Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°13°
EkoOkna
22 maja 2017

Jastrzębski kurort rozpoczął sezon

  • Jastrzębski kurort rozpoczął sezon
  • Jastrzębski kurort rozpoczął sezon
  • Jastrzębski kurort rozpoczął sezon
  • Jastrzębski kurort rozpoczął sezon
Więcej zdjęć:
Zobacz więcej zdjęć
fot. Robert Szymański

W niedzielę w Parku Zdrojowym powrócono do czasów, kiedy Jastrzębie było znanym kurortem uzdrowiskowym. IV Piknik w Kurorcie zgromadził wszystkich tych, którzy z nostalgią wracają do dawnych czasów, a przy tym świetnie się bawią. 

Po alejkach parkowych przechadzali się panie i panowie ubrani w stroje z epoki - dwudziestolecia międzywojennego. Nie zabrakło również automobili z tamtych czasów i chętnych do odbycia przejażdżki nimi. Duże zainteresowanie wzbudzało stanowisko golibrody, czyli fryzjera. Z zaciekawieniem przyglądano się również pucybutowi, który uwalniał właścicieli butów od konieczności nadania im odpowiedniego wyglądu.  Jastrzębianie chętnie robili sobie pamiątkowe zdjęcia. 

Ze sceny w Parku Zdrojowym rozbrzmiewały dźwięki muzyki, popularnych przebojów, przy których bawiła się dawna publiczność zdrojowiska. Dzięki piknikowi zorganizowanemu przez Galerię Historii Miasta jastrzębianie, chociaż na chwilę, mogli poczuć klimat dawnego kurortu i przenieść się w czasie, kiedy park tętnił życiem i przyjeżdżali tutaj ludzie chcący nie tylko podreperować zdrowie, ale też się zabawić. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Remont w Parku Zdrojowym trwa Remont w Parku Zdrojowym trwa

Co dalej z budynkiem Łazienek III w Parku Zdrojowym? Co dalej z budynkiem Łazienek III w Parku Zdrojowym?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Swietnie22.05.2017 19:27

Swietnie po prostu swietnie. Dlaczego dowiaduje sie o fajnych rzeczach JUZ PO? NOC MUZEUM W PSZCZYNIE, TERAZ TO... INFORMUJCIE. I promujcie tego typu wydarzenia PRZED a nie PO. Eh.

marlenka22.05.2017 13:00

Ja też byłam i było super! Z przykrością mogę stwierdzić, że na pikniku przeważali ludzie spoza Jastrzębia. Potrafimy tylko narzekać w internecie że nic się nie dzieje a inni to doceniają
Chociaź podejrzeeam, że ci etatowi narzekacze, to dwie osoby pod kilkudziesięcioma nickami na różnych portalach.

mieszkanka22.05.2017 11:09

Byłam. Świetna zabawa. Może trochę frekwencja mogła być wyższa ale i tak zabawa przednia.