłośnieniu sprawy przez dziennikarzy, JSW tłumaczyła się, że zarząd spółki nie został poinformowany o jakimkolwiek toczącym się przeciwko niemu postępowaniu. W dniu 3 marca Józef P. podał się do dymisji, którą przyjęła Rada Nadzorcza. Natomiast w dniu 6 marca odwołano ze stanowiska prezesa JSW Tomasza Gawlika.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Wirtualna rzeczywistość  JSW: Wirtualna rzeczywistość

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (35)
Do krzyś17.05.2017 11:00

Przestaną cwaniakować w 2021, jak się gwarancje zatrudnienia skończą. Dziś robią łaskę, że w ogóle do roboty przychodzą. On nie pójdzie tam do roboty, bo od lat robił to czy tamto. Jemu nie powiesz - rób! Bo to jest mobbing! On ma minimalne wykształcenie i wiedzę ale chce zarabiać tyle co dyrektor/prezes! Skończy się leberka i wieczni chorowici! Oni będą na innych palcem wskazywać, że złodziej i oszust a sam ma 50% lewych szycht ze ściany i co drugi wyjazd z ciepłoty! On nie widzi, że jego brak zaangażowania w pracy, to takie same działanie na szkodę spółki, a gdzie? To jest tak głupie, że żal patrzeć i dyskutować. To umie tylko przeklinać, wyzywać i powtarzać propagandowe hasła!

krzyś17.05.2017 10:35

Szkoły były dla wszystkich otwarte ale najwięcej do powiedzenia mają absolwenci podstawówek, zawodówek i gimnazjów! Do łopaty dobrzy i do rozwalania spółki cegłówkami! Bydło! Jaki wy przykład swoim dzieciom dajecie, no jaki?! Gdzie jest ten cwaniak, co swojemu dziecku kukłę Zagóra kazał bić na oczach wszystkich? Patologia! Cwaniaki anonimowe! W robocie lebry, L4-owce i najgorsza dzicz! Wykształćcie swoje dzieci, żeby nie skończyły tak jak wy, jako internetowe sfrustrowane bydło!

olgierd17.05.2017 10:31

Nielegalny strajk jest podstawą do zwolnienia działacza związkowego i żadna legitymacja go nie uchroni. Czekamy na rozliczenie działaczy związkowych za wywołanie nielegalnego strajku, który doprowadził JSW S.A. do wielomilionowych strat!!! Ja rozumiem wdzięczność pisu za kampanię wyborczą, którą wam te darmozjady zrobiły ale sprawiedliwość powinna być jednakowa dla wszystkich! Czekamy!

seboc17.05.2017 8:48

@do seboc

Cierpisz na jakas paranoje?

Darek16.05.2017 22:04

Do Jastrzębianina demokracja polega na swobodzie wypowiadania nie obrażania więc jakim prawem sądzisz że wypowiadają się tu ludzie nie mają wykształcenia, a nawet jeżeli mają mniej szkół to co nie mają prawa głosu. Co do reszty obraźliwych postów no cóż można zacytować klasyka " kto sieje wiatr ten zbiera burzę ", aczkolwiek nie popieram tego typu zachowań . Fakt jest jeden Spółkę kontrolował NIK, PIP, ABW, był audyt I CO Z TEGO...........

do Jastrzębianina16.05.2017 21:58

Jurek jaki ty teraz mądry jesteś a czemu przez 5 lat uciekałeś przed Markiem z JAS-MOSU

Do jastrzębianin16.05.2017 21:25

Chłopie albo byłeś przydupasem waldka i józka albo ci badania psycho przepadły!!!
Tacy z nich fachowcy byli jak tu ludzie piszą. Jak obwał w ścianie bo uskok i nafedrować się nieda to za uskok dowalić kierownikowi bo to on winien że natura ten uskok tam wsadziła-tak działali ci dwaj "fachowcy". Jak sie posypało i pierdzielło w kabel to dowalić elektrykom bo ich tam nie było a przecież mogli przewidzieć ,że poleci ze stropu i osłonić swoim ciałem. A jeszcze jest jeden taki mistrz co z nimi powinien sie zbierać - AdamM rodem z Szkoły Mistrzostwa Górniczego Boryni (to taka czołowa uczelnia kształcąca tylko kadry kierownicze).

Pokaż wszystkie opinie (35)