Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-4°
18 maja 2017

Rosną przyszli żeglarze

Rosną przyszli żeglarze
fot. ZSS nr 10

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych nr 10  połknęli bakcyla żeglarstwa. A wszystko za sprawą udziału w warsztatach żeglarskich zorganizowanych w ramach wystawy czasowej „Żeglujemy z pasją…” obrazującej historię żeglarstwa w Jastrzębiu-Zdroju. 

W fascynujący świat żeglarskiej przygody zaprosili uczniów żeglarze: Jerzy Radomski, Artur Tomanek i  Piotr Zysko. Fascynujące opowieści  podparte pokazem sprzętów żeglarskich rozbudziły ciekawość i chęć poznania tajników żeglarstwa. Praktyczne warsztaty w wiązaniu węzłów, używaniu kompasu czy przygotowaniach do wyprawy pokazały, jak ważna jest zręczność i hart ducha. Nie zabrakło wspólnego muzykowania przy szantach Każdy z uczestników otrzymał żeglarską pamiątkę i został oznaczony tatuażem prawdziwego wilka morskiego.

Wystawę przygotowano z okazji 35-lecia klubu GYC „Szkwał”. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach w trzech grupach wiekowych na przełomie kwietnia i maja. W spotkaniu z najmłodszą grupą brała udział  Prezydent Miasta Anna Hetman.

Zajęcia wzbudziły bardzo pozytywne emocje i niejeden z uczniów zamarzył, aby stać się prawdziwym wilkiem morskim. Być może za kilka lat doczekamy się  kolejnych adeptów tej wspaniałej przygody.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Co wybrać: Żur czy wodzionka, czyli śląska kuchnia Co wybrać: Żur czy wodzionka, czyli śląska kuchnia

Co do garnka (boncloka) włożyć? Śląskie przepisy Co do garnka (boncloka) włożyć? Śląskie przepisy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!