Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
18 maja 2017

JSW powoła nową spółkę

JSW powoła nową spółkę
fot. JSW / Dawid Lach

W czerwcu podczas Międzynarodowego Forum Górniczego, które odbędzie się w kopalni „Pniówek” Jastrzębska Spółka Węglowa zamierza powołać nową spółkę - JSW Innowacje. 

Głównym organizatorem IMF 2017 jest Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Górnictwa oddział Rybnik. Patronat nad przedsięwzięciem objęło Ministerstwo Energii oraz Ambasady Australii, Kanady oraz RPA. Intencją Zarządu JSW jest, aby konferencja ta towarzyszyła powstaniu najnowszej inicjatywy spółki, a mianowicie ośrodka badawczo-rozwojowego pod nazwą Jastrzębskie Centrum Innowacji i Rozwoju - JSW Innowacje.

Jak wyjaśniają w JSW, najmłodsza spółka wchodząca w skład grupy JSW ma być kompleksowym zapleczem badawczo-rozwojowym całej grupy kapitałowej nastawionym na bliską współpracę z polskimi ośrodkami naukowymi. Konferencja, której gospodarzem w 2017 roku będzie Jastrzębska Spółka Węglowa, powołana została do życia w 2004 roku siłami Polskiej Akademii Nauk i Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

 - Tegoroczne forum, które odbywa się na terenie naszej kopalni,  ma stać się  platformą wymiany myśli naukowej i praktycznych inżynierskich rozwiązań z udziałem przedstawicieli środowisk górniczych wielu krajów Forum będzie doskonalą okazją do nawiązania bezpośrednich kontaktów biznesowych, rozpoznania rynków zbytu i warunków inwestycyjnych oraz utrwalenia dobrych relacji. Jesteśmy przekonani, że to spotkanie w ramach swoistego dialogu technologicznego Polska - Świat otworzy nowe możliwości dla innowacyjnych rozwiązań tak w zakresie automatyzacji, informatyzacji, jak i monitoringu całego procesu wydobywczego - mówi pełniący obowiązki prezesa JSW Daniel Ozon. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Wirtualna rzeczywistość  JSW: Wirtualna rzeczywistość

Wiceminister energii pożegna się z resortem? Wiceminister energii pożegna się z resortem?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
Aga19.05.2017 23:30

I znów prezesi, wiceprezesi ect. ect.
Kolejne stanowiska nic nie wznoszące do prawidłowego funkcjonowania JSW. Pewnego dnia Wam się to skończy, bo zapomnieliście, że na Was robi zwykły pracownik fizyczny, ale jak on się zbuntuje to cud, miód i orzeszki się skończą, bo nie osiągnięcie nic bez pracownika fizycznego. No chyba, że go zastąpicie i sami zjedziecie na dół i będziecie pracowali w pocie czoła.

GórnikRadlin19.05.2017 10:21

Wiejski Ludowy Klub Sportowy Stacji Hodowli Roślin Wojcieszyce :)

seboc19.05.2017 8:52

@do seboc

Innowacja przy wydobyciu wegla to tak jak innowacja przy budowie wozow drabiniastych.
Jest prawie polowa roku, nowa spolka nie powstala jeszcze, nie wiadomo kto, gdzie i czym bedzie sie zajmowal, ale wiadomo, ze JSW wyda na nia 30 milionow w 2017 r.
Czyli 5 milionow miesiecznie, 166 tys. dziennie to niejasne przedsiewziecie bedzie kosztowac firme, ktora kilka ostatnich lat byla pod woda, lata z zyskiem mozna na palcach jednej reki policzyc, zeszloroczny - mocno naciagany na papierze - zysk to 4,4 miliona.
Nie podniecaj sie polityka, bo krasc i doic panstwowe spolki beda wszyscy bez wzgledu na kolor ryja.
Takie jest zbojeckie prawo w Bolandzie.

Pan19.05.2017 6:36

A zwiazki nic sie nie odzywaja pewnie tyz udział w tym mają. Prywata.

Do seboc18.05.2017 16:56

Widać, że ty byś wolał pacana z Partii Ośmiorniczek. Jeszcze nic nie ma ale ty wiesz już wszystko. Może za prezia zrobią Grada co prywatyzował JSW bo chyba już przestał szukać miejsca pod elektrownię za 50 tysi na miesiąc.

sjw18.05.2017 15:41

trzeba zrobić miejsce dla pociotków ze SiG który ma być likwidowany to jest Polska

Janek18.05.2017 13:57

Seboc. Ja to bym cię zaprosił na piwo.
Ty masz taką bajerę, że na pewno wyrwiemy jakieś lachony. Co sądzisz?
W międzyczasie opowiesz, jak to widzisz. Warto mądrego posłuchać.

Pokaż wszystkie opinie (13)