Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°13°
18 maja 2017

Rosną przyszli żeglarze

Rosną przyszli żeglarze
fot. ZSS nr 10

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych nr 10  połknęli bakcyla żeglarstwa. A wszystko za sprawą udziału w warsztatach żeglarskich zorganizowanych w ramach wystawy czasowej „Żeglujemy z pasją…” obrazującej historię żeglarstwa w Jastrzębiu-Zdroju. 

W fascynujący świat żeglarskiej przygody zaprosili uczniów żeglarze: Jerzy Radomski, Artur Tomanek i  Piotr Zysko. Fascynujące opowieści  podparte pokazem sprzętów żeglarskich rozbudziły ciekawość i chęć poznania tajników żeglarstwa. Praktyczne warsztaty w wiązaniu węzłów, używaniu kompasu czy przygotowaniach do wyprawy pokazały, jak ważna jest zręczność i hart ducha. Nie zabrakło wspólnego muzykowania przy szantach Każdy z uczestników otrzymał żeglarską pamiątkę i został oznaczony tatuażem prawdziwego wilka morskiego.

Wystawę przygotowano z okazji 35-lecia klubu GYC „Szkwał”. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach w trzech grupach wiekowych na przełomie kwietnia i maja. W spotkaniu z najmłodszą grupą brała udział  Prezydent Miasta Anna Hetman.

Zajęcia wzbudziły bardzo pozytywne emocje i niejeden z uczniów zamarzył, aby stać się prawdziwym wilkiem morskim. Być może za kilka lat doczekamy się  kolejnych adeptów tej wspaniałej przygody.

Polub i udostępnij
Czytaj też

7,5 tys. dzwonków w Jastrzębiu 7,5 tys. dzwonków w Jastrzębiu

Zobaczcie co oni zmalowali Zobaczcie co oni zmalowali

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!