Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-4°
23 maja 2017

Będą latać nad Jastrzębską Spółką Węglową

Będą latać nad Jastrzębską Spółką Węglową
fot. JSW

Wkrótce nad JSW pojawią się bezzałogowe obiekty latające, czyli drony. Te nowoczesne urządzenia mają pomóc między innymi w pomiarach geodezyjnych. 

W połowie maja na terenie kopalni Pniówek odbyły się pierwsze loty testowe powietrznych systemów bezzałogowych. Drony wyposażone w specjalistyczny sprzęt (kamery, czujniki, oprogramowanie), dostarczają firmom kompleksowe rozwiązania. Mają wpływ na rozwijanie przedsięwzięć badawczo-rozwojowych i poprawę funkcjonowania przedsiębiorstw należących do różnych branż w tym także wydobywczych.

- Autonomiczne bezzałogowce wyposażone w odpowiedni sprzęt stwarzają ogromne możliwości. Są precyzyjne, efektywne a przede wszystkim tańsze od tradycyjnych urządzeń – mówi Daniel Ozon, pełniący obowiązki prezesa zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

- Wykorzystanie potencjału technologicznego dronów wpłynie na poprawę efektywności procesów planistycznych, poprawę stanu i bezpieczeństwa infrastruktury naziemnej, przyczyni się do wygenerowania oszczędności w zakresie wykonywanych do tej pory pomiarów oraz dostarczy informacji mogących wpłynąć na kształt i przebieg wybranych procesów w JSW - wyjaśnia Agnieszka Hankus-Kubica,  koordynator ds. rozwoju w Jastrzębskiej Spółce Węglowej

Argumentem za zrobieniem pierwszego kroku w kierunku bezzałogowych statków powietrznych jest ich wysoka technologia. Pierwsze testy przeprowadzonych nalotów wskazują na ich ogromny potencjał. Dostarczają wiedzy na temat stanu infrastruktury naziemnej, ukształtowania terenu, informacji służących pracom geodezyjnym, monitorowaniu oraz ochronie środowiska.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Wirtualna rzeczywistość  JSW: Wirtualna rzeczywistość

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
Kamil23.05.2017 15:54

Gienka na prezesa spolki i splolka upada w ciagu miesiaca!

gienek23.05.2017 13:59

Wydobyciem sie zająć a nie rozdawaniem pieniędzy na niepotrzebne sprawy.

łazienny23.05.2017 13:35

Łazienni przerzucają przez płot co najwyżej stare gumowce

Gość23.05.2017 11:11

Do łazienny.będą patrzeć co przerzucacie przez płot

gis 23.05.2017 10:04

Biurokraci się nudzą , to sobie będą drony puszczać.

VIP23.05.2017 8:33

Dokładnie niech ruszą cztery litery,a przy okazji niech policzą tych nierobów co siedzą na powierzchni z wypłatą dołową

seboc23.05.2017 8:06

Zaczyna sie wydawanie pieniedzy na pierdoly.

Pokaż wszystkie opinie (9)