Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-4°
22 maja 2017

Jastrzębski kurort rozpoczął sezon

  • Jastrzębski kurort rozpoczął sezon
  • Jastrzębski kurort rozpoczął sezon
  • Jastrzębski kurort rozpoczął sezon
  • Jastrzębski kurort rozpoczął sezon
Więcej zdjęć:
Zobacz więcej zdjęć
fot. Robert Szymański

W niedzielę w Parku Zdrojowym powrócono do czasów, kiedy Jastrzębie było znanym kurortem uzdrowiskowym. IV Piknik w Kurorcie zgromadził wszystkich tych, którzy z nostalgią wracają do dawnych czasów, a przy tym świetnie się bawią. 

Po alejkach parkowych przechadzali się panie i panowie ubrani w stroje z epoki - dwudziestolecia międzywojennego. Nie zabrakło również automobili z tamtych czasów i chętnych do odbycia przejażdżki nimi. Duże zainteresowanie wzbudzało stanowisko golibrody, czyli fryzjera. Z zaciekawieniem przyglądano się również pucybutowi, który uwalniał właścicieli butów od konieczności nadania im odpowiedniego wyglądu.  Jastrzębianie chętnie robili sobie pamiątkowe zdjęcia. 

Ze sceny w Parku Zdrojowym rozbrzmiewały dźwięki muzyki, popularnych przebojów, przy których bawiła się dawna publiczność zdrojowiska. Dzięki piknikowi zorganizowanemu przez Galerię Historii Miasta jastrzębianie, chociaż na chwilę, mogli poczuć klimat dawnego kurortu i przenieść się w czasie, kiedy park tętnił życiem i przyjeżdżali tutaj ludzie chcący nie tylko podreperować zdrowie, ale też się zabawić. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Co wybrać: Żur czy wodzionka, czyli śląska kuchnia Co wybrać: Żur czy wodzionka, czyli śląska kuchnia

Co do garnka (boncloka) włożyć? Śląskie przepisy Co do garnka (boncloka) włożyć? Śląskie przepisy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Swietnie22.05.2017 19:27

Swietnie po prostu swietnie. Dlaczego dowiaduje sie o fajnych rzeczach JUZ PO? NOC MUZEUM W PSZCZYNIE, TERAZ TO... INFORMUJCIE. I promujcie tego typu wydarzenia PRZED a nie PO. Eh.

marlenka22.05.2017 13:00

Ja też byłam i było super! Z przykrością mogę stwierdzić, że na pikniku przeważali ludzie spoza Jastrzębia. Potrafimy tylko narzekać w internecie że nic się nie dzieje a inni to doceniają
Chociaź podejrzeeam, że ci etatowi narzekacze, to dwie osoby pod kilkudziesięcioma nickami na różnych portalach.

mieszkanka22.05.2017 11:09

Byłam. Świetna zabawa. Może trochę frekwencja mogła być wyższa ale i tak zabawa przednia.