Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
EkoOkna
17 maja 2017

Miasto zapłaci za radnego Matusiaka 5000 zł?

Miasto zapłaci za radnego Matusiaka 5000 zł?
fot. Łukasz Wilczyński / jastrzebieonline.pl

Zastępca przewodniczącego Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój Andrzej Matusiak (PiS) pomówił prezesa Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej Gerarda Weycherta. Teraz Matusiak chce, aby to  jastrzębski samorząd ponosił odpowiedzialność za jego zachowanie. Czyżby budżet miasta miałby zapłacić odszkodowanie, którego domaga się pokrzywdzony?

Gerard Weychert , prezes Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej, poinformował, że radny Andrzej  Matusiak zniesławił go publicznie, zamieszczając w styczniu br. na swoim profilu FB link do artykułu pochodzącego z jednej z bulwarówek, że prezes po pijanemu pomylił radiowóz policyjny z taksówką.

- To kompletna bzdura. Takie zdarzenie nie miało w ogóle miejsca! Wiele czasu zajęło mi wyjaśnianie osobom, które mnie znają, że to bujda. Nie trafia do mnie tłumaczenie radnego Matusiaka, że w interesie społecznym wkleił, artykuł z jakiegoś bulwarowca, mówiący o moim rzekomym nagannym zachowaniu i został wprowadzony w błąd. Sprawa o zniesławienie trafiła do sądu. Domagam się odszkodowania w wysokości 5 tys. zł - powiedział Gerard Weychert.

Weychert mówi, że na podstawie dokumentacji, którą uzyskał z sądu wynika, że Andrzej Matusiak utrzymuje, że działał w interesie społecznym. Powołując się na mandat radnego jego adwokat dowodzi, że należy mu się ochrona prawna przynależna dla funkcjonariuszy publicznych i dlatego to miasto, czyli jednostka samorządu terytorialnego powinno ponosić odpowiedzialność za czyny radnego zgodnie z artykułem 417 Kodeksu cywilnego. Czyżby oznaczało to, że kwota odszkodowania, jakiej domaga się Weychert powinna być wpłacona z budżetu miasta, na który składają się wszyscy jastrzębianie?

Polub i udostępnij
Czytaj też

Andrzej Matusiak w Radzie Społecznej WSS 2 Andrzej Matusiak w Radzie Społecznej WSS 2

Grożą mu śmiercią, jeśli nie ustąpi Grożą mu śmiercią, jeśli nie ustąpi

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (53)
gość27.10.2017 18:23

tam gdzie pojawia się Matusiak tam czuć zły zapach. Ten człowiek niszczy innych a potem boi się odpowiedzialności

koleżanka18.05.2017 21:39

Tę polemikę prowadzi widać ta osoba, która dostała nową, zupełnie niepotrzebną komisję, gdyż skargi powinna rozpatrywać Komisja Rewizyjna. Studiowalam prawo i mam wiedzę na ten temat.

do koleżanka18.05.2017 19:55

Bo jest nowa ważna komisja skarg. Oszczędności są duże i widać to po inwestycjach, brawo radni!

koleżanka18.05.2017 18:57

Miasto teraz wydaje więcej na radę miasta o kilka tysięcy. Można to sprawdzić. My już pokażemy przy urnach gdzie jest miejsce takich, jak ci panowie.

do koleżanka18.05.2017 14:51

Ale dzięki tym oszczędnościom miasto ma teraz dodatkowe środki i robi się Mazowiecka. Czyli było warto!

koleżanka18.05.2017 13:32

To właśnie ten pan zabiegał o połączenie dwóch najnowszych komisji za namową byłego włodarza. Chodziło im nie o dobro miasta ani o oszczędności ale aby ukarać radną Bernadetę Magiera. Straciła stanowisko ale działa dalej i my znowu bedziemy na nia głosować bo robi wiele robi dla zdroju. To nie tylko moje zdanie ale wielu mieszkańców osiedla

mysz18.05.2017 12:09

Tylko pytam.Dlaczego z naszych podatków mają być opłacane występy prywatne samorządowców.Halo tu ziemia, za każde swoje głupoty płaci każdy sam za siebie.My czyli mieszkańcy naszego miasta zapłacimy przy urnach .Oj przypuszczam,że będzie bolało.

Pokaż wszystkie opinie (53)