Życzenia Wielkanocne

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°
22 maja 2017

Rowery miejskie ruszają. Podpisano umowę

Rowery miejskie ruszają. Podpisano umowę
fot. sxc.hu

System rowerów miejskich staje się faktem. Miasto podpisało umowę z firmą BikeU na dostawę rowerów, konieczne naprawy oraz obsługę techniczną programu. 

Tak jak zapowiadano w okresie wakacyjnym rusza pilotażowy system rowerów miejskich, który będzie realizowany przez firme BikeU. Na początek mieszkańcy będą mogli skorzystać z 44 rowerów. Wypożyczać je będzie można z czterech stacji: przy ul. Witczaka, ul. Podhalańskiej (dworzec), a także na al. Piłsudskiego - przy Domu Handlowym Domus oraz niedaleko skrzyżowania z ul. Katowicką.

O tym, że w mieście ma powstać system rowerów miejskich zadecydowali jastrzębianie podczas specjalnego głosowania. Mieszkańcy wybierali pomiędzy trzema inwestycjami: rowerami miejskimi, ładowarkami indukcyjnymi do telefonów komórkowych oraz nowymi wiatami przystankowymi. 48,8 proc. głosujących opowiedziało się za systemem rowerów miejskich, 39,2 proc. wskazało na ładowarki indukcyjne, a 12 proc. chciałoby wymiany wiat przystankowych.

Polub i udostępnij
Czytaj też

W sobotę wodny maraton rowerowy W sobotę wodny maraton rowerowy

Rowery czwartej generacji w Jastrzębiu Rowery czwartej generacji w Jastrzębiu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (14)
bla bla bla25.05.2017 14:40

Tyś jest za to "ynteligentny" mistrzu ciętej riposty. Ile twoja matka musiał śniegu zjeść żeby takiego bałwana urodzić.

To że ktoś właśnie ma odmienne zdanie i widzi co się dzieje dookoła to od razu leming, wyborca PO, lewak.

A może mnie nie interesuje wielka polityka tylko ta tu na miejscu w Jastrzębiu. Nie patrzę na to robi Pis i po tylko co robi nasz samorząd i prezydent.

Obiektyw24.05.2017 22:35

Bla bla bla to musi byc elektorat Mocnej Figury i PO, czyli wyksztalcony, inteligent, tolerancyjny, szanujacy zdanie i poglady innych.
Zapomnialem dodac... innych - ze swojego elektoratu.

bla bla bla24.05.2017 6:32

Większość tu piszących na rowerze ostatnio to chyba na swojej komunii jeździli. Nie masz ochoty to siedź w domu i hejtuj dalej na tym swoim komputerku. Większość normalnych wsiądzie na ten rower i choćby dla samego miłego spędzenia czasu będzie jeździć.

@jaro
nie musisz jeździć po Jastrzębiu tylko, możesz wsiąść na rower i pojechać sobie do Cieszyna na przykład. A zapomniałem z Twoją nadwagą to jedynie do górki na Cieszyńskiej dojedziesz bo dalej nie dasz rady.

@seboc
naczelny hejter się odezwał. Seba wyjdź na dwór, pooddychaj świeżym powietrzem, przewietrz ten mózg bo jak będziesz miał 40 lat to demencji dostaniesz niedowartościowany człowieku. Weź wypożycz sobie rower bo pamiętaj sport to zdrowie

Gość23.05.2017 15:01

Ile zostanie kasy z tych 200 tysięcy? Rower fajna sprawa tylko nie bd cały rok

seboc23.05.2017 8:05

Ludzie glosowali na INWESTYCJE za 200 tys. zl.
Rowery zostana wypozyczone na 4 miesiace za ulamek tej kwoty.
Niech sobie UM sracze wypozyczy a nie buduje za pol miliona.

12322.05.2017 22:59

Ludziom nie da się dogodzić. Pani prezydent nie robi nic- źle. Pani prezydent zrobiła bezalkoholowego sylwestra, wypożyczalnie rowerów-źle. Jak mi się rower zepsuje chętnie pożyczę.

Ja22.05.2017 22:33

A mi się podoba????

Pokaż wszystkie opinie (14)