Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°13°
18 maja 2017

JSW zarobi w 2017 roku miliardy złotych? Pieniądze trafią do załogi?

JSW zarobi w 2017 roku miliardy złotych? Pieniądze trafią do załogi?
fot. JSW

Analitycy giełdowi prognozują, że Jastrzębska Spółka Węglowa uzyska za 2017 rok zysk w wysokości miliardów złotych. Na co przeznaczy te pieniądze. Najprawdopodobniej na gorsze czasy. Część dostaną też pracownicy i akcjonariusze. 

Daniel Ozon, pełniący obowiązki prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej, powiedział portalowi Rzeczpospolita, że w tym roku wyda na inwestycję 1 miliard złotych, kolejny 1 miliard ma być przeznaczony na specjalny fundusz, na przyszłe inwestycje i trudne czasy. Suma ok. 30 mln zł ma być przekazana na badania innowacyjne, zwiększające efektywność wydobycia węgla.

Przy uzyskaniu wysokiego zysku powinni skorzystać także akcjonariusze. otrzymując dywidendę. Daniel Ozon woli wypłacić załodze jednorazową premię, niż powrócić do zawieszonych w 2015 roku dodatków do pensji (czternastka, deputat za węgiel). Prezes wyjaśnia, że nie wiadomo, jak długo wysoki trend cen węgla utrzyma się na rynku, dlatego zaleca ostrożność.  W planach JSW pojawiło się także przedterminowe spłacenie obligacji na sumę prawie 400 mln zł.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Pierwszy kwartał z zyskiem ponad 400 mln zł JSW: Pierwszy kwartał z zyskiem ponad 400 mln zł

Wybuchowo przed Jastrzębską Spółką Węglową - piknik naukowy Wybuchowo przed Jastrzębską Spółką Węglową - piknik naukowy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (31)
zbych 23.05.2017 10:10

Marzenie i to na dodatek płonne - dobra rzecz :)

hawk22.05.2017 20:46

ciekawe który z was, kiedy ostatnio stali i wiertali pod niezabudowanym? pewnie 1 % tutaj zaglądających, reszte sami sobie dopiszcie

Jastrzębianin20.05.2017 19:08

XYZ Ty jestes chyba jednym z tych co Co Ci J.P. pokazał jaki z Ciebie fachowiec i teraz mu dupę obrabiasz. Nie ma się co Twoimi wypocinami przejmować bo do pięt mu nie dorastasz.

rekin20.05.2017 17:08

Emerytom figa z makiem dosc zarabiaja na monitoringu osiedlowym

XYZ 20.05.2017 17:02

albin, franc, razem z pawulonem gorzałe waliliście, to teraz go bronicie. Prawda jest taka, że to zakompleksiony nieudacznik. Wysokie ceny węgla, a nie pawulon, są wyznacznikiem sukcesu finansowego jsw. Otrzeźwiejcie

Jastrzębianin20.05.2017 15:23

W wypowiedziach zawsze znajdzie się kanalia ktorej coś nie pasuje. I chodzi tutaj o to aby byc przeciw bo tak mu dyktuje zakuty łeb.

Gość19.05.2017 22:04

Ile razy był zwalniany i przyjmowany do kopalń jsw Pan juzio? Od tego trzeba zacząć a potem pogadamy za co:)

Pokaż wszystkie opinie (31)