Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
16 maja 2017

Wyścig Tour de Pologne w Jastrzębiu

Wyścig Tour de Pologne w Jastrzębiu
fot. Katarzyna Gucik / jastrzebieonline.pl

Legendarny wyścig Tour de Pologne, który przejeżdża (29.07-04.08) przez nasz kraj, zawita również do Jastrzębia-Zdroju. Kolarzy będziemy mogli zobaczyć na ulicach naszego miasta podczas IV etapu, w dniu 1 sierpnia. 

Nie jest jeszcze znana dokładna trasa wyścigu, która poprowadzi jastrzębskimi szosami. Z pewnością wytyczona zostanie głównymi ulicami, aleją Józefa Piłsudskiego, gdzie będzie ulokowana premia lotna, oraz aleją Jana Pawła II.

- To już mała tradycja Tour de Pologne, że najdłuższe etapy zaczynają się w Zawierciu. Tegoroczny maraton będzie miał 238 kilometrów. Kolarze zaczną na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, żeby drogami Zachodniej Małopolski wrócić na teren województwa śląskiego. Niedługo po starcie punkty będzie można zdobyć w Olkuszu. Zarówno na premii lotnej jak i górskiej. Premia specjalna ulokowana została w Knurowie, ale zanim peleton do niej dotrze powalczy jeszcze na lotnych finiszach w Jastrzębiu-Zdroju i Rybniku. Końcówka to trzy sześciokilometrowe rundy wokół stadionu 14-krotnego mistrza Polski w piłce nożnej - Górnika Zabrze - informuje Biuro Wyścigu Tour de Pologne. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Tour de Pologne ulicami Jastrzębia. Wygrał Kolumbijczyk Tour de Pologne ulicami Jastrzębia. Wygrał Kolumbijczyk

Tour de Pologne przejedzie przez Jastrzębie Tour de Pologne przejedzie przez Jastrzębie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
Kowalski31.07.2017 21:31

Jak zwykle osoba inteligentna inaczej zaplanowała blokowanie głównych dróg, którymi nie tylko się jeździ, ale które także trzeba przeciąć, aby dostać się z jednej części miasta do drugiej w godzinach, kiedy ludzie kończą pracę, odbierają dzieci ze żłobka/przedszkoli. Drogi pewnie zamkną jak zawsze najpóźniej na 10 min przed pierwszymi zawodnikami, zanim przejadą ostatni, to już będzie 40min. Katowice też popełniały ten błąd zbyt długo, ale w końcu poszły po rozum do głowy i uzgodniły termin w weekend. Mam to gdzieś, że event odbywa się raz w roku itp. Nikt mnie wcześniej nie wypuści z pracy, abym mógł odebrać dzieci, dla mnie to jest normalny dzień pracy, a nie jakieś święto. Skierujcie kolarzy przez Ruptawę, lasy, a nie centrum miasta. Nie utrudniajcie życia normalnie pracującym ludziom.

Gość26.05.2017 14:02

Nie ma zgody na blokowanie ruchu!!

Ju17.05.2017 2:06

Super!

Kolasz16.05.2017 23:04

Również premia specjalna dla kolarzy będzie przy ulicy Gagarina , maxymalne punkty dostanie ten któremu nie zapier..... tam roweru

jastrząbek16.05.2017 22:57

Mazowicka i OWN - DUMA HETMANOWEJ

Gość16.05.2017 18:03

Na Mazowieckiej będzie specjalna premia gorska najwyższej kategorii, punkty dostaną wszyscy, którzy nie połamią rowerow!

PanJulianPierdulian16.05.2017 13:38

pojadą ulicą Mazowiecką